מערכת COL | יום ד' שבט ה׳תשע״ט 10.01.2019

"יבנה וחכמיה": מרכז תורני ייחודי נחנך בעיר יבנה

"משהו טוב קורה ביבנה": לאחר תקופה ארוכה של תכנונים ושיפוצים נרחבים, נחנך מרכז תורני ייחודי בשם "יבנה וחכמיה", באירוע רב רושם התקיים בשבוע האחרון, במתחם בית חב"ד בעיר. הפרויקט במתכונתו הייחודית טרם נראתה בארץ • יוזם הרעיון: מנהל המרכז התורני, השליח הרב ישראל לרר, בנו של השליח הראשי לעיר, הרב יוסף יצחק לרר • לכתבה המלאה
אירוע רב רושם התקיים בשבוע האחרון בעיר יבנה. לאחר תקופה ארוכה של תכנונים ושיפוצים נרחבים, נחנך מרכז תורני ייחודי בשם "יבנה וחכמיה" במתחם בית חב"ד בעיר. הפרויקט במתכונתו הייחודית טרם נראתה בארץ. המקום החל לפעול כבר לפני מספר חודשים כשהוא נשאר פתוח מסביב לשעון במשך 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע לתועלת הלומדים.

בכל רגע וזמן בו חפץ יהודי מהעיר ללמוד תורה בכל תחום ונושא, יכול הוא להגיע לשערי המקום, להקיש את סיסמת הכניסה, להכין כוס קפה ויחד עם מיני מאפה לצלול לעומקה של סוגיה או לעיין בספרי חסידות ומוסר. רכישת ובחירת הספרים הרבים נעשתה בכובד ראש על מנת לנסות ולכסות את כל תחומי העניין של כל גווני קשת ציבור מבקשי התורה, בכל רמות הלימוד. החל מרמת המתקרב והמחפש את תחילת דרכו בדרך העולה בית ה' ועד למפרשים ופוסקים בסוגיות עמוקות ביותר בנגלה ובנסתר.

יוזם הרעיון, ומנהל המרכז התורני, השליח הרב ישראל לרר, החל בתכנון המקום לפני כשנתיים. יחד עם אביו השליח הרב יוסף יצחק לרר וחוג ידידי בית חב"ד וצוותים מקצועיים, כל גוף בתחומו על מנת שהרעיון יקרום עור וגידים ויבוצע ברמה הגבוהה ביותר. ואכן, התוצאות מדברות בעד עצמם, שיפוץ המקום יחד עם הררי הספרים המקיפים אותו נותנים את הנוחות המירבית בגשמיות וברוחניות ללמוד תורה באוירה נעימה ושקטה.

האירוע נפתח בדינר מצומצם אליו הוזמנו חברי הקבוצה שסייעה ותרמה רבות מהונה ומזמנה למימון הפרוייקט. ביניהם בלטו האחים לבית משפחת ניימן, שתרמו מהונם והקדישו את המקום לעילוי נשמת אביהם ר' יוסף ניימן ז"ל - אב השליחה ליבנה גב' יפה לרר תחי'. כמו-כן, אורח מיוחד מצרפת ר' דוד ועקנין ידיד ותיק של חב"ד יבנה יחד עם אחיו סימו קינן מבעלי חברת גרנד-קינן מנופים אשר תרם את ספר התורה המהודר לבית המדרש.

יחד עם חברי חוג ידידי בית חב"ד, מר מוטי בסר, יצחק רבין ותורמים נוספים, האזינו המשתתפים למפיק הסרטים יובל חיימוביץ-זוסר מבעלי חברת Meta4 Interactive, ששיתף את כולם בחוויתו האישית עם מרכז התורה "יבנה וחכמיה". יובל שיבח את יוזמי הרעיון והודה לכולם על שנתנו לו את היכולת לעצור את מירוץ החיים ולהעביר שעות של לימוד במשך החודש במקום כל כך נוח ואיכותי.

לאחריו ניגש למקרופון ניר אברג'ל, תושב יבנה כלכלן בכיר הנותן יעוץ עסקי לחברות ורשויות, שהפתיע את המשתתפים בסיכום תמציתי של "שער היחוד והאמונה" שהספיק ללמוד בזמן האחרון במרכז התורני יחד עם השליח הרב שלום לסקר שיחי'. "משהו טוב קורה ביבנה" - הגיב אחד המשתתפים - "לפי החזות של ניר, הדבר האחרון שציפיתי לשמוע הוא סיכום עמוק כל כך בתורת החסידות, אשריכם".

השליח הראשי ליבנה הרב יוסף יצחק לרר, שנמצא בשליחות הרבי כבר 32 שנים בבית חב"ד יבנה, הודה לתורמים הנכבדים בשם החברותות הרבות שכבר לומדות במקום מאז שנפתח כשהוא מזכיר לברכה את משפחות בן משה, רבין, נתנאל, עמר, דרעי, ברוס, חזות ופרידמן שהיו מהראשונים להשתתף בהקמת המרכז התורני.

יצויין, שמעבר לאפשרות הבלתי מוגבלת בזמן ללימוד תורה במקום, יכולים המשתתפים להירשם למיזם "קביעת עיתים" המרכז בתוכו רשימת 'מבקשי חברותות', וצוות מיוחד מסנן עבורם ומתאם בין כל המבקשים ללמוד וללמד לפי הזמן אותו הם הגדירו וכן לפי תחומי ענין.

לאחר סיום הדינר, המשיכו המשתתפים והצטרפו להכנסת ספר תורה שנתרם על ידי מר סימו קינן, באירוע השתתפו רב העיר הרב דוד אבוחצירא שליט"א, שהדגיש את מיוחדותו של המרכז התורני על פני כל בתי המדרש בעיר. הרב יוסף חיים אברג'ל שהגיע במזג האויר הסוער מנתיבות, השליח הרב שגיא הר שפר שהתרשם מהמקום כשהוא מסכם: "גם מנס-ציונה יבואו ללמוד במקום כזה"...

***

הפקה: Rachel Lerer - אירוע של יוקרה.
הגברה ומולטימדיה: קול שר.
הוסף תגובה
0 תגובות
פופולרי באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.