מערכת COL | יום י"א אייר ה׳תשע״ט 16.05.2019

תחת אבטחה גדולה: הראשל"צ ביקר בקהילה היהודית באנטוורפן

בית חב"ד אנטוורפן בבלגיה בראשות הרב שבתי סלבטיצקי הזמין את הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף לביקור התחזקות בעיר - וכעת מגיש רשמים מהביקור • לכתבה המלאה
תחת אבטחה גדולה: הראשל
בית חב"ד אנטוורפן בראשות הרב שבתי סלבטיצקי הזמין את הראשון לציון והרב הראשי הרב יצחק יוסף לשלשה ימים של חיזוק בקהילה היהודית באנטוורפן וסידר סדרת שיעורים וכינוסים ופגישות עם ראש העיר וחברי פרלמנט, לחיזוק התורה והיהדות.

בית חב"ד דאג שהממשלה הבלגית לקחה את הרב הראשי תחת חסותה ומיד בהגיעו הוצמדה לו שיירה לכבוד ולשמירה, דבר שגרם קידוש ה' גדול בעיר.
 
ביום שני נפגש הראשל"צ עם השליח הרב שבתי סלבטיצקי והרב ד.מ ליברמן הרב הראשי לעיר ואב"ד קהלת שומרי הדת. לאחר הפגישה מסר הראשל"צ שיעור בישיבת בעלז, בעניין ספירת העומר ובדין ספירה על ספק.

מאוחר יותר, נערכה ארוחת ערב לקבוצת מקורבים שעוזרים בפעילות בית חב"ד והישיבה שסעדו במסעדה יוקרתית, שם דיבר ועורר הרב הראשי את הנאספים על קביעות עיתים לתורה ובירך את כל אחד מהנאספים באופן אישי.

*

ביום שלישי בבוקר התפלל הראשל"צ בבית חב"ד ובסוף התפילה מסר שיעור בעניני הלכה. אחר הצהרים מסר שיעור בישיבת "טל תורה" ואף עורר את הבחורים לקחת על עצמם להתמסר ללימוד התורה וסיפור סיפורים מעניינם על לאביו הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

בהמשך נערכה פגישה עם סגן ראש העיר וחבר הפרלמנט לודו ואן קמפנהוט, שסיפר על ביקורו בכינוס השלוחים ואמר שבכל מקום שהוא מגיע - בישראל, ברוסיה, בסין, בסינגפור ובכל מקום - הוא הולך לבקר את חב"ד ומראה להם את התמונה של כינוס השלוחים. הרב נתן לו מתנה מיוחדת שהביא מירושלים עיר הקודש, בירך אותו בחמימות רבה והודה לו על עזרתו הרבה לחב"ד ולקהלה היהודית והזמין אותו לבקרו בארץ ישראל.

את תפילת מנחה התפלל הרב בישיבת חב"ד לילדי השלוחים שהתקבצו מ-16 מדינות ולאחר-מכן מסר שיעור עמוק בענייני ספירות העומר.

בהמשך התקיימה פגישה עם שגרירת ישראל שהגיעה מבריסל במיוחד, וכן עם ראש העיר שהוא גם ראש המפלגה הגדולה בבלגיה.

בפגישה סיפר, שלפני 6 שנים, כשנבחר לראשות העיר, יהודים רבים חששו מה תהיה התייחסותו ליהודים. ראש העיר חשף לראשל"צ כי הוא פנה אל בית חב"ד ודיבר בפני מאות יהודים שם אמר להם, כי הדלת שלו תהיה פתוחה לרווחה בפני היהודים...

*

על ארגון הביקור עמלו: השלוחים המקומיים, הרב שמואל פרנקל ומר תומר ראובני אשר סידר את כל העניין השמירה והביטחון על הצד הטוב ביותר.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.