מערכת COL | יום כ"ו תשרי ה׳תשע״ט 05.10.2018

במעמד מרגש: 'צעירי חב"ד' הכניס ספר תורה למרכז שיקום

טקס מרגש של הכנסת ספר תורה חדש ומהודר התקיים על ידי מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור במרכז השיקום ב'שיבא' • היה מרגש עד דמעות לראות רבים מהמשתקמים המרותקים עדיין לכיסאות גלגלים, עושים מאמץ עליון לעמוד על רגליהם לכבודה של תורה ולנשק את ספר התורה החדש • במהלך האירוע החגיגי, גילה השליח הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד, מדוע נבחר דווקא בית כנסת זה במחלקת השיקום לקבל את ספר התורה > לסיפור המלא
במעמד מרגש: 'צעירי חב
טקס מרגש של הכנסת ספר תורה חדש ומהודר התקיים על ידי מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור במרכז השיקום ב'שיבא' > היה מרגש עד דמעות לראות רבים מהמשתקמים המרותקים עדיין לכיסאות גלגלים, עושים מאמץ עליון לעמוד על רגליהם לכבודה של תורה ולנשק את ספר התורה החדש > במהלך האירוע החגיגי, גילה השליח הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד, מדוע נבחר דווקא בית כנסת זה במחלקת השיקום לקבל את ספר התורה > לסיפור המלא

טקס מרגש של הכנסת ספר תורה חדש ומהודר התקיים על ידי מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור בחול המועד סוכות במרכז השיקום ב'שיבא'.
תהלוכה ססגונית של מאושפזים על כסאות גלגלים, בליווי צוות רפואי לצד בני משפחותיהם, עמך ישראל ושליחי חב"ד, יצאה ברוב שירה וזמרה וריקודים חסידיים לקול צלילי כליזמרים, מלובי השיקום לעבר בית הכנסת במקום.

התהלוכה לא פסחה על אף מאושפז והגיעה עד למיטותיהם של המשתקמים בשיקום המבוגר ובשיקום הנורולוגי והאורתופדי כדי לכבדם בנשיקת ספר התורה ובברכה לרפואה שלימה.

היה מרגש עד דמעות לראות רבים מהמשתקמים המרותקים עדיין לכיסאות גלגלים, עושים מאמץ עליון לעמוד על רגליהם לכבודה של תורה ולנשק את ספר התורה החדש.

השליח הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד סיפר למשתתפים כי בית הכנסת במחלקת השיקום נבחר מתוך אלפי בתי כנסת בישראל על פי בקשה ייחודית שקיבל משליח חב"ד בניו יורק הרב לוי דז'יאן להמליץ לו על "בית הכנסת עם משמעות בארץ ישראל", כדבריו, הזקוקים לספר תורה חדש שייתרם על ידי חברו ר' מיכאל רפופורט מניו יורק לעילוי נשמת בני משפחתו.

במשך שנים ארוכות, פעילות צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור מלווה מאות נפגעי טרור ומצוייני צה"ל במחלקות השיקום בתל השומר במגוון רחב של פעולות סיוע ותמיכה גשמית לצד חיזוק מוראלי ורוחני. "היה זה אך טבעי להמליץ שספר התורה ייבחר להיכנס במקום עם כל כך הרבה משמעות של שיקום וטיפול רפואי בחיילים ואזרחים שהקריבו את גופם על קידוש השם בפיגועי הטרור ומלחמות למען ביטחון עם ישראל וארץ ישראל", אומר הרב קוטנר.

הטקס המרגש התקיים בהשתתפותם של התורמים הנכבדים ר' מיכאל רפופורט ומשפחתו, וידידם השליח הרב לוי דז'יאן מניו יורק, נציגי הנהלת המרכז הרפואי ובראשם פרופ' אמיתי זיו מנהל המרכז השיקומי שיבא והצוות הרפואי והמאושפזים בשיקום, הרב ישראל סלומון רב המרכז הרפואי שיבא, הרב יואב אוקנין רב ויועץ דת והלכה בשיבא, השליח הרב מנחם קוטנר מנהל מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור והשלוחים בשיבא, הרב לוי גופין והרב מתתיהו ברגמן שסייעו רבות בארגון הטקס המכובד, והשליח הרב לוי מנדלזון מנהל פרויקט חב"ד בבתי הרפואה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.