מערכת COL | יום ח' סיון ה׳תשע״ט 11.06.2019

ביתר עילית: כינוס תורה רבתי בישיבת 'תומכי תמימים'

בישיבת תומכי תמימים בביתר עילית נערך אמש, איסרו חג השבועות, כינוס תורה רבתי בהתאם להוראת הרבי ● תלמידי הישיבה והתלמידים השלוחים נשאו דברי תורה והלכה בפני המשתתפים ● מסה מיוחדת נמסרה מפי האורח הרב מאיר אליטוב, שריתק את התמימים במשך שעה ארוכה על אודות הבקיאות המופלאה הנמצאת בשיחותיו של הרבי ● לסיפור המלא, גלריית תמונות
ביתר עילית: כינוס תורה רבתי בישיבת 'תומכי תמימים'
צילום: COL

כתב COL

בישיבת תומכי תמימים בביתר עילית נערך אמש - איסרו חג השבועות כינוס תורה בהתאם להוראת הרבי, לערוך "כינוסי תורה" בימים הסמוכים לחג השבועות, זמן מתן תורתנו.

כינוס התורה נערך ביוזמת הנהלת הישיבה והתלמידים השלוחים. את הכינוס פתח המנחה הת' אהרון נח פריימן, שהביא את דברי הרבי בנוגע לכינוסי התורה, עניינם וחשיבותם, וכן עד כמה היו יקרים לרבינו והדגש ששם על ההשתתפות בהם.

לאחר מכן הזמין המנחה את הת' מנחם מענדל לפידות אשר סיים בשם כל התמימים את מסכת סוטה אותה למדו כהוראת הרבי בימי ספירת העומר.

ראשון הדוברים היה נציג התלמידים השלוחים הת' השליח ישראל אריה לייב קעניג, שהגיש סקירה נרחבת על תולדות מוסד 'שבעת הקנים' אותו יסד הרבי בישיבת תומכי תמימים המרכזית בבית חיינו, וכן העלה על נס את עניין היגיעה בתורה והיותם של תלמידי התמימים חוד החנית והדוגמא חיה לשאר בני הישיבות בעניין היגיעה בתורה. כמו כן הדגיש את החשיבות אשר יחס הרבי לכך שהתמימים יהיו בקיאים בתורת הנגלה של רבותינו נשיאנו.

הדובר הבא היה הת' אפרים מנחם שיף אשר מסר בטוב טעם פלפול בשאגת אריה בעניין תדיר ושאינו תדיר בקשר עם הנמצא בסעודה ונקרא להתפלל ערבית האם נעמד להתפלל או מסיים סעודתו.

ומתורת הנגלה לתורת רבינו. מיד לאחר מכן נשא דברים אורח הכינוס הרב מאיר אליטוב מחבר הספר משנתו של הרבי מליובאוויטש אשר ריתק את התמימים שעה ארוכה, בדברו אודות הבקיאות המופלאה הנמצאת בשיחותיו של רבינו אשר "כל רז לא אניס ליה" ועל כך שכאשר הוא פוגש גאוני עולם כולם עומדים נפעמים מהגאונות הגלומה בשיחות ובהערות עליהם. הרב אליטוב קלח סיפורים רבים שעה ארוכה ואף הוסיף ומסר הדרן של רבינו על הרמב"ם ולסיום אף דרש מהתמימים לצאת בהחלטה שכל אחד ואחד מהם ידע לפחות הדרן אחד מהרבי.

בהמשך נשאו דברים הת' יצחק שי' ליפשיץ שדיבר בהלכות תלמוד תורה והת' שניאור זלמן שי' שפיצר שמסר שיחה מרבינו על סיבת הישארותינו ערים בליל חג השבועות.

את הכינוס חתם הת' מנחם אלחנן שי' חיון אשר מסר פלפול בשיחותיו של הרבי בעניין גדול תלמוד המביא לידי מעשה.

בסיום הכינוס הובעה התודה להנהלת הישיבה ולתלמידים השלוחים על הסיוע שהעמידו להצלחת הכינוס, וכמו כן לחברי מערכת הערות התמימים, הת' יוסף יצחק שי' אדרעי, הת' מנחם מענדל שי' ליצמן, והת' חנן אליהו שי' לוין שעמלו ארוכות על תוכן הכינוס וליוזמי ומארגני הכינוס הת' אהרון נח שי' פריימן, והת' יוסף אליהו שי' לפידות.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.