מערכת COL | יום י"ז חשוון ה׳תשע״ט 26.10.2018

'הרבי מליובאוויטש למה אתה בוכה?' / אנרגיה מחדרה

סיפור נוגע ללב, הוא על הילד בן הארבע שהגיע בוכה לסבא, אחרי שלמד השבוע בפרשת 'וירא', ושאל: "למה הקב"ה מתגלה אל אברהם ואלי אינו מתגלה?" • מה הייתה התשובה, ואיך זה קשור ל'כינוס השלוחים העולמי'? • שליח חב"ד בחדרה, הרב יוחנן בוטמן בטור חסידי למגזין שישי ב-COL • לקריאה >>>
'הרבי מליובאוויטש למה אתה בוכה?' / אנרגיה מחדרה
צילום רקע: גיא חיימוביץ', וויקיפדיה העברית

מאת: הרב יוחנן בוטמן, שליח חב"ד בחדרה

***

סיפור נוגע ללב, הוא על הילד בן הארבע שהגיע בוכה לסבא, אחרי שלמד השבוע בפרשת 'וירא', ושאל: "למה הקב"ה מתגלה אל אברהם ואלי אינו מתגלה?"

אותו ילד, שלום דובער, כשבגר ונהיה לרבי מליובאוויטש (החמישי), הפכה רוסיה את עורה והחלה לרדות ביהודים עם גזירות שונות ומשונות.

מנהיגי היהדות התאספו וניסו להשפיע בכל דרך לשינוי הגזירה שעמדה על הפרק, אך ללא הועיל. משכך פנו הנאספים כל אחד לביתו. אחד מהם נכנס לחדר הרבי כדי להיפרד ממנו ומצא אותו ממרר בבכי.

שאל אותו בהתרגשות: "ליובאוויטשער רבי - מדוע אתם בוכים? הרי עשינו כל מה שרק יכולנו.. נענה לו הרבי: "וכי מה זה מועיל, אם לא השגנו את המטרה, ולאחינו היהודים נשקפת סכנה?!"

***

הבדל גדול יש בין מנהל חשבונות שעורך את החשבון לבעל העסק. החשבונאי אומנם אלוף במקצועו, אבל ישן טוב גם אם המאזן מורה על הפסד, לעומתו בעל הבית לא מוצא מנוחה לנפשו, אם העסק שלו נמצא בסכנה.

***

אם אתה מרגיש שחסר לך, לא יועילו לך כל ההסברים הטובים ביותר. אתה לא תנוח ולא תשקוט עד שתגיע ליעד שלך, כי אתה הוא 'בעל' העסק. זה באמת יהיה אכפת לך.

בשבוע הקרוב נצא באלפינו לכינוס השלוחים העולמי בחצר הרבי. שם נרענן ונתחזק בהוראתו, שכל זמן שאין גאולה, א"א לנוח ולשקוט, עלינו 'להפוך עולמות' במובן חיובי - להביא את העולם לשלימות הראויה לו.

שבת שלום!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.