מערכת COL | יום י"ג טבת ה׳תשע״ט 21.12.2018

חברי בית-הדין קבעו: הגבלות על הוצאת העלון 'כי קרוב'

בית דין רבני חב"ד הכריע: הגבלות יוטלו על הוצאת העלון 'כי קרוב' של הרב משה שילת, בעקבות תביעה לדין תורה מצד מערכת שבועון 'כפר חב"ד' • בדין תורה שנערך השבוע, קבע בי"ד רבני חב"ד כי העלון יופץ רק פעם בשבועיים עם הגבלה בגודלו ובמספר עמודיו, יהיה מיועד ל'ציבור החרדי' ויופץ בעיקר בריכוזים אלו • לסיפור המלא
חברי בית-הדין קבעו: הגבלות על הוצאת העלון 'כי קרוב'


בית דין רבני חב"ד הכריע: הגבלות יוטלו על הוצאת העלון 'כי קרוב' של הרב משה שילת.

ביום שני השבוע נערך דין תורה בין שבועון חסידי חב"ד בארה"ק 'כפר חב"ד' - לבין הרב משה שילת. בית הדין הכריע כי העלון 'כי קרוב' ששילת החל להוציא לאור לא יופיע מיד שבוע, אלא יצא לאור 'לעת עתה' רק פעם בשבועיים.

את מערכת שבועון 'כפר חב"ד' ייצגו בדיון העורך הראשי הרב אהרן דב הלפרין, העורך ר' מנחם כהן, ואנשי המערכת ר' רמי שרעבי ור' יוסי לוין.

כמו כן קבעו הרבנים כי העלון 'כי קרוב', יוגבל בפורמט עמודיו ("קטן מהעיתון שיו"ל ע"י התובע") ובגודלו ("עד 16 עמודים"), יופץ "בעיקר באיזורים החרדיים", ויפורסמו בו שני עמודי מודעות פרסומת בלבד.

בעוד כשלושה חודשים", קובעים חברי בית הדין, "יעביר הנתבע למזכירות בית הדין דו"ח על תפוצת העלון הכולל את רשימת מקומות החלוקה וכמות העלונים בכל מקום". בנוסף, מציינים הרבנים בפסיקתם, כי באם יהיו במשך הזמן טענות נוספות מצד התובע בדבר נזק שנגרם בגלל הוצאת העלון "בית הדין יתן דעתו על כך".

על פסק הדין חתמו הרבנים: מזכיר בית הדין הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, הרב מנחם מענדל גלוכובסקי, הרב אליהו יוחנן גוראריה, הרב יוסף הכט, והרב משה הבלין.

הפרשה החלה לפני מספר שבועות, כאשר הרב משה שילת, יו"ר ארגון 'תורת חב"ד לבני הישיבות' ומנהל הארגונים 'חב"ד בקמפוס' ו'חב"ד לנוער', החל להוציא לאור עלון חדש בשם 'כי קרוב'.

לטענת אנשיו של הרב משה שילת, הפעולות שנעשו ע"י ארגונו לא קיבלו סיקור מספק, ולכן החלו בהוצאת העלון החדש.

העלון החדש, נתקל בהתנגדות מצד מערכת 'כפר חב"ד', שטענו מצידם שיש כוונה להקים עיתון מתחרה. הם ציינו כי הרבי עודד את הוצאת העיתון 'השופר של הרבי', וכי הוצאת שבועון מתחרה עלול לפגוע ולגרום נזק לשבועון הרשמי של חסידות חב"ד בארה"ק.

כאמור, מערכת 'כפר חב"ד' פנתה לבית דין רבני חב"ד, להוצאת צו מניעה כנגד הוצאת העלון החדש של הרב משה שילת.

הפסיקה הברורה של בית הדין, מחזקת ללא ספק את מעמד 'שופרו של הרבי' שבועון כפר חב"ד, כביטאון הרשמי של חסידות חב"ד.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.