מערכת COL | יום כ"ט טבת ה׳תשע״ט 06.01.2019

מה המסר שהעביר הראשל״צ לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין? • צפו

הרב הראשי לרוסיה הגר״ב לאזאר, הגיע היום (א') יחד עם משלחת רבנים מרוסיה, לפגישה עם הרב הראשי לישראל הראשון לציון מרן הגר״י יוסף בלשכתו. ומה המסר שהעביר הראשל״צ לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין? • כתבה מלאה, תיעוד
מה המסר שהעביר הראשל״צ לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין? • צפו

הרב הראשי לרוסיה הגר״ב לאזאר, הגיע היום (א') יחד עם משלחת רבנים מרוסיה, לפגישה עם הרב הראשי לישראל הראשון לציון מרן הגר״י יוסף בלשכתו.

במהלך הפגישה, סקר הגר״ב לאזאר בפני הרב הראשי ונשיא הרבנות הראשית הראש״ל הגר״י יוסף, את המערך ההיקפי של הכשרות ברוסיה, הכולל כיום כמה מאות מפעלי מזון, עשרות מסעדות ובתי קפה, העומדים כולם תחת הפיקוח המוקפד של ועד הכשרות שע״י הרבנות הראשית לרוסיה.

בנוסף, סקר הרב לאזאר את ההתפתחות של חיי הקהילה היהודית ברוסיה ואת הפעילות הרחבה שנעשית על מנת להקל על חיי היהודים במדינה, הקמת מקוואות טהרה, המערכת הענפה של החינוך, ועוד. הרב לאזאר סיפר לראשל"צ, כי בסיועו של נשיא רוסיה, חזר בית הכנסת העתיק שבעיר סמיפרופל שב״קרים״, לפעול ולשמש את יהודי העיר, בה משמש רב חדש מזה כשנתיים. הראש"ל הגר"י יוסף התעניין עוד ביחס השלטונות ברוסיה כלפי הקהילה היהודית, וביקש מהגר״ב לאזאר כי יעביר את ברכתו והערכתו הרבה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, על עמידתו לימין הקהילות היהודיות ברוסיה והסיוע הרב להן.

רבה של רוסיה, הציג בפני הראשון לציון את הרב יוסף יצחק מרזל, רב ועד הכשרות ברוסיה שע״י הרבנות הראשית לרוסיה. בפגישה נכח גם אבי רבה של רוסיה, הרב משה לאזאר, שהינו מחשובי הרבנים ושלוחי חב״ד באיטליה, ואף זכה לארח בביתו את מרן הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ״ל. כמו-כן, התלוו בניו הנוספים של הרב משה לאזאר, המשמשים כרבנים בערים סימפרופל וקרסנדר.

האורח הנכבד שיבח את הרבנים ואת פעילותם הברוכה, וכן עודד אותם להמשיך ולהרחיב את עבודתם החשובה ברוסיה בכלל ובמוסקבה בפרט. הוא גם העלה זכרונות מאביו מרן הגר״ע יוסף זצ״ל, שפסקי הדין והשו״ת של האדמו״ר הזקן בעל התניא ונכדו הצמח-צדק זי״ע תפסו אצלו מקום חשוב בפסקיו הרבים, והמשיך לדבר על גאונותו של הרבי מליובאוויטש זי״ע הניכרת בפסקי הדין בנושא נסיעת האוניות בשבת, קו התאריך ועוד.

עם סיום, קיבל הראשל"צ ספר פלפולי תורה של תלמידי 5 ישיבות ״תומכי תמימים - ליובאוויטש״ במוסקבה ואת מדריך הכשרות של וועד הכשרות שע״י הרבנות הראשית לרוסיה, ובו רשימת מאות מפעלי הכשרות, המוצרים, רשתות מזון, בתי קפה ועוד - העומדות תחת כשרותו המהודרת של רבה של רוסיה.

לצפיה בוידאו:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.