מערכת COL | יום ג' טבת ה׳תשע״ט 11.12.2018

בבית המשפט: מה אמר החב"דניק למחבל שדקר אותו?

לפני 3 שנים נדקר ר' מנדי ריבקין, חסיד חב"ד מגבעת-זאב, על-ידי מחבל נתעב - ובמשך תקופה היה מאושפז בבית הרפואה. בניסי-ניסים, מצבו השתפר, והוא שוחרר לביתו • לפני כמה ימים, בעת משפטו של המחבל, נשא ריבקין נאום אל חבר השופטים, ולסיום אף פנה אל המחבל ומשפחתו • "מהפיגוע ועד היום, וכנראה להמשך חיי, אני במלחמה יומיומית, יזומה, לחזור לחיי שגרה פשוטים ורגילים", אמר • ומה ביקש מהשופטים? • לכתבה המלאה > חסיד חב"ד נדקר בפיגוע ליד גבעת זאב • התפללו לרפואתו> עוקב, שולף סכין, דוקר ונמלט • צפו בתיעוד> מנדי ריבקין בראיון ראשון: "אשתי והילדים זכו בבעל ואבא חדש"
בבית המשפט: מה אמר החב
ארכיון COL

מאת: כתב COL

בשבוע שעבר התפרסם נאום נוקב שנשא אוהד הרץ בבית הדין הצבאי, מול המחבל שניסה לרצוח אותו.

בפוסט שהעלתה בפייסבוק, כותבת העיתונאית סיון רהב מאיר, כי מתברר שזה לא מקרה יחיד, ומציינת כי ר' מנדי ריבקין שנפצע קשות בפיגוע דקירה בגבעת זאב, נשא נאום לפני זמן קצר, גם הוא באוזני המחבל שדקר אותו, בשלב הטיעונים לעונש. (את הנאום שלח לרהב-מאיר, עו"ד אבי גז מארגון "שורת הדין").  

וכך אמר ריבקין בבית משפט: "כבוד בית הדין הצבאי, כבוד התובע הצבאי, אני מרגיש קושי רב לבטא את רחשי ליבי בסיטואציה שכזו, אבל אנסה בכל זאת לשתף: לפני כמעט שלוש שנים בשעת ערב מאוחרת, המחבל השפל הזה ניסה לרצוח אותי. אני זוכר שברגעים הראשונים אחרי הדקירה חשבתי בצורה מאוד ממוקדת ובהירה על הדברים שאני כיהודי מאמין אמור לחשוב עליהם, בשלב המעבר לעולם אחר. אך מייד לאחר מכן התחלתי להילחם עם גופי ולנסות לאזור כל כח, כדי להמשיך להיות עירני ולא להירדם, כדי לנסות ולשרוד, למען אשתי וילדיי.

"אני זוכר גם את הרגעים הראשונים אחרי שהתעוררתי. חוויתי התרגשות קיצונית ובכי. בכי מהמחשבה על כך שאדם שלא עשיתי לו כל רע, כמעט שגזל מאשתי את שותפה לחיים, ומילדיי את האבא שלהם. אשתי וילדיי כמעט ועברו לעולם מקביל, עולם אחר, עולם של יתומים ושל אלמנות, עולם של געגוע לאבא שאיננו, עם כאב ויגון שאינו מרפה. המחשבה על כך שכל זה כמעט וקרה, לא נתנה לי מנוחה ועד היום לא מרפה ממני.

"מהפיגוע ועד היום, וכנראה להמשך חיי, אני במלחמה יומיומית, יזומה, לחזור לחיי שגרה פשוטים ורגילים. כבר אז ברגעים הראשונים לאחר שהתעוררתי, ועד לרגע זה ממש, אני מרגיש שבצורה כל שהיא קמתי מן המתים כדי להיות שליח ופה למאות ואלפי אבות ואימהות, ילדים וילדות, סבים וסבתות, שהיו כל כך רוצים להיות בסיטואציה דומה לשלי ולדבר, אך הם דוממים כעת. הם בבתי הקברות, לאחר שנעקדו ונרצחו בפיגועי טרור.

"וזה המסר", אומר ריבקין: "בתנ"ך כתוב 'שופך דם האדם באדם דמו ישפך'. אסור למחול ולסלוח לאדם שכזה, שמוציא עצמו מגדר בן אנוש. זה לא רק עונש, זו גם הרתעה. לכן, שופטים נכבדים, בבקשה, אל תתייחסו לתהליך השיפוטי הזה כתהליך טכני של ברירת העונש המתאים לפי ספר החוקים. עשו ניסיון אמיתי להרתיע רוצחים עתידיים מלבצע את זממם.

"אני מבין שבמסגרת הטיעונים לעונש, התביעה דורשת פיצוי כספי על הנזק שנגרם לי. אכן נגרם לי נזק ובמסגרת החוק אולי מגיע לי פיצוי, אבל אני מוכן לוותר על כל פיצוי כדי שהמחבל הזה יישב עוד שנים בכלא. ולמחבל, למשפחתו ולשכמותו אני פונה ואומר: 'עוצו עיצה ותופר, דברו דבר ולא יקום, כי עימנו א-ל. הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו ייקום, ונקם ישיב לצריו, וכיפר אדמתו עמו'".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.