מערכת COL | יום ט"ו אייר ה׳תשע״ט 20.05.2019

פוענח פיגוע ירי; אחד המחבלים: עו"ד וחבר בלשכת עורכי-הדין

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל שנערכה בחודשים האחרונים פוענחו שורה של פיגועי ירי נגד יהודים. המחבלים שנעצרו: זכריא זביידי מבכירי פעילי הטרור, וטארק ברגות בעל תעודת זהות כחולה, עו"ד ישראלי וחבר בלשכת עורכי הדין. השניים חשודים בשורת פיגועים באזור הישוב בית אל דיווח מלא
פוענח פיגוע ירי; אחד המחבלים: עו
הנשק מסוג M16 והמחסניות עמם בוצעו הפיגועים. צילום: דו"צ

פענחו פיגועי ירי שבוצעו על ידי זכריא זביידי ועו"ד טארק ברגות

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל שנערכה בחודשים האחרונים פוענחו שורה של פיגועי ירי שבוצעו בגזרת רמאללה.

המודיעין שנאסף על ידי שירות הביטחון הכללי הצביע על מעורבותם של זכריא זביידי וטארק ברגות בשורת פיגועים באזור הישוב בית אל.

השניים נעצרו ב27/2/19 במהלך מבצע שב"כ, בהשתתפות כוחות ימ"מ וצה"ל, בתום לילה בו נערכו לבצע פיגוע נוסף, שסוכל על ידי כוחות הביטחון בשל הערכות מוקדמת בשטח.

המעורבים:
זכריא זביידי- יליד 76', מתגורר במחנה הפליטים ג'נין ונושא משרה בכירה במשרד האסירים ברשות הפלסטינית.

זכריא זביידי הינו מבכירי פעילי הטרור באזור יהודה ושומרון, ונמנה על פעילי הטרור שנכללו במסגרת "הסכם המבוקשים" שגובש בשנת 2007.

ביסוד הסכם זה עמדה 'התחייבות מפורשת' (...) של פעילי הטרור לחדול מכל פעילות אלימה ובלתי חוקית ולנטוש את תשתיות הטרור, אליהן השתייכו.

זכריא זביידי הפר באופן בוטה ואלים את ההתחייבות האמורה והיה מעורב בביצוע מספר פיגועים, לאחר שהתחייב לחדול מכל פעילות טרור.

על פי מדיניות גורמי הביטחון, חריגת מבוקש וחזרתו לביצוע פיגועים תביא למיצוי הדין עימו, גם על פעילותו בעבר.

לפיכך, זביידי הועמד לדין בגין מכלול פעילות הטרור בה היה מעורב - זו מעברו וזו שנחשפה לאחרונה.

טארק ברגות- יליד 75', מתגורר ברמאללה, בעל תעודת זהות כחולה, עו"ד ישראלי וחבר בלשכת עורכי הדין. ייצג אסירים ביטחוניים בבתי המשפט בישראל ובאיו"ש, עד למעצרו.
ברגות אף הועסק כעו"ד במסגרת משרד האסירים של הרש"פ.

מהחקירה בשב"כ עלה כי השניים ביצעו שני פיגועי ירי, ב-7 בנוב' 2018 וב-5 בינואר 2019 לעבר אוטובוסים שנסעו בציר הסמוך ליישוב בית אל.

השיטה

מהחקירה בשירות הביטחון הכללי עולה כי השניים עשו שימוש במהלך הפיגועים ברכבו של זכריא זביידי, רכב שקיבל מהרשות הפלסטינית במסגרת תפקידו במשרד האסירים.

במסגרת היערכותם של השניים לפיגועים ביצעו בדיקות של השטח המיועד לפיגוע, תצפיות על היעדים לפיגוע, ועסקו באיסוף מידע.

עוד נחשף, כי השניים הוציאו לפועל פיגוע ירי נוסף ב27/12/18, במהלכו ביצעו ירי לעבר אוטובוס שעלה לישוב פסגות, אך לא הצליחו לפגוע בו, בשל תנאי מזג האוויר וכן כי תכננו לבצע פיגוע נוסף במהלך חודש פבר' 19' לעבר אוטובוס אגד הנוסע לישוב פסגות.

מהחקירה בשב״כ עלה עוד כי טארק ברגות הודה כי ביצע פיגוע ירי נוסף ב19/11/16 לעבר ניידת משטרה במעבר הזיתים, בסמוך לירושלים, שכתוצאה ממנו נגרם נזק.

במסגרת החקירה הוסגר לידי כוחות הביטחון הנשק מסוג M16 והמחסניות עמם בוצעו הפיגועים.

גורם בכיר בשב"כ: "מדובר באירוע חמור בו מעורבים בכיר במשרד האסירים הפלסטיני ועורך דין ישראלי העובד במשרד האסירים, אשר ביצעו פיגועי טרור חמורים, תוך שימוש ברכב של הרשות אשר שימש את זכריא במסגרת תפקידו במשרד האסירים.

פעילות מודיעינית ומבצעית של כוחות הביטחון, מיד לאחר הפיגועים ובשבועות שלאחריהם, בכלל זאת בתוך שטחי העיר רמאללה, היא שהביאה לחשיפת החוליה ולסיכול פיגועים חמורים בעתיד."

כתבי אישום חמורים נגד השניים הוגשו על ידי הפרקליטות הצבאית.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.