מערכת COL | יום כ"ז אדר ב ה׳תשע״ט 03.04.2019

מי קבע שיש חסרון בחיבור החסידים עם הליטאים? • דעה

איך יד של חסיד חב"ד לא תרעד כאשר ירצה לשלשל לקלפי אחד ממפלגות אלה כאשר הרבי קורא לבחור במפלגה החרדית ביותר? • כחסידים, עלינו לברר האם הרבי רואה בחיבור עם הליטאים מעלה, למרות השוני? • ר' אברהם קנסלקי מנחלת-הר-חב"ד במאמר דעה בעניין הבחירות • למאמר המלא
מי קבע שיש חסרון בחיבור החסידים עם הליטאים? • דעה

אברהם קנלסקי

בשבוע שעבר, הוציא בית דין רבני חב"ד הודעה רשמית בה הוא מודיע כי החסידות לא תנקוט עמדה מפלגתית בבחירות הקרובות, מכתב חשוב מאוד!

יחד עם זה חסידי חב"ד הידועים במסירות נפשם לקיים כל הגה מדברי רבינו בלב שלם ננהר כולנו לקלפיות נאמנים להוראה המפורסמת והברורה אותה קבע הרבי במסמרות של ברזל (אגרות קודש ח"ד): "על של עתה באתי להדגיש .. על החוב והזכות קדוש, אשר כל אחד מהחרדים ויראים לדבר ה' צריך להשתתף בבחירות, הן בעצמו והן בהשפעה על זולתו, להצביע בעד הרשימות החרדיות ביותר, שלא ילך לאיבוד אפילו קול אחד".

והנני מוסר בזה רשות ויפוי-כוח לפרסם את דעתי בכל התוקף ובכל החוזק, אשר על כל אחד ואחת מיראי ה' וחושבי שמו לעשות ככל יכלתו להרבות מספר המצביעים בעד הרשימות החרדיות ביותר".

זו דעתו של הרבי ואין בילתה.

יחד עם זה ידידיי, יש לי לא מעט חברים המעלים בדעתם לבחור בעד רשימה המזוהה עם הציונות הדתית וזאת למרות שדעתו של הרבי על התפיסות האידיאולוגיות של ציונות הדתית היתה ברורה נחרצת וחד משמעית ובעיקר בעניין 'אתחלתא דגאולה'. 

איך יד של חסיד חב"ד לא תרעד כאשר ירצה לשלשל לקלפי אחד ממפלגות אלה כאשר הרבי קורא לבחור במפלגה החרדית ביותר?ידיד שלי אמר לי אמש שיש לו בעיה לבחור ביהדות התורה בגלל השותפות עם המפלגה הליטאית וההיסטוריה שלה עם חב"ד. שאלתי אותו ומי אמר שזה חיסרון השותפות של החסידים עם הליטאים?

כחסידים, עלינו לברר האם הרבי רואה בחיבור עם הליטאים מעלה, למרות השוני?
התישבנו ולמדנו את השיחה של הרבי שנאמרה לאחר הבחירות בשנת תשמ"ט כשהאווירה ברחוב עדיין היתה דליקה ומלאה בחומר נפץ של מחלוקת, וכך אומר הרבי בשיחה מיוחדת בשבת פרשת חיי-שרה ('התוועדויות תשמ"ט' כרך א' עמ' 358-355):

מערכת הבחירות בארץ-ישראל התנהלה באופן של היפך האחדות לגמרי, כולל גם אצל יהודים שומרי תורה ומצוותיה בהידור, שביניהם גופא נוצר מצב של מחלוקת, ועד למעמד ומצב ש"נלחמו איש באחיו", ויתירה מזה - "חרב איש באחיו", רחמנא ליצלן...

ואין להאריך בביאור שלילת עניין המחלוקת, להיותו דבר המובן ופשוט לכל, ומה גם שאין הכוונה לאמירת מוסר בעלמא, כי אם, למצוא עצה איך לתקן מצב זה, לבטל המחלוקת ולהביא למצב של אחדות, כדלקמן.


הרבי קרא למצוא נושא מסויים שמוסכם על כל הצדדים, ולקרוא לכל הצדדים -
להתאסף יחדיו כדי לדון ולהתדבר בנושא זה שמוסכם על כולם (איך להביאו לידי פועל וכיוצא בזה), ואז יראו ויווכחו כל הצדדים שקיימת אפשרות של התדברות בצורה אנושית ומכובדת (ללא צעקות, דפיקות על השולחן עד למריבות כו'), שיכולים להתיישב לשולחן אחד ולשתות תה...
פגישה כזו בוודאי תתרום לקירוב הלבבות בין כל הצדדים, שכל צד יוכל לשמוע ולהקשיב לדבריו של היושב בצידו השני של השולחן, ואולי אפילו לראות ולהכיר במעלתו!

