מערכת COL | יום ד' אייר ה׳תשע״ט 09.05.2019

מהו היחס לה' באייר? דעת הרבי בפרויקט תקשורתי

לצד חמישים מובילי דעה חרדים שניסו להסביר היום באתר 'כיכר השבת' את היחס החרדי לתאריך הטעון ה' באייר, התארח עורך השבועון 'כפר חב"ד' ר' מנחם כהן שהביא את דעת הרבי • "אז מה נעשה ביום הזה?" חתם כהן לאחר שהציג את דעת הרבי, "נצא לפארקים ברחבי הארץ ונציע ליהודים להניח תפילין ולהתחבר לקב"ה. זה התפקיד שלנו ביום הזה" • לקטע המלא
מהו היחס לה' באייר? דעת הרבי בפרויקט תקשורתי

שלמה מן, COL

חמישים מובילי דעת קהל חרדים התארחו היום בפרויקט של אתר 'כיכר השבת' שניסה להסביר את היחס החרדי לה' באייר. איש התקשורת החב"די ועורך שבועון כפר חב"ד ר' מנחם כהן, התארח אף הוא בפרויקט והציג את דעתו הקדושה של הרבי.

"התייחסותי ליום העצמאות מבוססת על דעתו הקדושה של הרבי", כתב ר' מנחם כהן, "כפי שעולה משיחותיו ואגרותיו. ובתמצית: הקדוש ברוך עשה לנו ניסים גדולים בהצלת היישוב היהודי בארץ ישראל - "שמסר השי"ת רבים ביד מעטים באופן ניסי". העובדה שאנחנו חיים בארץ ישראל, שהארץ נבנית, שיהודים מתקבצים לכאן מכל קצווי תבל, שהתורה פורחת ומשגשגת, ושיש לנו יכולת להגן על עצמנו מפני מבקשי נפשנו - זה חסד אלוקים עצום, שעליו עלינו להודות לקב"ה.

"יחד עם זה, הנהגת המדינה לא רק ששכחה להודות על הניסים, אלא אף נהגה באופן של כפיות טובה ולא הייתה מוכנה להזכיר שם שמים בהכרזת העצמאות, ויש מגמה נמשכת של ניסיון להיות ככל הגויים. לכן ביום זה עולה ההודיה להשם על הניסים הגדולים שעשה עמנו, אולם היא מלווה בתחושת חמיצות גדולה על הכיוונים שאליהם הובילו הקברניטים את המדינה. אז מה נעשה ביום הזה? נצא לפארקים ברחבי הארץ ונציע ליהודים להניח תפילין ולהתחבר לקב"ה. זה התפקיד שלנו ביום הזה".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.