מערכת COL | יום ז' אדר ב ה׳תשע״ט 14.03.2019

הרב אהרן דב הלפרין משיק: חלק שני בסדרת 'יחידויות'

ערב חג הפורים, הרב אהרן דב הלפרין, העורך הראשי של השבועון 'כפר חב"ד', השיק השבוע את ספרו החדש 'יחידויות - חלק שני', ובו אישים מספרים על היחידות שלהם עם הרבי ● בספרו מתפרסמים עשרים 'יחידויות' מאלפות לאישים שונים בהן נחשפות לראשונה דעותיו של הרבי בשלל נושאים ● סיפורן של היחידויות הוא גם סיפורן של קהילות יהודיות בעולם וסיפורם של המאורעות הכי משמעותיים בדור האחרון שאליהם מתייחס הרבי ● לסיפור המלא
הרב אהרן דב הלפרין משיק: חלק שני בסדרת 'יחידויות'
הרב אהרן דב הלפרין עם ספרו החדש, השבוע במשרדי מערכת ׳כפר חב״ד׳

הרב אהרן דב הלפרין, העורך הראשי של השבועון 'כפר חב"ד', השיק השבוע את ספרו החדש 'יחידויות - חלק שני', ובו אישים מספרים על היחידות שלהם עם הרבי.

"אדמו"רים וראשי ישיבות, רבנים-ראשיים ומנהיגי קהילות, ראשי-ממשלות ושרים בכירים, עסקני-ציבור ומנהיגים פוליטיים – אין כמעט אישיות ציבורית בכירה בעולם היהודי שלא ביקרה אצל הרבי לאורך השנים", כותב הרב הלפרין בפתח דבר.

"רבנים, עסקנים ומנהיגים יהודיים מכל גוני הקשת הציבורית נכנסו לחדרו הקדוש של הרבי, ודנו עמו בנושאים העומדים ברומו של עולם. מהם ששטחו לפניו את בעיות הכלל המעיקות עליהם, מהם שדיווחו לו על מצב היהדות בתחום עיסוקם ומהם שליבנו עמו נושאים אידיאולוגיים מהשורה הראשונה.

"כולם זכו לשהות בחדרו של הרבי שעה ארוכה, אך לא כולם היו שותפים לאותו סוג של תחושה. חלקם התפעל בעיקר מחזונו המופלא וראייתו הרחבה של הרבי, אחרים עמדו משתאים לנוכח צורת התייחסותו למצב האומה בדורנו והיו ביניהם מי שנדהמו דווקא מהפתרונות המופלאים שהציע לבעיותיהם. הצד השווה שבכולם – שה'יחידות' עם הרבי הטביעה בנפשם חותם עמוק והותירה בלבם רושם בל יימחה.

"הם תיארו בחמימות את ההרגשה שכאשר אתה יושב מול הרבי, אתה חש כאילו כל העולם נעצר באותה שעה. כאילו אין לרבי בעולמו אלא אותך ואת הציבור אותו אתה מייצג. הם דיברו בהשתאות על התופעה המופלאה של מנהיג כלל-עולמי המכיר היטב את מפת היהדות בכל פינה בעולם ונושא על כתפיו את דאגת הציבור והיחיד כאחד. והם סחו בהערצה על המימד הכל-כך אנושי כאשר הרבי גילה סקרנות מרבית והתעניין בפרוטרוט גם בחיים האישיים שלהם ושל בני משפחתם".

בספר החדש, שהוא כאמור חלק שני בסדרת ה'יחידויות', נאסף מקבץ של עשרים 'יחידויות' מאלפות לאישים שונים, ועוד שתי 'יחידויות': לסטודנטים ולמנהיגים יהודים צעירים (חלקם התפרסמו במהלך 30 השנים האחרונות בשבועון 'כפר חב"ד') שכל אחת מהן מהווה גם פרק נכבד בתולדות קהילה יהודית כלשהי או חושפת חוליה חשובה בשרשרת המאורעות הכי משמעותיים בדור האחרון.

וכך חותם הרב הלפרין את הפתח דבר: "השפעתו האדירה של הרבי על הפסיפס המגוון של האישים שנתכנסו כאן בפונדק אחד, מעניק משמעות ייחודית למושג 'איש אשר רוח בו': מנהיג שמפיח רוח-חיים מחודשת בנשמתו של כל מי שנפגש עמו, יוצק תוכן פנימי עמוק אל תוך חייו ועשייתו של איש-הציבור ומוכיח לו שקיים בקרבו פוטנציאל עצום להגברת העשייה הציבורית שלו פי כמה וכמה. אם תרצו, אפשר להגדיר זאת במשפט אחד: הרבי מתגלה כאן בתור מורה-דרך ומדריך רוחני של מנהיגי הציבור".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.