מערכת COL | יום ט' סיון ה׳תשע״ט 12.06.2019

השתתפות שיא בכינוס תורה בנחל'ה • גלריה

תגיות: נחלת הר חב"ד
בשעת ערב של אסרו חג השבועות התכנסו בבית הכנסת המרכזי בנחלת הר חב"ד, עשרות רבות מתושבי השכונה לכינוס תורה מרכזי לרגל זמן מתן תורתנו • לסיפור המלא, גלריית תמונות
השתתפות שיא בכינוס תורה בנחל'ה • גלריה
כינוס תורה בנחלת הר חב"ד | צילום: באדיבות המצלם


בשעת ערב של אסרו חג השבועות התכנסו בבית הכנסת המרכזי בנחלת הר חב"ד, עשרות רבות מתושבי השכונה לכינוס תורה מרכזי לרגל זמן מתן תורתנו.

מנחה הערב ר' לוי יצחק הלל הזמין את ראשון הדוברים - הרב אברהם חיים מזרחי, שליח הרבי ורב היישוב גבעתי, שסקר בפני השומעים בטוב טעם את הסיבות השונות לכיסוי החלות בשבת, ואת ההבדלים ביניהם למעשה.

לאחר מכן, החל המשא המרכזי מפי הרב מאיר אהרן שריתק את הקהל למשך שעה ארוכה, בבנותו את הבניין החל מהיסודות בדברי הגמרא והראשונים, ועד לפרטיקה בחיי היום - "היאך מעשרין את הכסף"? מאיזה כסף מפרישים, מי צריך להפריש ולאלו מטרות?
המשתתפים האזינו בקשב רב והעלו שאלות רבות, עליהם השיב הוא בשפה ברורה.

חותם הערב היה הרב אלחנן הכהן כהן, נו"נ בישיבת תו"ת קרית גת, שעסק במידת הענווה אל מול השפלות, כשהוא מתבל את דבריו במקורות ההלכה ובשיחות הרבי.

קשה לתאר במילים את האווירה ששררה, תחושה מיוחדת של רוממות הרוח, "פיקודי ה' ישרים משמחי לב". הכינוס שאורגן על ידי "איגוד אברכים - נחלת הר חב"ד", ננעל בתקוה להמשך הפעולות בנושא לימוד התורה, במטרה לכבוש את העולם על ידי לימוד התורה, ולהביא בפועל ממש את הגאולה האמיתית והשלימה.

הערב הוקדש לעילוי נשמת השליחה הגב' עטרה בת ר'אברהם ורחל געז, במלאות כאחד-עשר חודש לפטירתה. וידאו משיעורו המיוחד של הרב מאיר אהרן יפורסם אי"ה בימים הקרובים לתועלת הציבור.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.