מערכת COL | יום ב' סיון ה׳תשע״ט 05.06.2019

כך נערך 'כולל חב"ד' לחלוקת מזון ושתיה לרבבות עולי הרגל. צפו

תגיות: כולל חב"ד
בדרכו של נקדימון בן גוריון: ארגון החסד הוותיק 'כולל חב"ד' ממשיך במסורת רבת השנים ויחלק גם השנים מזון ושתייה לרבבות עולי הרגל שינהרו לשריד בית מקדשנו • לאורך שעות הבוקר והצהריים, יזכה ה'כולל' את המוני העולים לשריד בית מקדשנו ב"קידושא רבא", באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה • לצד מיני המאפה ובקבוקי השתייה, מצורפת לכל ערכה עוגת גבינה אישית • על כל אריזה, מודפסת קריאתו של הרבי להביא את הילדים לבית הכנסת לשמיעת עשרת הדברות • לסיפור המלא
כך נערך 'כולל חב
צילום: באדיבות המצלם

שלמה מן

רבבות עולי הרגל שיבואו לשריד בית מקדשנו בחג השבועות, יקבלו ערכת מזון אישית, הכוללת עוגות ושתיה קרה, על ידי צוות ארגון החסד הוותיק 'כולל חב"ד'.

כמיטב המסורת, ה'כולל' ידאג לרווחתם של עולי הרגל, ובכך ימשיך מסורת רבת שנים, שהחלה על ידי החלוץ נקדימון בן-גוריון בשעתו, שדאג להכנת בורות מים קרים משיבי נפש לכל עולי הרגל שנהרו אל בית המקדש.

מבעוד מועד, נערך ה'כולל' חב"ד' לדאוג לעמך בית ישראל הגומעים ברגליהם את רחובות ירושלים ובבואם למקום הקודש והמקדש בעיצומו של חג השבועות – תמתין להם "ערכה אישית" משיבת נפש. במקביל, שלט ענק ומרהיב ייתלה בערב שבועות, ויכריז "קידושא רבא - שבועות תשע"ט".

לאורך שעות הבוקר והצהריים, יזכה ה'כולל' את המוני העולים לשריד בית מקדשנו ב"קידושא רבא", באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה, שיאוכסנו במוקדי קירור מיוחדים מערב החג. לשירות העולים, מוצבים עשרות "עמדות קידוש" בהן ניתן לקדש על היין. לצד מיני המאפה ובקבוקי השתייה, מצורפת לכל ערכה עוגת גבינה אישית.

מתחילת השבוע, עמלו במפעל האריזה הגדול של 'כולל חב"ד', מסביב לשעון, באריזת הערכות האישיות, באמצעות עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ.

חלוקת הערכות האישיות, תאפשר נטילת 'צידה לדרך' וכך גם כאשר השמש קופחת יועלו עולי הרגל לעצור, ללגום שתייה קרה, לנוח, לטעום מהעוגות המשובחות ולאזור כוח להמשך הדרך עד לביתם.

על כל אריזה, תחת לוגו 'בית התבשיל אשל ירושלים' המופעל על ידי ה'כולל', מודפסת קריאתו של הרבי: בנינו ערבים בעדינו - לאסוף את הילדים והטף לשמיעת עשרת הדברות בבית הכנסת בשעת קריאת התורה בחג השבועות.

החלוקה הגדולה לעולי הרגל מתאפשרת באמצעות שיתוף פעולה עם הקרן למורשת הכותל המערבי, בסיוע רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ.

משפחות קאהן, לצד 'קרן מרומים', יפרשו גם השנה את חסותם על החלוקה ההמונית. חברת 'האחים חמוי', בראשות יגאל חמוי, תרמה את מוקדי הקירור.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.