מערכת COL | יום ג' אלול ה׳תשע״ח 14.08.2018

מכל החוגים: נחתמה ישיבת בין הזמנים בביתר עילית ● סקירה

שבועיים מלאים וגדושים בלימוד החסידות עברו על מאות הבחורים והאברכים שהשתתפו בישיבת בין הזמנים מיוחדת בביתר עילית ● ישיבת בין הזמנים מתקיימת במסגרת "מרכז חמ"ש – להפצת מעיינות החסידות" בראשות הגה"ח ר' יוסף יצחק אופן, זו השנה השביעית, וזוכה להצלחה בלתי נתפסת, כשבחורים ואברכים מכל הסוגים והחוגים, יושבים ולומדים חסידות בשקידה גדולה ● ישיבת בין הזמנים
מכל החוגים: נחתמה ישיבת בין הזמנים בביתר עילית ● סקירה


שבועיים מלאים וגדושים בלימוד החסידות עברו על מאות הבחורים והאברכים שהשתתפו בישיבת בין הזמנים מיוחדת בביתר עילית.

ישיבת בין הזמנים מתקיימת במסגרת "מרכז חמ"ש – להפצת מעיינות החסידות" בראשות הגה"ח ר' יוסף יצחק אופן, זו השנה השביעית, וזוכה להצלחה בלתי נתפסת, כשבחורים ואברכים מכל הסוגים והחוגים, יושבים ולומדים חסידות בשקידה עצומה.

מחזה מפעים ומרנין לב, נגלה לכל מי שמבקר בישיבת בין הזמנים המיוחדת, מאות (!) בחורים ואברכים יושבים בלהט ובחשק על ספרי וקובצי הלימוד, שיצאו לאור במיוחד לכבוד בין הזמנים ובהם אוסף מאמרי דא"ח מרבותינו נשיאינו, המותאמים במיוחד לכל גיל בנפרד, בחורים צעירים, בחורים מבוגרים, ואברכים.

לכבוד כ' מנ"א, לרגל יומא דהילולא של הגאון המקובל הרב לוי יצחק שניאורסאהן זצוק"ל - אביו של כ"ק אדמו"ר, התקיימה התוועדות מיוחדת עם הרה"ח ר' מענדל וועכטער, במהלכה פרש בפני הבחורים והאברכים את מעלת לימוד החסידות, וקרא את המכתב המיוחד שכתב בעל ההילולא לבנו כ"ק אדמו"ר, והאריך בביאורו, הבחורים והאברכים יצאו נפעמים ועם חיות מחודשת בלימוד ודרכי החסידות.

"נשמה ועומק לתורה ומצוות"

והתגובות המדהימות, כמו זורמות מאליהן, הרה"ח ר' מנחם מענדל רוט שמוסר את השיעורים לבחורי הישיבות במסגרת ישיבת בין הזמנים:

"כאחד שמוסר את השיעורים לבחורי הישיבה זה כמה שנים, אני פשוט משתומם לראות את המראה, כל שנה מחדש, והשנה הזאת הייתה כמות הכי גדולה של בחורים ואברכים, שלוקחים את הבין הזמנים שלהם, שיכלו להיות בבית או ללכת לטיולים בזמן הזה, אבל הם רוצים לנצל את זמנם דווקא ללימוד החסידות.

"יש כמה ישיבות בין הזמנים בעיר, אבל מאות בחורים, מגיעים ללמוד חסידות בזמנם הפנוי, ומדובר בבחורים לא חב"דיים מהבית. – כל זה מראה על הצימאון הגדול של הבחורים, שמבינים שצריכים ליצוק לתוך התורה והמצוות שלהם, ולתוך עבודת ה' שלהם עומק, נשמה, ופנימיות.

"בסוף הלימוד כותבים הבחורים חיבורים ומאמרים על בסיס מה שלמדו במשך השבועיים, ורואים ביטויים מפליגים איך שזה שינה את עולמם. ובחור אחד אמר שמהלימוד של כל השנים הוא מרגיש שהוא נכנס לגן עדן, בחור אחר אמר שהוא קיבל משקפיים חדשות איך להסתכל על העולם, איך להסתכל על יהודי ועל הקב"ה. אפשר לעשות אוצר שלם מכל התגובות והביטויים על השינוי בעולמם של הבחורים, גם של בחורים צעירים שניגשים לתו"מ באופן אחר, וחיים את היהדות בצורה מאירה.

מהפיכה של ממש

"גילוי אישי: כשנכנסתי פעם ראשונה לישיבת בין הזמנים -  כאחד העוברים ושבים - זה היה בשבילי הלם, בית כנסת מלא עם מאות יהודים, כולם מחפשים לדעת את ה', זו תופעה בלתי רגילה ולא מצויה, בכמות כה גדולה. הרגשתי שזוהי מהפיכה של ממש, ורואים בחוש את הייעוד של "ולא יהיה עסק כל העולם כולו אלא לדעת את ה' בלבד, שנאמר ומלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים – כפשוטו ממש!!

"ובוודאי שלזה התכוון הבעש"ט אימיתי קאתי מר דא מלכא משיחא!! ויש להודות למארגנים, שדואגים במסירות גדולה לטובת ישיבת בין הזמנים בסדר נפלא, הכל בצורה שעושה חשק לבחורים לבא ללמוד, ורואים באמת שכל שנה נוספים ספסלי לבי מדרשא, וה' יעזור שיהא אתי מר תיכף ומיד ממש.

הרה"ח ר' שניאור רבינוביץ ראש הכולל בביתר: "מדהים לראות את האוירה הרצינית, ואכן רואים שהלימוד משפיע על המשתתפים בצורה חזקה מאד ומקרב הרבה מהם לחסידות. אברכים ובחורים מעידים שגילו עולם חדש ובוודאי שזה משפיע על המשך לימודם את תורת החסידות".

השפעה על כל השנה כולה

הרה"ח ר' שמואל אופן מנהל מרכז חמ"ש מציין שמרגש מאד לראות את הבחורים שבחרו להגיע וללמוד בשקידה עצומה בימי בין הזמנים, ובמקום לטייל ולנפוש מנצלים את הזמן ללימוד תורת החסידות. יש דגש מיוחד על מערכת מסודרת של אנשי צוות המנסים לתת יחס אישי לכל אחד, שיעורים מותאמים לכל גיל, ואכן ההצלחה מוכיחה את עצמה.

המיזם מצטרף לכל רשת כוללי-ערב במשך השנה כולה, וההשפעה הגדולה ניכרת כשכמה וכמה ממשתתפי ישיבת בין הזמנים מצטרפים לכולל ערב כדי להמשיך את לימודם במשך כל השנה כולה.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.