מערכת COL | יום ט"ז חשוון ה׳תשע״ט 25.10.2018

רחש כבוד לרבי: מנהיג 'המתמידים' הרב יהודה לייב מינצברג ע"ה

בבית הרפואה 'שערי צדק' בירושלים הלך הלילה לעולמו הרב יהודה לייב מינצברג ע"ה, מנהיג קהילת 'המתמידים' • אחרי נתק ארוך שנים, הפתיע הרב מינצברג כשהעניק בשנת תשע"ג ראיון נדיר לשניאור זלמן וובר-ארליך בעיתון 'כפר חב"ד', והתבטא בצורה מיוחדת וחסרת תקדים על הרבי ● חזרה לכתבה המדוברת
רחש כבוד לרבי: מנהיג 'המתמידים' הרב יהודה לייב מינצברג ע
שער הכתבה הנדירה שהעניק בזמנו ל'כפר חב"ד'

בבית הרפואה 'שערי צדק' בירושלים הלך הלילה לעולמו הרב יהודה לייב מינצברג ע"ה, מנהיג קהילת 'המתמידים'. בשנת תשע"ג אחרי שנים רבות של נתק, ולאחר שתקף הנהגות שונות בזמנים עברו הפתיע הרב מינצברג כשהעניק ראיון מפתיע ונדיר לשניאור זלמן וובר-ארליך בשבועון 'כפר חב"ד'.

"אני נוהג לעיין בספרי הרבי. הוא היה חד בדרא בכישרונותיו וחד בדרא בגאונותו", אמר הרב מינצברג, "ואם בקשר ללימודו וגאונותו היה הרבי חד בדרא - הרי בקשר ליהודים שקירב והחזיר בתשובה הרבי היה חד בכל הדורות".

במהלך הראיון הנדיר, התייחס הרב מינצברג לשלוחי הרבי הפזורים ברחבי העולם. "מפעל השליחות הוא אחד הדברים הכי יפים ביהדות. כמה יהודים הוא קירב והחזיר בתשובה", אמר הרב מינצברג בהתפעלות, על דמותו של הרבי. "המרגש הוא לראות איך זה ממשיך לפרוח. לא מכבר נתקלתי בתמונה של אלפי השלוחים הניצבים בחזית. מרגש! מרגש! לא רק ממשיך לפרוח אלא הולך ומתחזק".הרב מינצברג, שבשמו פורסמו בעבר דברים חריפים על הרבי, ביקש, באמצעות הראיון לשבועון הרישמי של חסידות חב"ד, לתקן את דבריו. "כתוב בפרקי אבות שכל כנסיה שהיא לשם־שמיים סופה להתקיים. אנחנו כמובן לא זקוקים לשום הוכחה על ה'לשם־שמיים' של הרבי. גם אלו שהיו מתנגדים לדרכו הודו בפה מלא כי כל כולו מסירות לקב"ה. שהוא יהודי שכולו מסירות־נפש.

המשנה שהבאתי על כך 'שכל כנסיה שהיא לשם־שמיים סופה להתקיים', מהווה הסבר להצלחה. זה ההסבר האמיתי לסוד הגדול של פעולותיו ומפעליו שלא רק מתקיימים אלא הולכים ומתחזקים", אמר מנהיג קהילת ה'מתמידים'.

הרב מינצברג התייחס לתקופה בה דיבר נגד חב"ד. "לכל דבר שבקדושה יש התנגדות", אמר, "ככל שמנהיג גדול יותר ההתנגדות גדולה יותר. המנהיג הראשון שסלל דרך והיתה לו התנגדות חזקה היא משה רבינו, המנהיג הראשון של העם היהודי. כך גם מנהיג בעל שיעור קומה כמו הרבי שחולל שיטה מיוחדת - טבעי שהייתה התנגדות. מצד אחד זו עובדה ואין מה לעשות. מצד שני הבשורה הטובה היא שבסוף האמת מנצחת. גם כאן. רואים את זה בפועל".

הרב מינצברג דיבר ספציפית על דבריו שפורסמו בשמו בנוגע לחב"ד ואמר. "אני מודע לדברים שהעלילו על ליובאוויטש, כגון שלא לומדים נגלה וזה שקר וכזב. כל הדברים שאמרו בשמי שכביכול אמרתי על ליובאוויטש זה שקר, כשמישהו אמר מילה מיד הוציאו אותה מהקשרה ואינטרסנטים בעלי עניין ניפחו את זה בכלל לא בהקשר ובתוכן שבו נאמרו הדברים".

"ובכלל מי אני שבכלל אבוא ואעז להגיד 'מבינות' על מישהו כמו הרבי? הרי על זה בדיוק נאמר: 'אל תגעו במשיחיי ובנביאיי אל תרעו'".

"המסקנה המתבקשת", אמר הרב מינצברג, "כששומעים שמישהו דיבר כך וההוא עשה ככה – אל תאמין, 'פתי יאמין לכל דבר'. "יש אינטרסנטים הנתפסים במילה ובונים ממנה תילי תילים של שמעות שקריות, כמו במקרה הזה לצערי".
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.