מערכת COL | יום ט"ו אייר ה׳תשע״ט 20.05.2019

צעד קדימה, שניים לאחור: חוזרים לסעוד ב'געצל שול'. מעקב COL

לאחר שמשרד הבריאות האמריקני סגר את חדר האוכל והמטבח "1414" של הישיבה המרכזית 770 בעקבות טענות על מחדלי הגיינה, וכפי שדיווחנו כאן ב- COL, החלה חזרה מדורגת לחדר האוכל של הישיבה ● בסוף השבוע שעבר המצב חזר לקדמותו: בחורי הישיבה נאלצו לחזור ולסעוד בבית הכנסת השכונתי 'געצל שול' - כולל בשבת, והמטבח נסגר עד להודעה חדשה ● הקאשע של תומכי תמימים: COL ממשיך לעקוב ולדווח על מצב ה'גשמיות' בישיבה המרכזית, בעקבות המשבר ● לכתבה המלאה, תיעוד

מעקב COL:
מחדל: חדר האוכל של הישיבה ב־770 סגור, אין ארוחות לתמימים
צעד קדימה, שניים לאחור: חוזרים לסעוד ב'געצל שול'. מעקב COL
חדר האוכל סגור, חוזרים לבית הכנסת: למעלה: בחורי הישיבה צועדים לסעוד ב'געצל שול'. למטה: צולם ביום חול, במהלך ארוחת בוקר בבית הכנסת

כתב COL בניו יורק

משרד הבריאות האמריקני סגר את חדר האוכל והמטבח "1414" של הישיבה המרכזית 770 בעקבות טענות על מחדלי הגיינה, כפי שדיווחנו כאן ב- COL בהרחבה.

בעקבות הפרסום ב-COL: עשרות רבות של תגובות כואבות זרמו למערכת, מהורים ותלמידים בעבר ובהווה.

הנהלת הישיבה התגייסה מצידה, וכפתרון זמני, הוגשו ארוחות לא מבושלות לבחורים בתחילת השבוע החולף, ולארוחת הערב הוגשו מנות מקייטרינג.

במקביל, הנהלת הישיבה ניסתה להחזיר המצב לקדמותו, ושכרה שירותי ניקוי מטבחים. לאחר זאת הוחל לשוב ולסעוד בחדר האוכל. בארוחת הערב הוגש אוכל מקייטרינג חיצוני.

בסוף השבוע שעבר המצב חזר לקדמותו: בחורי הישיבה נאלצו לחזור ולסעוד בבית הכנסת השכונתי 'געצל שול' והמטבח נסגר עד להודעה חדשה.


חדר האוכל סגור

ביום רביעי שעבר, הגיעו פקחי משרד הבריאות וסגרו שוב את חדר האוכל, וכ-350 בחורים נאלצו לשוב ולסעוד בבית הכנסת 'געצל שול' בשכונה ולא בחדר האוכל של הישיבה.


שבת: מאות בחורי הישיבה סועדים בבית הכנסת

לאחר צאת השבת בניו יורק, שוחחנו עם א' התמימים, והוא סיפר איך עברה עליהם השבת:
"בליל שישי הודיעו שהבחורים יאכלו בסעודת שבת ב'חובבי תורה' מכיוון שבגעצל שול יש בית כנסת וזה לא אפשרי ולא מתאים לסעוד שם. לפתע ביום שישי הודיעו שהמצב השתנה ושכן יאכלו בשבת בבית הכנסת 'געצל שול'."

הבחור מוסיף ומציין כי שרר דוחק רב בבית הכנסת בעת הסעודות בשבת, וכי המקום לא מתאים לכך: "יש צפיפות גדולה עם מאות בחורים סועדים, בית כנסת לא מתאים לעריכת סעודות בהיקף כזה", הוא מסביר. "הגודל שלו הוא כשליש מחדר האוכל של הישיבה".


ארוחת בוקר לבחורים ב'געצל שול' (צולם ביום חול)

היות וההודעה על השינוי הגיעה ביום שישי ברגע האחרון, בחורים רבים לא ידעו על כך (שהסעודות כאמור ב'געצל שול' ולא ב'חובבי תורה' כמו שהודיעו בתחילה) ונגרמה להם עוגמת נפש רבה.

טענות מצד התמימים, המגובות בתיעוד שקיבלנו מארוחת הצהריים ביום חמישי שעבר, מדברות על חוסר בארוחת צהריים מזינה, עבור תמימים ששוקדים על לימודם מבוקר עד ערב.


סרדינים, וסלט ירקות: ארוחת צהריים לבחורי הישיבה המרכזית, ב'געצל שול'. צולם ביום חמישי שעבר

ומה הגישו לכם בבית הכנסת במוצאי שבת לסעודת 'מלווה מלכה'? שאלנו. "סלטים שנותרו משבת".

ל-COL נודע עוד כי עפ"י הוראת משרד הבריאות האמריקני המטבח וחדר האוכל ייסגרו למשך כשלושה שבועות, כשלאחר מכן צוות המטבח יעברו קורס של ניהול ותפעול מטבח, ולאחריו יוכלו להגיש בקשה לפתיחה מחודשת של המטבח וחדר האוכל בישיבה.

*
כשתתקבל תגובת הישיבה – נשמח לפרסמה.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.