מערכת COL | יום כ"ו אלול ה׳תשע״ח 06.09.2018

הצלמים החב"דיים בוחרים את תמונת השנה שלהם • פרוייקט חג

הם מצלמים לאורך השנה אירועים מגוונים, בארץ ובעולם ועושים מאמץ שהתיעוד יהיה מושלם ● בכל שנה מצטברים אצלם אלפי תיקיות ובהם עשרות אלפי תמונות ● ביקשנו מהם, מהצלמים החב"דיים המובילים, במסגרת מגזין החג של COL, לבחור את 'תמונת השנה' שלהם ● המשימה הייתה מורכבת, אבל הם עמדו ביעד ● כך זה נראה ● מגזין-ראש-השנה תמונות תשע"ח - פרויקט הצלמים וגם: תמונת השנה של שמואל בן צבי
הצלמים החב


מאת: שלמה מן, COL

לאורך כל השנה הם מצלמים אירועים מגוונים, בארץ ובעולם - ועושים מאמץ שהתיעוד שלהם יהיה מושלם ככל שניתן. הם מאמצים את אישוניהם, מיטיבים את עדשת מצלמתם ולוחצים על ההדק. ברגע הזה נלכד מראה שנחרט לעד; מראה שמספר משהו, שמנציח את הסיפור לדורות. 

אלפי תיקיות שבהן עשרות אלפי לכידות שכאלה מאורך השנה החולפת, ממוינים וארוזים אצלם בתיקיות. כל אחת וסיפורה, כל אחת ואלף המילים שלה. ביקשנו מהם, מהצלמים החב"דיים המובילים כיום - במסגרת מגזין החג של COL - לבחור את 'תמונת השנה' שלהם ולספר לנו קצת על מה שעומד מאחוריה. המשימה הייתה מורכבת, נדרשו שעות ארוכות של נבירה בארכיונים הרבים. אבל הם עמדו ביעד. התוצאה מרתקת, הצטרפו אלינו.

אצל אבא, ערב יום ההילולא / שימי קוטנרערב יום ההילולא ג' תמוז בחצרות קודשנו. אלפי חסידים, אנשים נשים וטף - גודשים את שדרת 'איסטרן פארקווי' שנסגרה במיוחד, וצופים "כאיש אחד בלב אחד" במראות קודש מהרבי בעל ההילולא.

טיפסתי אז לגג 'מוזיאון צבאות השם' המפורסם, ועל רקע השקיעה לכדתי את הרגע. למעלה, בקו העליון - מנהטן החומרית והנוצצת, כמו זועקת זעקה אילמת שאין לה מאזין. קילומטרים ספורים משם - כמו מנותקים מהשאון - אלפי חסידים ברגע שלהם עם הרבי.


"מה רבו מעשיך" / מענדי הכטמןאת התמונה המיוחדת הזו צילמתי השנה, ביושבי על מסוק זעיר, מעל הצד הקנדי של מפלי הניאגרה בגבול קנדה-ארצות הברית.

בתמונה זו בחרתי ל'תמונת השנה' שלי כיוון שהיא משקפת בצורה מיוחדת את נפלאות הטבע ועצמתו. "מה רבו מעשיך השם".


שקיעה ביאנגשו / מאיר אלפסיבמהלך פרוייקט שביצעתי בשבועות האחרונים עבור מגזין 'משפחה' נסעתי לעיירה מרוחקת בסין בשם 'יאנגשו', שם פגשתי אחד את מארבעת הדייגים האחרונים שמשתמשים בשיטת הדיג הקורמורוני.

מדובר בתמונה שצולמה בשעת השקיעה של אחד המקומות המרהיבים ביותר בעולם; שריד מהמדינות הקומוניסטיות שעוד נותרו. מדובר היה בפרוייקט צילום מרגש ונוגה מאוד.


שלום כיתה ב' / אליהו לויבצורה הקבוע היום הראשון של חודש אלול, היום שבו נפתחים הלימודים בתלמודי התורה ובחיידרים - הוא יום מרגש ומלא אמוציות. אין הרי כמו פתיחה חדשה לשנה נוספת שבפתח.

בתמונה זו, אותה צילמתי עבור COL, נראה המחנך הרב המבורגר מחיידר 'אהלי תורה' בכפר חב"ד, בפתח כיתתו, כיתה ב' המיתולוגית של חיידר אידיש.


אורה של עולם / שניאור שיףאין כמו העיר העתיקה של ירושלים, את זה יודעים כולם. האוויר הצח. הקדושה באוויר בכל אבן או סמטה. במהלך נסיעותיי לצילומי חתנים וכלות, יוצא לי הרבה לתור את ירושלים.

את התמונה המרהיבה הזו, בה ניצב הכותל המערבי שריד בית מקדשנו מזווית רחבה ועוצמתי, צילמתי במהלך אחת הפעמים שהייתי בעיר השנה. אפשר להביט בה עוד ועוד, כמה עוצמה יש בה.

רגע מרגש / חיים טויטוכשנתבקשתי לבחור את 'תמונת השנה' שלי, החלטתי שהפעם אפנה מעט את האומנות ואכניס יותר את הרגש. זו הסיבה לתמונה שבחרתי, בה נראה ר' ישראל ג'רופי - המוכר לרבים מרחבת החתונות - בעת שכותב את האות האחרונה בספר התורה שכתב הוא בעצמו לע"נ ילדתו הטהורה חיה הדר, שנפטרה בדמי ימיה והצליחה לאחד את עם ישראל כולו בתפילות לרפואתה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.