מערכת COL | יום כ"ד טבת ה׳תשע״ט 01.01.2019

השתתפות שיא בהתוועדות של 'איגוד הצאצאים' ● גלריה שניה

השתתפות שיא בהתוועדות השנתית של 'איגוד צאצאי רבנו הזקן' שהתקיימה במוצאי שבת בפרשת שמות שעמדה בסימן סיום המחזור הראשון של 'רב יומי' ● סיקור מלא, גלריה שניהכנס הצאצאים השנתי וסיום ראשון ל'רב יומי': תיעוד ענק, גלריה ראשונה 
השתתפות שיא בהתוועדות של 'איגוד הצאצאים' ● גלריה שניה
צילום: מנדי הכטמן, COL


השתתפות מפתיעה בהתוועדות השנתית של 'איגוד צאצאי רבנו הזקן' שהתקיימה במוצאי שבת בפרשת שמות שעמדה בסימן סיום המחזור הראשון של 'רב יומי'.

'אין דבר כזה' היה המשפט שחזר על עצמו פעם אחר פעם במהלך ההתוועדות במוצאי שבת. קשה היה למקד מה המיוחד? ומה גורם לתחושה זו? הריקוד בצוותא של מאות מענפי משפחה שונים המשלבים זרוע לכבוד הסבא קדישא? ניגון ד' הבבות המושר בחרדת קודש שלא רגילים לראות? כתיבת הפתקאות לסבא הגדול ? קבלת הפנים החמה והמשפחתית ע"י ראשי האיגוד? ואולי נעוצה הסיבה בתחום הבלתי מוסבר משהו כמו 'שבת אחים גם יחד' הממשיך את רוחו של בעל התניא על צאצאיו שיחיו?

מה שנעלה מעל כל ספק שהאווירה המרוממת לא פוסחת אל אף אחד. לכולם היא עושה משהו. מניסיון העבר מסתבר שה'משהו' מביא גם תוצאות.

האירוע המרומם נפתח באמירת "לחיים" על כוס יין מלא כברכת ה' כשברקע מושמעים צלילים וניגונים מרוממים מניגוני רבינו הגדול.

עם הגיע השעה היעודה נוטל המנחה ברוך הכישרונות הרב שמואל ווייספיש שיחי' את שרביט ההנחיה מקדם את כל הקהל בברכת ברוכים הבאים חמה ולבבית ולאחר דברי פתיחה קצרים במעלת העיתוי המיוחד של מוצאי שבת בו מתקיימת ההתוועדות מידי שנה מוזמן הגאון החסיד ר' אברהם מיכאל הלפרין שליט"א רבה של הגבעה הצרפתית חבר בי"ד רבני חב"ד לפתוח בדבר מלכות – אגרת קודש של רבנו נשאינו ממנה משתקפת מעט מזעיר מחיבת הקודש ל'איגוד הצאצאים'.

בשלב זה נקראים הממונים על הנגינה הזמר שמחה פרידמן שיחי' ואמן הקלידים ר' יוסף חיים משה והכנר מוטי רסקין מצאצאי רבנו הזקן להגיש את המנה הראשונה של ניגוני הקודש מהיכלו של רבנו הזקן.

כאמור האירוע השנה עמד בסימן סיום המחזור הראשון של 'רב יומי' ובשלב זה במרכז האירוע מוזמנים הגאונים החסידים רבי שמואל לודמיר שליט"א אב"ד פרשבורג בלונדון והרב חנניה יוסף אייזנבאך שליט"א מחבר ספרי מחנה יוסף לסיים את המחזור הראשון של הלימוד היומי בשולחנו של רבנו הזקן ולפתוח בשעה טובה את המחזור השני.

בדבריהם מעלים הם על נס את מעלתו הנשגבה של שולחן ערוך רבנו ואת החובה והזכות שבלימוד יומי חוק ולא יעבור תמידים כסדרם במסגרת 'רב יומי'.

לאחר מכן מוזמן לשאת דברי ברכה הגאון החסיד רבי ישעיהו הרצל שליט"א רבה של נצרת והגלילות.

הרב הרצל משתף את מאות הצאצאים בהתרגשות רבה בשמחתו האישית עם סיום המחזור הראשון של 'רב יומי'.

זכיתי להיות נוכח במעמד פתיחת לימוד המחזור הראשון שהתקיים לפני שש שנים בכ"ד בטבת יום ההילולא קדישא על הציון הק' בהאדיטש מעמד אותו הנחה הגה"ח רבי יצחק מאיר הלפרין שליט"א.

בעקבות אותו מעמד החילותי בלימוד ה'רב יומי' והנה אני זוכה לראשונה לסיים את ההלכות הצריכות לרבים משולחנו של רבנו הזקן, דבר שעד הנה לא זכיתי לו.

הרב הרצל קרא לציבור בהתרגשות להצטרף ל'רב יומי' ולהפיץ את רעיון 'רב יומי' בקרב ידידים מכרים וקרובים, טעמו וראו כי טוב! זו הזדמנות גם ללומדי תורה ולתלמידי חכמים לעבור וללמוד חלקים שלמים מהשולחן ערוך שלא מגיעים ללומדם מומלץ מאד לשלוחים ובתי חב"ד לקבוע שיעור 'רב יומי' כך יטעימו למקורביהם את הטעם המתוק של 'הלכתא בטעמא' ויתחברו לרבנו הזקן גם דרך אור הנגלה.

כמיטב המסורת, בעיצומה ובמרכזה של ההתוועדות מנגן כל הקהל את ניגונו המקודש של הבעל התניא זי"ע, הלא הוא ניגון ד' הבבות בהקדמת 'ניגון ההכנה' לא לפני שהמנחה מעביר בכמה משפטים מה ששמענו מרבותינו הקדושים על קדושת ושגב הניגון המקודש בעשר קדושות על סגולותיו הנשגבות לפעול ישועות בגשמיות וברוחניות.

כמידי שנה גם השנה משתתף כ"ק אדמו"ר מאלכסנדר שליט"א. הופעתו מעוררת התרגשות רבה ומתקבל על ידי המנחה בהדרת הכבוד.

את דבר איגוד הצאצאים השמיע הרה"ג רבי יצחק מאיר הלפרין בדבריו שיתף את הקהל באפיזודות מרתקות ומדהימות מההתפשטות האלוקית של לימוד 'רב יומי' בכל קצווי תבל. יום ההילולא של רבנו הזקן כ"ד בטבת מהווה מידי שנה ציון דרך נוסף בהתפשטותו והעמקתו בקרב קהילות הקודש. אמר הרב הלפרין.

במהלך ההתוועדות כתבו הצאצאים פ"נים ופתקאות להזכרה על ציונו הקדוש של בעל התניא זי"ע בהאדיטש. בד בבד גם נערכה ההגרלה המסורתית לכרטיס טיסה לציונו הקדוש של הסבא קדישא בהאדיטש בה זכה הרה"ח יוסף חיים שיינברגר שיחי' דור שמיני לרבנו הזקן זי"ע.

לאחר מסכת תודות לכל הנוטלים חלק בהתוועדות זו ובראשם הנהלת כולל חב"ד בראשותו של הרב שלום הלוי דוכמן שליט"א על הסיוע לקיום ההתוועדות התפזר הקהל מתוך החלטה איתנה להוסיף בהתקשרות פנימית אל ראש המשפחה ובעל ההילולא, וזאת על ידי לימוד תורתו והליכה בנתיבותיו ולמעשה בפועל עם התחלת המחזור השני של 'רב יומי' להצטרף ולצרף ידידים ומכרים
ל'רב יומי'.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.