מערכת COL | יום ח' תשרי ה׳תשע״ט 17.09.2018

יום חג לקהילה היהודית בקפריסין: נחנך מרכז הקהילה

תגיות: רסקין, זאב
במעמד חברי הקהילה, אורחים חשובים, ידידי הקהילה ודיפלומטים מישראל ומקפריסין, התקיימו ביום חמישי שרשרת ארועים מרכזיים המהווים נקודות ציון משמעותיות לפריחתה של הקהילה. הערב נפתח עם חנוכת מרכז הקהילה היהודית בקפריסין ע"י הרב הראשי לקפריסין הרב אריה זאב רסקין, ובמעמד שרי הביטחון, התחבורה, האנרגיה מסחר ותיירות של קפריסין • לסיפור המלא
יום חג לקהילה היהודית בקפריסין: נחנך מרכז הקהילה
במעמד חברי הקהילה, אורחים חשובים, ידידי הקהילה ודיפלומטים מישראל ומקפריסין, התקיימו ביום חמישי שרשרת ארועים מרכזיים המהווים נקודות ציון משמעותיות לפריחתה של הקהילה. הערב נפתח עם חנוכת מרכז הקהילה היהודית בקפריסין ע"י הרב הראשי לקפריסין הרב אריה זאב רסקין שליט"א, ובמעמד שרי הביטחון, התחבורה, האנרגיה מסחר ותיירות של קפריסין.

המרכז מהווה משכן של קבע גדול ומכובד, העונה על הצורך הגודל בשירותים יהודיים בקפריסין לאחר 15 שנה של פעילות מאז הגיע הרב לאי.

השני בסדרת הארועים הוא פתיחת המקוה החדיש והמהודר, אשר ממוקם בסמוך למרכז הקהילה היהודית, ומשלים את מכלול השירותים היהודיים להם נצרכת הקהילה ההולכת וגדלה.

לאחר שהודה הרב לידידים ולתומכים אשר סייעו בעבר ומסייעים בהווה לפיתוחה של הקהילה, הוצגה תוכנית העתיד: הקמת מוזיאון יהודי ראשון מסוגו בקפריסין. לאחר הנחת אבן הפינה למוזיאון היהודי לצד מבנה הפח המקורי היחיד שנמצא מתקופת המעפילים והוא בסמיכות למרכז היהודי, הושק הספר "תולדות היהודים בקפריסין", המהווה פרי ראשון למחקר ההיסטוריה היהודית באי.

בסיום הערב התאסף הקהל לסעודה חגיגית, בהשתתפות שלוחי חב"ד המכהנים כרבני הקהילה בערים המרכזיות בקפריסין.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.