מערכת COL | יום ל' אדר א ה׳תשע״ט 07.03.2019

הגעת למלכות: ערב יוקרתי לנשות חב"ד תל אביב ● סיקור

תגיות: שפרה ופועה
חמש מאות נשים ובנות מתל אביב ומכל אזור המרכז, שליחות ומקורבות משכונות העיר וסביבותיה התכנסו להתוועדות ענק של מדרשת "בית שושנה" נשות חב"ד ת"א וארגון שפרה ופועה ת"א, לכבוד כ"ה באדר יום ההולדת של הרבנית מרת חיה מושקא ע"ה, בסימן "לעת כזאת הגעת למלכות" ● האירוע היוקרתי נערך בחסות מרכז התקשורת החב"די COL, הקרן לקידום מורשת ישראל בת"א והמרכז הרפואי מעייני הישועה ● ומה עושות זמרת ושחקנית מפורסמת, ומלכת יופי לשעבר, בכינוס של נשות חב"ד? ● סיקור מלא, גלריית תמונות
הגעת למלכות: ערב יוקרתי לנשות חב
תמונות: מאיר דהן

חמש מאות נשים ובנות מתל אביב ומכל אזור המרכז, שליחות ומקורבות משכונות העיר וסביבותיה התכנסו במוצאי שבת כ"ה אדר א' באולמי לאונרדו סיטי טאואר המפוארים, להתוועדות מלווה מלכה המרכזית לנשים ובנות – לכבוד יום הולדתה של הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא ע"ה.

בכניסה לאולם התרשמו הנשים מפריטי המכירה הסינית ורכשו כרטיסי הגרלה לטובת ארגון שפרה ופועה, בתקווה לזכות בערכות בשווי אלפי שקלים: פיאה, סוף שבוע, רהיטים מעוצבים, כלי כסף וספרים ונהנו מבר מפנק.

המנחה בוגרת 'בית שושנה' הזמרת הגב' קטי גל פתחה בשירת שבוע טוב וקיבלה בברכה את מאות הנשים שהגיעו מקרוב ומרחוק לערב המיוחד הזה.
לאחר אמירת פרק התהלים של הרבי עם השליחה הגב' ברכה אליאס הסבירה המנחה שמכיוון שהפרק החדש של הרבנית הוא הפרק הארוך ביותר בתהילים - פרק קי'ט, קיבלה כל אחת מהמשתתפות כרטיס עם 8 פסוקים (אות אחת) מתוך הפרק. כל אחת מהמשתתפות התבקשה לקרוא את החלק שלה וכך נאמר הפרק כולו בעת ובעונה אחת מספר רב של פעמים - כל אחת מהנשים התבקשה לשמור את הכרטיס עם החלק שלה מהפרק לצורך ההחלטה הטובה שהתקבלה בהמשך.

אל הבמה הוזמן לשאת דברים השליח הראשי של הרבי ורב קהילת חב"ד בת"א יפו הרב יוסף גערליצקי. הרב גערליצקי הסביר על מעלתו של כ"ה באדר שהוא יום מיוחד לכלל ישראל.

יש שתי דעות בגמרא העונות על השאלה מתי נברא העולם בתשרי או בניסן? תשרי מסמל את הטבע, שלא רואים אלוקות בגלוי, וניסן מסמל את מעל הטבע שרואים בו ניסים וגילוי אלוקות.

לפי הדעה שאומרת שראש חודש ניסן הוא ראש השנה שזהו היום השישי לבריאת העולם יוצא שכ'ה באדר הוא יום בריאת העולם למעלה ממגבלות הטבע כפי ששייך לעם ישראל, הרב סיים את דבריו העובדה המעניינת שהרבי יצא במבצע יום הולדת דווקא בכ'ה אדר יום ההולדת של הרבנית חיה מושקא ע׳ה יום שקשור עם בריאת העולם באופן של גילוי אלוקות באופן דניסי ניסים, יום שנותן לכל אחת מאיתנו כח לפעול ולעשות באופן שמעל הטבע.

קלי אתה - שירת המונים משותפת ומרגשת של כלל הנשים בניצוחה של קטי גל בליווי מוצלח של פאר רבקה טוויל על הקלידים והגב' שרה דגן על הצ'לו.
וממנה עוברים אל הלימוד המשותף - שיחה מרתקת במיוחד של הרבי מפורים תשכ"ב בנושא הערב :" לעת כזאת הגעת למלכות".

על הבמה שליחת הרבי לתל אביב הרבנית הינדה גערליצקי יחד עם מרת יעל ורטהיים מבוגרות מדרשת 'בית שושנה' לומדות יחד את השיחה כשכל הקהל מצטרף ללימוד המרתק.


יעל שואלת, הרבנית עונה

וכך מגיעים אל הנקודה שכל אחת מאיתנו צריכה לזהות את המלכות שלה , את התפקיד שהקב"ה מייעד לה ולמלא אותו על הצד הטוב ביותר

את הלימוד מסיימים באמירת לחיים, כל משתתפת קיבלה בקבוק יין קטן עם כוס של ברכה וכל אחת מתבקשת לברך את זו שיושבת לידה ובכוחה של התוועדות חסידית עצומה שכזו ובכוחה של ההחלטה הטובה שכל אחת מקבלת על עצמה להמשיך לומר את החלק שקיבלה מפרק קיט במשך כל השנה הקרובה - החלטה שכולה אחדות - יתמלאו הברכות. (כבר כעת הגיעו למארגנות מספר סיפורים מדהימים על ברכות שכבר פעלו את פעולתן מיד אחרי הארוע)

"והריקותי לכם ברכה, עד בלי די" - באופן ספונטני מצטרפות כולם לשירה ולריקודים - מעגלים מעגלים ממלאים את האולם והשמחה עצומה.

