מערכת COL | יום ד' תשרי ה׳תשע״ט 13.09.2018

העוצמה, הריקודים, התחושות: סיקור מלא מכינוס 'ברוכים הבאים'

הדים רבים עורר מעמד "ברוכים הבאים" שקיים אמש 'ועד תלמידי התמימים העולמי' לאלפי האורחים המסתופפים בחצרות קדשנו בחודש החגים ● כעת, מגיש COL סיקור מקיף וגלריית ענק מהרגעים המיוחדים שעשו את הכינוס, הנאומים שעוררו את אלפי המשתתפים, הריקודים הסוחפים שהרעידו את האולם הענק, וההתעוררות שחולל הכינוס בהתקשרות לרבי וייקור זמן השהיה בבית חיינו ● כנסו כעת, לסיקור המלא וגלריית ענק
העוצמה, הריקודים, התחושות: סיקור מלא מכינוס 'ברוכים הבאים'
צילומים: שניאור מור יוסף, שניאור רייניץ

אלפי תלמידי התמימים המסתופפים בחצרות קדשנו בחודש החגים, השתתפו אמש בכינוס 'ברוכים הבאים' שקיים 'ועד תלמידי התמימים העולמי', המופקד על אירוחם בגשמיות וברוחניות.

במשך שעות ארוכות הם ישבו זה לצד זה, באחוות רעים ושבת אחים, ניגנו יחדיו, התעוררו, אמרו 'לחיים', האזינו לדברים המעוררים מפי המשפיעים והשלוחים, ואף פצחו בריקוד חסידי סוחף וסוער.

"ברוכים הבאים"

השנה מלווה האירוע, לראשונה, בתוכנית מולטימדיה בדמות שלוחים ומשפיעים מכל קצוות תבל שמתוועדים באמצעות הוידאו עם האורחים ומדברים על הזכות העצומה בהיותם בצל הרבי בחודש תשרי.

אחרי קטע וידאו מעורר מברכת בנים אצל הרבי, על המסך משתפים את זכרונותיהם ממעמד נורא הוד זה הרב יהודה לייב שפירא ראש ישיבת תות"ל מיאמי ומעורכי תורת הרבי, הרב יוסף חיים קנטור שליח הרבי לתאילנד והרב מנחם מענדל גרונר משלוחי הרבי לארה"ק ומראשי ישיבת תות"ל קרית גת.

לאחר מכן עולה לדבר הרב מנחם מענדל שארף משפיע בישיבת 'מנחם מענדל ליובאוויטש' דטרויט, ומעורר את התמימים על כך שהרבי דואג לכל אחד ואחד מחסידיו בפרטות, ומביא לכך עדויות מרתקות, ואף משתף מחוויותיו באופן אישי בתור ילד שזכה יחד עם אחיו לקירובים גדולים מאד מהרבי.

באמירת פרקו של הרבי כובד הרב צבי הירש אלטיין, יושב ראש ארגון 'ועד תלמידי התמימים העולמי' ומשלוחי הרבי לפילדלפיה, כשהקהל עונה אחריו פסוק אחר פסוק.

הקהל אומר 'לחיים' ופוצח בשירת הניגון שחובר על פרקו של הרבי, בליוויו של הנגן ר' מענדל דייטש.

"דעם רבינ'ס קינדער"

את תכנית ממשיכה תכנית המולטימדיה המיוחדת, כעת מתוועדים הרבנים הנ"ל עם התמימים המשתתפים בכינוס, על כך שגם היום הרבי מברך כל אחד ואחד מהם ומשפיע להם שפע ברכה והצלחה ובעיקר בעניינם העיקרי של תלמידי התמימים - לימוד התורה.

כעת עולה לדבר נציג הנהלות ישיבות תות"ל בארה"ק, הרב מנחם קעניג, מנהל רוחני דישיבת תות"ל המרכזית לוד: "בשכונת קראון הייטס התגורר עד לא מכבר יהודי שזכה שהרבי יסתפר אצלו מעת לעת. פעם אחת, כך סיפר אותו ‏סַפָּר, הגיע אליו הרבי לאחר ראש השנה ושאל אותו, היכן היה בנו הקטן בעת שצעדה התהלוכה לתשליך (היה זה בשנים הראשונות, כאשר ביומו הראשון של החג יצאה מבית חיינו תהלוכת ענק של חסידים ובראשה הרבי לעריכת תשליך ב'גן הבוטני'). הרבי הוסיף, כי בשנים שעברו זוכר שראה אותו יחד עם אחיו ואביו צועד בתהלוכה ואילו השנה משום מה הוא נעדר…"

"שימו לב מה קורה כאן", פונה הרב קעניג אל התמימים. "מדובר על יומו הראשון של ראש השנה כאשר כולנו יודעים איך התייחס הרבי ליום זה, ובין כל קהל האלפים שצובאים על המקום בדרך לתשליך שם הרבי לב דווקא לילד קטן ששנה ושתיים לפני זה הופיע. עלינו לדעת שגם כיום, כל אורח שמגיע הנה הוא אורח אישי ופרטי של הרבי, שהרבי חושב עליו ובוחן את צעדיו. יש כאן זכות גדולה, אך גם אחריות כבירה".

במהלך הכינוס ניתנת האפשרות לתלמידי התמימים להשתתף במגבית 'קרן השנה', עליה עורר הרבי ללא הרף. מיד לאחר הכינוס מתקיימות התוועדויות סוחפות אל תוך הלילה עבור האורחים, כשבזאל הקטן של בית חיינו מתוועד שליח הרבי למדינת ויסקונסין הרב ישראל שמוטקין, ובכולל האברכים מעורר את התמימים הרב מנחם מענדל שארף, משפיע ישיבת 'מנחם מענדל ליובאוויטש' בדטרויט.

את המעמד הגדול כיבדו בהשתתפותם: הרב שלמה הכהן זרחי, מנהל ומשפיע ישיבת "תומכי תמימים" המרכזית – 770; הרב מיכאל אהרן זליגסון, משפיע בישיבת 'אהלי תורה' ועורך המפתחות לתורת רבינו והרב ישראל שמוטקין, חבר אגו"ח והשליח הראשי למדינת וויסקונסין. כמו"כ כיבד בהשתתפותו ר' חיים הגר שתומך ועומד לצד 'ועד תלמידי התמימים העולמי' בעזרה במערך הארגון של הכנסת האורחים, כנציג כל התומכים והמסייעים לפעילות ה'ועד' במהלך כל השנה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.