מערכת COL | יום כ"ו תשרי ה׳תשע״ט 05.10.2018

רחובות: הרצאה על התנהלות נכונה בעידן הדיגיטלי

מאות גברים ונשים גדשו את אולם בית הכנסת המרכזי ברחובות בהרצאתו המרתקת של הרב שלמה שטרנברג, המנהל החינוכי של ישיבת חובבי תורה בניו יורק, על התנהלות נכונה בעידן הדיגיטלי והעלאת המודעות לסכנות הטמונות בו • הרצאה נוספת תהיה בכפר חב"ד במוצאי שבת בראשית • לסיפור המלא
רחובות: הרצאה על התנהלות נכונה בעידן הדיגיטלי
מאות גברים ונשים גדשו את אולם בית הכנסת המרכזי ברחובות בהרצאתו המרתקת של הרב שלמה שטרנברג, המנהל החינוכי של ישיבת חובבי תורה בניו יורק, על התנהלות נכונה בעידן הדיגיטלי והעלאת המודעות לסכנות הטמונות בו * הרצאה נוספת תהיה בכפר חב"ד במוצאי שבת בראשית

"ההרצאה פקחה לנו את העיניים. בדיוק אמרנו אחד לשני שאנחנו חייבים לעשות שינוי דרמטי בהתנהלות שלנו" - כך אומרים בני זוג צעירים, לאחר צאתם מבניין בית הכנסת המרכזי ברחובות, שבו נערך הערב המיוחד על ההתמודדות עם העידן הדיגיטלי.

קהל גדול של מאות גברים ונשים גדש את אולם בית הכנסת ביום רביעי השבוע, להרצאתו המיוחדת של איש החינוך הרב שלמה שטרנברג, המנהל הרוחני של ישיבת חובבי תורה בניו-יורק, שקנה לו שם בהרצאותיו ברחבי ארה"ב על ההתמודדות עם מציאות החיים הטכנולוגית של ימינו.

הערב הופק על ידי 'אור הבית' ואגף ההשתלמויות של בי"ד רבני חב"ד, והוא נועד להעניק כלים לאנ"ש להתמודדות נכונה ושימוש ראוי בכלים הטכנולוגית של ימינו.

הקהל היה מרותק להרצאה שנמסרה בליווי מצגת מיוחדת, שהעניקה תמונה רחבה ועשתה סדר בתחום זה. הרב שטרנברג חלק עם הציבור את ניסיונו הרב בהתמודדות עם נושא האינטרנט בקרב בני נוער ואברכים, התמכרויות ודרכי טיפול.

כותרת ההרצאה הייתה "הסוס והעגלה לא יחזרו". הרב שטרנברג הסביר, שאמנם אי-אפשר להתעלם ממציאות החיים של ימינו, אבל כשם שנהיגת מכונית מחייבת התקנת אמצעי בטיחות ברכב עצמו וציות קפדני לחוקי התנועה, כך השימוש בטכנולוגיה הדיגיטלית מחייב הכרה של הסכנות וקביעת 'חוקי תנועה' כיצד להתנהל מולה.

כמו כן הושם דגש על התקנת סינון הולם למכשירי הטלפון, הטאבלטים והמחשבים שבהם משתמשים ההורים ובני הבית.

לאחר הרצאה נשא דברים רב הקהילה, הרב מנחם מענדל גלוכובסקי, על חשיבות קביעת כללים ברורים, כדי להבטיח את חינוך הילדים בעידן החשוף והמסוכן שבו אנו חיים.
הקהל יצא עשיר בכלים ובדרכי פעולה לשימוש נכון, וניכרת היתה השפעה הדברים על השומעים.

בין המשתתפים אף היו תושבי ערים אחרות, שבאו לשמוע את הדברים המסודרים והנוגעים כל כך לחיינו.

יצוין כי הרב שטרנברג יקיים הרצאות נוספות ברחבי הארץ בימים הקרובים. ההרצאה הקרובה תהיה אי"ה במוצאי שבת הקרובה, שבת בראשית, בכפר חב"ד באולם התלמוד התורה, בשעה 20:30.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.