ולאחרי זה - יוכלו לדון ולהתדבר גם בנושאים שיש בהם חילוקי דעות, נושאים השנויים במחלוקת, לנסות לגשר ביניהם, ולמצוא דרך שתהא מקובלת על כל הצדדים.

ובזה גופא - מן הקל אל הכבד, כלומר, לדון תחילה (לאחרי ההתדברות בנושא המוסכם על כולם) בנושאים שאינם מחולקים כל כך, ולעבור אחר כך לנושאים מסובכים יותר וכו'"

"אחדות - מביאה ברכה"
ואכן אנו רואים בבירור שאחדות מביאה ברכה, אחדות מביאה הזדמנות להגביר את הפצת המעיינות בקרב כל המיגזרים אליהם הרבי רצה שנגיע. וכפי שזכיתי לעשות בקשר הבלתי אמצעי עם הרב שטיינמן זצ"ל שהוביל לשלום וגרם להפלת חומות והגברת הפצת המעיינות בקרב ציבור זה...


כותב השורות בפגישה ההיסטורית של הגראי"ל שטיינמן זצ"ל ויבדלח"ט 'החוזר' הגאון ר' יואל כהן (צילום: בערלה שיינר) 

ומילה של הכרת הטוב לא תזיק:
רשת חינוך חב"ד
'אהלי יוסף יצחק' שנמצאת היום בשיא פריחתה היתה תמיד מקור למאבק מול הציונות הדתית והנהלת הממ"ד הנשלט באופן בלעדי על ידי אנשיהם. הם הצרו את צעדי בתי ספר חב"ד בכל רחבי הארץ, ובמאבק הגרעינים התורניים מול חב"ד כולנו יודעים באיזה צד עומד סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש להילחם על עצמאות רשת אהלי יוסף יצחק שיקרה כל כך לרבי ויקרה כל כך לנו למען חינוך ילדינו.

את מי תרצו בכנסת את אנשי אגודת ישראל בכח נרחב או את עידית סילמן - מהבית היהודי או מר יוסי כהן - מהאיחוד הלאומי?


מועמדי 'איחוד הימין' לכנסת (ynet)


ישנה רק מפלגה אחת ששלושת השלמויות, שלמות העם שלמות התורה ושלמות הארץ נמצאים אצלם באופן שלם וברור. נושאי הגיור השבת והגיוס עומדים לפתחה של הממשלה הקרובה בהוראת בג"ץ, דעתו של הרבי ברורה בעניינים אלה ועליהן זעק הרבי מקירות ליבו. אך דעתן של "מפלגות הימין" כלל וכלל אינן ברורות ואף מנוגדות לדעת הרבי. 

חסידי חב"ד אינם יכולים להישאר בדילמה, הרבי קבע "הרשימה החרדית ביותר!"

ולסיום לחשש של עליית ממשלת שמאל, כיום, בעידן לפיד ושותפיו, ב"ה ישנה תמימות דעים בכל המפלגות החרדיות שמפלגת שמאל היא אסון והנציגים החרדים הבהירו ומבהירים כי לא יעזו לשבת בממשלה כזו וילחמו בה. וכך גם רבני ומנהיגי הציבור.

אחיי חסידי חב"ד היקרים אין לנו לאן לברוח. נמצאים אנו ברגע האמת, יש להצביע אך ורק למפלגת יהדות התורה שסימנה ג'.

יום הבוחר יהיה בע"ה הוכחה נוספת שדברי הרבי נצחיים וחסידי חב"ד כפי שהיה בכל הזמנים, אינם מושפעים מרוחות האופנה אלא נאמנים לדברי הרבי עד כדי מסירות נפש.

זו דעתי האישית
יודגש שעל כל אחד ואחת מהקוראים
לגשת לעשה לך רב שלהם ולשאול מה להצביע

נזכה להבטחה מָצָאתִי דָּוִד עַבְדִּי בְּשֶׁמֶן קָדְשִׁי מְשַׁחְתִּיו.
בביאת משיח צדקנו בקרוב ממש

***
הבהרת המערכת: בהתאם להוראת בי"ד רבני חב"ד עפ"י הוראות הרבי שחב"ד אינה מפלגתית, לאף אחד אין רשות להביע דעה בשם חב"ד, וכל המתבטאים בעניין הבחירות אינם מייצגים את העמדה הרשמית של תנועת חב"ד.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.