מערכת COL | יום י"ג אדר א ה׳תשע״ט 18.02.2019

הרבנים והשלוחים בעשרות שכונות במוסקבה בפורום השנתי

שלושה בתי חב"ד חדשים נפתחו בחודש זה • תנופת היהדות ברוסיה אינה פוסחת על מוסקבה הבירה • בקרוב בית כנסת מפואר נוסף • לכתבה המלאה
הרבנים והשלוחים בעשרות שכונות במוסקבה בפורום השנתי
צילום: לוי נאזרוב
בפורום השנתי למנהלי בתי חב"ד, המשמשים כרבנים בשכונות השונות במוסקבה, השתתפו השנה כארבעים איש, המייצגים את השכונות הגדולות והמרכזיות שבמוסקבה, ובמהלך יום העיון המיוחד, סוכמו דרכי הפעילות לשנה זו, ואף הותוו וסומנו היעדים הבאים למען מאות אלפי היהודים הפזורים בכל מוסקבה.

את הפורום המושקע והמכובד, פתח וניהל מנהל הקהילה היהודית של מוסקבה - הרב מרדכי ויסברג, אשר בכישרון ובמסירות מנצח בגאון על כל בתי חב"ד שבשכונות השונות, ובעצה אחת עם רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, מנתבים את הספינה הגדולה בעקביות ובנחישות, כאשר שוקדים כל העת על פיתוח פרויקטים ומיזמים חדשים, בעיקר למען הדור הצעיר, הכולל נוער וילדים, במטרה להביאם אל אור התורה והחסידות ולשמירת תורה ומצוות.

במהלך הפורום, נחשפו המשתתפים לשיטות חדשות נוספות בניהול גשמי לצד הפן הרוחני, ואל מכלול נושאים מרתקים העומדים על הסדר ובאים לידי ביטוי בניהול קהילה במוסקבה. כמו כן הושמעו דבריו של נשיא איגוד הקהילות ברוסיה הר' אלכסנדר ברדה, בשיטות צירוף תורמים נוספים והגדלת מעגל התומכים לקהילות. ר' יהודה דווידוב בישר לרבנים על פרויקט חלוקת חבילות מזון לנצרכים לקראת חג הפורים והפסח הבעל"ט, שיגרום בעקיפין או ישירות להגעת בשורת הקהילה היהודית לעוד ועוד משפחות יהודיות בשכונות השונות.

בזה אחר זה, עלו ובאו מומחים שהעניקו מניסיונם בכל נושא ועניין, כשהרבנים עושים אוזנם כאפרכסת ובולעים בצמא כל חידוש, מתוך מטרה אחת: להגדיל את הפעילות היהודית ולהגיע לכמה שיותר יהודים בשכונות מוסקבה.הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.