מערכת COL | יום כ' אדר ב ה׳תשע״ט 27.03.2019

בי"ד רבני חב"ד: "אין לאף אחד רשות להביע דעה בשם חב"ד"

הקץ לויכוחים והשמועות: בית דין רבני חב"ד מוציא הערב מכתב עליו חתומים כל חברי בית הדין, ובו הודעה שאינה משתמעת לשתי פנים: "ידועה דעתו הק' של הרבי כי תנועת חב"ד אינה מפלגתית ואין לנו שייכות למפלגה כלשהי. אין לאף אחד רשות להתערב ולהביע דעה בשם חב"ד. כל הוראה או התבטאות פרטית מאחד הח"מ אינה מייצגת את העמדה הרשמית של תנועת חב"ד כלל" • פרסום ראשון • למכתב המלא
בי


הקץ לוויכוחים והשמועות: בית דין רבני חב"ד מוציא הערב מכתב עליו חתומים כל חברי בית הדין, ובו הודעה שאינה משתמעת לשתי פנים:
"ידועה דעתו של כ"ק אדמו"ר נשיא דורינו כי תנועת חב"ד אינה מפלגתית ואין לנו השתייכות למפלגה כלשהי. ענייננו הוא להתעסק בהפצת המעיינות חוצה ולהכין את העולם לקבלת פני משיח צדקינו."

הרבנים מסתייגים מהבעת דעה "בשם חב"ד": "אי לכך, אין לאף אחד רשות להתערב ולהביע דעה בשם חב"ד, והדברים הם על דעתם בלבד".

לגבי השאלה כלפי אופן הצבעת חסידי חב"ד, מציינים הרבנים את הוראותיו של הרבי: "חובה להשתתף ולהצביע "לרשימה היותר חרדית" שתדאג לשלושת השלמויות, כפי רצון כ"ק אדמו"ר נשיא דורינו".

בסיום המכתב מדגישים הרבנים כי הוראה זו נוגעת לכלל חסידי חב"ד בארה"ק, וכל הוראה פרטית של אחד מרבני חב"ד, כולל החתומים על המכתב, "אינה מייצגת את העמדה הרשמית של חסידי חב"ד".

על המכתב חתומים הרבנים הגאונים, חברי בית הדין: הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי מזכיר בית הדין, הרב מנחם מנדל גלוכובסקי סגן מזכיר בית הדין, הרב אברהם מיכאל הלפרין, הרב משה הבלין, הרב יוסף הכט, הרב אליהו יוחנן גוראריה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.