מערכת COL | יום כ"ו אלול ה׳תשע״ח 06.09.2018

"הלך עם האמת שלו עד הסוף" ● טור פרידה

"יתרון ענק היה לאיש ציבור הזה, הרב בלוי. הוא אמר לאנשים את האמת בפנים, ולפעמים היתרון הזה היה לו לחיסרון, כי מי מאיתנו אוהב שמציבים לו מראה מול הפרצוף. אבל לא איש כמו יוס'ל חשב פעמיים, ואולי דווקא בגלל שהוא אמר את מה שחשב שצריך לומר, גם שילם מחיר בגלל זה" ● ר' זלמן וולף נפרד מהרב יוסף בלוי ע"ה שהלך השבוע לעולמו ● לטור המלא

זלמן וולף

יוס'ל, כך כינו אותו מכריו הרבים. פשוט וקצר. אבל כמה עשיה ונתינה מסתתרים תחת השם הזה, יוס'ל. 

שנים שאני מכיר את הרב בלוי. השותפות שלו יחד עם סבי ואבי ע"ה בעשיה למען הרבי, חב'ד ומוסדותיה, עוד ייכתבו בספר הזהב של חסידות חב"ד בארץ הקודש. 

אין כמעט נדבך אחד בבניינה של חב"ד בישראל בעשרות השנים האחרונות שלא היה לו חלק בזה. הקמת שכונות חב"ד, ישיבות ובתי ספר חב"ד, הצבת רבנים, השגת תקציבים לבניית מוסדות החינוך של חב"ד לאורכה ולרוחבה של הארץ.

אחד מילדיו כתב היום: כמה סמלי שהאיש שניסה לתקן את העולם נפטר ביום תחילת בריאת העולם. "לתקן את העולם" אמרתי, והוא ניסה לעשות זאת בכל כוחו. 

הוא שנא עוול, הוא לחם באי-צדק. הוא לא נתן אף פעם וגם קשה היה לבלבל אותו, הוא הלך עם האמת שלו עד הסוף. ממש עד הסוף. 

יתרון ענק היה לאיש ציבור הזה, הרב בלוי. הוא אמר לאנשים את האמת בפנים, ולפעמים היתרון הזה היה לו לחיסרון, כי מי מאיתנו אוהב שמציבים לו מראה מול הפרצוף. אבל לא איש כמו יוס'ל חשב פעמיים, ואולי דווקא בגלל שהוא אמר את מה שחשב שצריך לומר, גם שילם מחיר בגלל זה. 

אני אהבתי אותו באופן אישי. אבל אני לא דוגמא, הכרתי גם את הצדדים הרכים שלו, את אהבת האדם שבו, את החוש באהבת ישראל, העונג לעשות טובה ליהודי, לסדר עבודה או כל דבר אחר, ושלא על מנת לקבל פרס.

איש מלחמות היית הרב בלוי, ולא פחדת מכלום, אבל המלחמה במחלה הארורה הכריעה אותך. נתת פייט, שברת את כל הסטטיסטיקות של המחלה בלבלב, אבל בסוף ניצחו אראלים את המצוקים. 

היה שלום איש יקר. נוח בשלום על משכבך. 

השארת דור ישרים מבורך של אנשי עשיה וחינוך, ומורשת ענקית וירושה ציבורית גדולה, ששנים רבות עוד יהנו מריחה, ויאכלו מפירותיה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.