תוך כדי, מזמינה המנחה את כל אחת מהשליחות בתל אביב יחד עם המקורבות שלה להצטרף לשמחה, וכך יש מעגל של שכונת כוכב הצפון, מעגל של נשות יד אליהו, מעגל של שכונת הגוש הגדול ועוד עשרות שלוחות מהדרום והצפון עד שמתערבבים המעגלים זה בזה וכולם שמחות יחד.

אל הבמה מוזמנת הגב' אניה בוקשטיין - שחקנית וזמרת ידועה. היא פותחת ואומרת "בטח אתן שואלות את עצמכם איך אני קשורה לכאן? ומספרת שלא מזמן גילתה שסבא רבא שלה מופיע בספר ליובאוויטש וחייליה כאחד מתלמידי ישיבת תומכי תמימים של הרבי הרש"ב, את ההדרכת כלות שלה עשתה כמובן אצל אחת השליחות בתל אביב, ומכאן הקשר שלה כיום.

כאמא טריה היא מצדיעה לכל הנשים היושבות באולם ומקדישה להן שיר נפלא כשהיא מלווה את עצמה בנגינה - הקהל מוקסם.

סרט תדמית של בית הרפואה מעייני הישועה מציג את מחלקת היולדות הראשונה שהפכה לבית מלון וארוחת מלוה מלכה טעימה מבית לאונרדו מוגשת לקהל.

על הבמה המרכזית מופיעות מרת חיה שמח והמקהלה בשיר מיוחד שהכינו לכבוד ערב זה - בשילוב עם מופע בלט של רקדנית מסטודיו DDBalee

על המסכים מוקרן קטע וידאו מרגש על הקשר המיוחד בין הרבי ליהודי צרפת - כפי שאמרה הרבנית חיה מושקא ע׳ה לרבנית אזימאוו : "אנחנו זרענו ואתם קוצרים".

אל הבמה מוזמנת הגב' ליהיא ביתן שמשתפת את הקהל הנרגש בסיפור אישי מרתק, סיפור שהתחיל בפריז ומסתיים בשינקין, סיפור על התמודדות לא פשוטה, עד לרגע בו הבינה שלעת כזאת הגיעה למלכות - בזכות שליחות הרבי שליוו אותה על כל צעד ושעל בהשגחה פרטית מופלאה.

מאותו רגע הובילה אותה ההתמודדות הזו קדימה באופן ניסי והיום היא ומשפחתה המקסימה חלק בלתי נפרד מקהילת חב"ד בתל אביב.

בסיום דבריה המרגשים היא מזמינה את חברתה מור ממן מלכת היופי לשעבר לשאת דברים. על המסכים מוקרן הסרט בו עוברת מלכת יופי לפני הרבי והרבי אומר לה: "שקר החן והבל היופי , אישה יראת ה' היא תתהלל".

ואכן מור ממן מספרת כיצד דווקא ברגעי השיא של הקריירה הבינה עד כמה הכל ריק וכיצד התקרבה לתורה ומצוות וזכתה להקים בית - כי זה האושר האמיתי, זו המלכות האמיתית.

כעת הגיעה זמן לצחוק

הסטנדאפיסטית הידועה הגב' הניה שוחט מצליחה לגרום לכולן לצחוק עד דמעות כשהיא משתפת ברגעים מחיי היום יום שכולנו כל כך מזדהות איתם, ומסיימת דווקא בנימה רצינית - אם היתה לי אפשרות הייתי נותנת לכל אחת מהיושבות כאן כתר משובץ ביהלומים כי כל אחת היא באמת מלכה ואת זה חשוב שנזכור תמיד.

כבר לקראת חצות והקהל כולו עדיין יושב במקומו - מסתבר שכשנהנים לא ממהרים
ההגרלות להן ציפו כולן הגיעו ובשמחה המשיכו כולן במעגלים מעגלים של שמחה וריקודים.

מארגנת הארוע השליחה הגב' מינדי שמערלינג הודתה לגב' דבורה לאה וולף האחראית על ארגון שפרה ופועה בתל אביב, לגב' רחלי גבירץ ולכל צוות נשות חב"ד ת"א ובנות מדרשת בית שושנה שעמלו וטרחו ללא לאות בשבועות האחרונים, לבנות מתיכון בית רבקה כפר חב"ד שסייעו במשך כל הערב ולכל התורמים והמסייעים שכולם יחד הביאו להצלחה האדירה.

בסיום הערב המרגש יצאה כל משתתפת עם שקית שי מיוחדת מבית מעייני הישועה עמוסה בהפתעות שוות: מגילת אסתר עם ביאורים , בקבוק יין עם כוס של ברכה, עט יוקרתי, דיסק יפיפה של הזמר דניאל סיטבון, מגזין בנושא אמהות מבית מעייני הישועה ועוד
האירוע הופק ע"י ml הפקות שדאגו לכל, החל מאתר הרישום המקצועי וכלה בדאגה לפרטים הקטנים ולעיצוב המוקפד של האירוע שהיה ברמה מקצועית גבוהה במיוחד, ולהפקה הגרפית והעיצוב בטוב טעם של אלה אורגד.

האירוע נערך בשיתוף עם המרכז הרפואי מעייני הישועה ותחת חסות: מרכז חב׳ד ליובאוויטש ת׳א, האתר החבדי C.O.L, מוסדות חינוך חב"ד ת"א, ארגון שפרה ופועה בת"א, הקרן לקידום מורשת ישראל בתל אביב וכל שליחות חב"ד בת"א יפו.


הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.