מערכת COL | יום ז' אדר ב ה׳תשע״ט 14.03.2019

חב"ד אשקלון: בר מצווה משותפת ל-30 נערים בכותל • תיעוד

תגיות: ראשון לציון
בטקס בר מצווה מרגש שאורגן ע"י חב"ד אשקלון, חגגו יחד 30 נערים את כניסתם לעול מצוות • סיום המסע התקיים בלשכת הראשון לציון ורבה של ירושלים הרב שלמה עמר • מארגני בר המצווה - השלוחים: הרב משה וילנקין, הרב אהרן פרוס, הרב שרון אוחיון, הרב ישראל רבינוביץ והרב שמחה גורליק • לכתבה המלאה
חב
נועם, תלמיד כיתה ז' בחטיבת הביניים באשקלון הצטרף לפרויקט בר מצווה של חב"ד אשקלון. לשמחתו לא היה גבול, כששמע שתאריך האירוע נקבע לד' אדר ב' יום הולדתו.

יחד עם נועם חגגו עוד 29 נערים תלמידי כיתות ז' את כניסתם למצוות. אירוע בר מצווה של חב"ד אשקלון, הינו פרויקט יהודי וחברתי המטביע חותם על הנערים ובני משפחותיהם.

הנערים השתתפו במפגשי הכנה בהם למדו על משמעות בר המצווה והנחת תפילין. סופר סת"ם המחיש לנערים את תהליך כתיבת האותיות ואת שלבי הכנת בתי התפילין. הנערים קיבלו סט ביגוד חגיגי ומרשים.

*

טקס בר המצווה החל בנסיעת חתני המצוות, בליווי בני משפחותיהם לירושלים, יחד עם מארגני בר המצווה השלוחים: הרב משה וילנקין, הרב אהרן פרוס, הרב שרון אוחיון, הרב ישראל רבינוביץ והרב שמחה גורליק.

לאחר הכניסה החגיגית, בליווי שופרות ותופים לרחבת הכותל המערבי חילקו השלוחים לחתני המצווה תפילין מהודרות. בהתרגשות רבה התעטפו הנערים בטלית והניחו את התפילין לתפילת שחרית בכותל. עבור חלק מהמשתתפים זהו ביקורם הראשון ליד שריד בית המקדש.

לאחר סיור מרתק ברובע היהודי שבעיר העתיקה, נסעו החתנים ומלוויהם לאולם האירועים לסעודת מצווה ומסיבת בר מצווה. צלילי מוזיקה חסידית קידמה את האורחים והחתנים שתפסו את מקומם על בימת הכבוד.

*

השליח הראשי לאשקלון הרב מנחם ליברמן, שלח את ברכתו לחתני המצווה ולבני משפחותיהם. בברכתו, שיתף את הקהל על בר המצווה המשותפת הראשונה שהתקיימה בשנת תשמ"א ואיחל לנערים שיגלו לתורה , לחופה ולמעשים טובים. במהלך סעודת המצווה ברכו השלוחים את הנערים והעניקו לכל אחד תעודת כבוד על השתתפותם בטקס בר המצווה.

נציג החתנים ריגש את הקהל כששיתף בתחושותיו ורגשותיו על שזכה להשתתף בפרויקט בר מצווה של חב"ד המעניק לימוד בקורס ההכנה לבר מצווה, קבלת טלית, תפילין וביגוד חגיגי, וליווי חם ומחבק מחב"ד.

לנציג ההורים נבחר אופיר אביו של נועם. האב בירך את בנו ואת חבריו ושיתף את הקהל בחוויותיו מרצף האירועים שחחו הנערים והמשפחות. בסיום דבריו הודה בחום לחב"ד הסיוע והמתנה "שאותה לא ישכחו הנערים כל חייהם"...

*

סיום מסע בר המצווה התקיים בלשכת הראשון לציון ורבה של ירושלים הרב שלמה עמר. הרב עמר קיבל את הנערים בחיבה גדולה ובירך את הנערים שיתמידו בהנחת התפילין, ואת הוריהם שיזכו לנחת יהודי. כמו כן הודה לשלוחים הפועלים בכל מקום בארץ ובעולם כדי לקרב יהודים ולזכותם בקיום מצוות בדרכי נועם.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.