מערכת COL | יום י"ז טבת ה׳תשע״ט 25.12.2018

החל יום ההתרמה השנתי לכוללים בחב"ד

המהפכה השקטה קוראת לה מידי יום היא מעט נסתרת מן העין אבל היא נותנת את אותותיה למשך דורות, והשפעתה על מבנה הקהילות ואיכותם וכן על צבא השליחות היא תופעה של ממש ● מי אחראי לכך שיש כל כך הרבה רבנים סמויים בסביבתנו? מי אחראי לכך שהשלוחים היוצאים מחזיקים בידיהם סמכות תורנית מוכחת ועונים כבדבר שבשגרה לשאלות הלכתיות מעמידים חופות ומורים את האסור והמותר הטמא והטהור כזקן ורגיל? ● התשובה היא: כוללי ההלכה בחב"ד הנמצאים ברכוזי אנ"ש ● לפרטים מלאים ולתמונות>> לתרומה מקוונת 
החל יום ההתרמה השנתי לכוללים בחב
המהפכה השקטה קוראת לה מידי יום היא מעט נסתרת מן העין אבל היא נותנת את אותותיה למשך דורות. השפעתה על מבנה הקהילות ואיכותם וכן על צבא השליחות היא תופעה של ממש.
בלי שכל כך שמנו לב לתופעה אם נבדוק ונשאל נמצא שאצל אברך חב"די ממוצע המתגורר בקהילתנו או שפוגשים אותו בית כנסת יש בידיו סמיכה רצינית לכהן כרב בקהילה ורבים מהם מחזיקים באמתחתם כושר לכהן כרב שכונה או רב אזורי ואפילו רב עיר מטעם הרבנות הראשית. המובחרים שבהם אף נבחנו מספר מבחני ידין ידין של הרבנות הראשית ובדרכם לקבל את כושר הדיינות גם הוא מטעם הרבנות הרשית.
מי אחראי לכך שיש כל כך הרבה רבנים סמויים בסביבתנו מי אחראי לכך שהשלוחים היוצאים מחזיקים בידיהם סמכות תורנית מוכחת ועונים כבדבר שבשגרה לשאלות הלכתיות מעמידים חופות ומורים את האסור והמותר הטמא והטהור כזקן ורגיל.
התשובה היא: כוללי ההלכה בחב"ד הנמצאים ברכוזי אנ"ש.
בלי להתבלט ובלי פרסום המהפכה קוראת ומידי בחינה ברבנות ישנם מאות אברכים חב"דים שהינם באמצע מרתון הבחינות לקראת קבלת כושר רבנות. כל כולל מעמיד קבוצות שלמות של נבחנים והיבול התורני החב"די מתעצם לו גבוה גבוה.
על הכולל שהרבי הקים הוא העיד שזה בגלל שיש לו תאווה שאברכים יהיו כאכין זיך אין לערנען. (להט בלימוד), אייר תשל"ג.
בין המקומות היחידים שהרבי הופיע ללא הודעה מוקדמת היה דווקא בכולל האברכים שע"י המזכירות לעמוד ולראות מה מצב חיות הלימוד שאצל האברכים. היינו שלרבי נגע שיהיה כאך בלימוד התורה ואברכים יהיו מונחים בלימוד ובמתיקות המיוחדת שבתורה.
בטו בשבט תשל"א הרבי אף יצא בהכרזה שהגיע העת לכבוש את העולם עם התורה.
כך שללא ספק לימוד תורה מעמיק כובש את העולם ומעמיד את האברכים באנ"ש בקרן אורה מיוחדת שבכח התורה לעשות.
היום התאגדו להם 16 כוללים מתוך מעל 30 כוללים הקיימים בחב"ד ליום התרמה שנתי מיוחד ובו כל שקל שיתרם יוכפל ע"י קרן מרומים ותורמים נוספים לטובת האברכים ופעילות הכולל. היום יותר מתמיד אנו קוראים לכם לקחת חלק ולהיות הממנים והשותפים בלימוד התורה המעמיק שקורה כאן בלי שנרגיש.
אנא מכם קחו חלק ביום ההתרמה ובטוחנו שכבוד ליובאוויטש והנחת שנגרם לרבי במהפכה זו תעמוד לכם בכל המצטרך.
וכידוע היום יום של ט' תמוז "כל ההורים בישראל שזקוקים לישועה והצלה מיוחדת לילדיהם האמצעי הבטוח ביותר לכך הוא לתמוך בלומדי תורה".
לשותפות ולתרומה:

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.