מערכת COL | יום י"ז אדר ב ה׳תשע״ט 24.03.2019

קידוש ה': מוסדות 'סיני' ברשימת 10 בתי הספר המצליחים בצרפת

״בתי ספר המחוללים ניסים״: כך בעמוד השער של העיתון הנחשב בפריז, 'לה פריזיאן', על הצלחת מוסדות החינוך 'סיני', בראשות השליח הרב יוסף יצחק פבזנר, (100 אחוזי הצלחה בבחינות הבגרות!) לצד ראיון שעורר קידוש שם שמים ● לסיפור המלא
קידוש ה': מוסדות 'סיני' ברשימת 10 בתי הספר המצליחים בצרפת
הרב יוסף פבזנר על רקע ה'לה פריזיאן', והטבלה של משרד החינוך הצרפתי, בהובלת בתי הספר 'סיני'

קידוש השם בצרפת: ברשימת 10 בתי ספר שתלמידיהם הצטיינו בבחינות הבגרות בפריז (Palmarès), נמצאים 5 בתי ספר יהודיים, כשבראש הרשימה מובילים מוסדות חב״ד סיני בהנהלתו של הרב יוסף יצחק פעווזנער. בעתון היומי הפופולרי לה פריזיאן (Le Parisien) שיצא לאור ערב חג הפורים הופיעה כתבת שער ״בתי ספר המחוללים ניסים״ ובפנים לצד הרשימה המדוברת, מסבירים בעיתון הנחשב את הקריטריונים שעמדו לנגד עיני משרד החינוך הצרפתי, בבחירת המובילים ברשימה.

בנוסף להצלחה של מאה אחוז(!) בבחינות הבגרות, אחד הקריטריונים החשובים היה להעלות על נס את המוסדות שמשקיעים הכי הרבה בהצלחת התלמידים, ועידוד התלמידים החלשים על ידי הענקת הכלים המתאימים להגיע להישגים. בצד הרשימה מתפרסם ראיון עם הרב יוסף יצחק פעווזנער, מנכ״ל המוסדות, בו הוא מספר שמוסדות 'סיני' נתייסדו על ידי הרב הלל פעווזנער ז״ל בהוראת הרבי.

עוד מספר הרב פבזנר בראיון, כיצד הרבי השקיע כל-כך בחינוך דור הצעיר, שבארצות הברית חברי הקונגרס והסנט מחליטים פה אחד להקדיש יום חינוך לכבודו. הרב פעווזנער מספר איך שאביו ז״ל היה מקפיד להשקיע בהצלחת כל התלמידים ואיך שכעת עם הקריטריונים החדשים זכו לעלות לראש הרשימה.

הרב פעווזנער המשיך ותיאר בראיון איך שפרסום ההצלחה זכה להד חיובי ומעודד יוצא מהכלל מכל גווני הקשת של אנשי ציבור פוליטיקאים ועמך מיהודים ולהבדיל מלא-יהודים, כולל ממשרדי הממשלה המחוז ועיריית פריז.

הרב פעווזנער מבקש להודות במיוחד למנהל התיכון לבנים היכל מנחם ר׳ מרדכי תורג׳מן וסגנו השליח הרב מנחם מענדל אלוש ולמנהלת התיכון לבנות סיני מרת שטרנא קלמנסון.

לכתבה המלאה (בצרפתית)
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.