מערכת COL | יום כ"ד אב ה׳תשע״ח 05.08.2018

שמחה עצומה בקרב לומדי תורת הרבי: השיחות האבודות התגלו

במסגרת ההכנה לדפוס של הכרכים הבאים בסדרת 'תורת מנחם' המקיפה את תורתו של הרבי, התגלו באקראי כמה עלים בודדים בהם הועלו ע"ג הכתב כמה שיחות של הרבי, שהיו אבודים עד עתה • בהתוועדות זו של ש"פ ראה אדר"ח אלול ה'תשל"א בא ביאור נפלא על המשל המפורסם של כ"ק אדה"ז אודות חודש אלול - "המלך בשדה", וכן בדבר הקביעות כאשר קורים פרשת ראה בר"ח אלול • איזו תורה של אביו כ"ק הרה"ק ר' לוי יצחק נ"ע חזר הרבי, למרות שלא נמצאו הערות על הזהר לפ' ראה? • לכתבה המלאה
שמחה עצומה בקרב לומדי תורת הרבי: השיחות האבודות התגלו

בחודשים האחרונים ניכר שישנו שפע של יבול ממעיינותיו של רבינו, כאשר יחד עם החוברת השבועית "התוועדות" הכוללת התוועדות אחת של הרבי משנים קודמות כתדפיס מסדרת הספרים 'תורת מנחם - התוועדויות' ההולכת ונדפסת לפי סדר השנים, מזכים חברי מכון ההו"ל 'ועד הנחות בלה"ק' את לומדי ומעייני תורתו של הרבי בכל העולם כולו גם בקונטרס 'מאמר', ובו דא"ח של מאמר חסידות משנים קודמות המתאים לש"ק הבעל"ט.

השבוע, לקראת שבת פרשת ראה, שבת א' דראש חודש אלול יוצאים לאור שני קונטרסים:

1) מאמר ד"ה השמים כסאי וגו' שנאמר בדיוק לפני ארבעים שנה, במוצאי שבת קודש פרשת ראה, שבת אדר"ח אלול ה'תשל"ח, כקביעות שנה זו.

המאמר היו"ל בהוצאה חדשה ומתוקנת, מוגש בעריכה והגהה בצמוד לסרט ההקלטה המקורי. מתחיל בד"ה השמים כסאי, המכוון כנגד תורה שעל ידה נשפל הקב"ה כביכול למטה, והמשך הפסוק והארץ הדום רגלי שהוא ענין העלאה מלמטה למעלה, על ידי עבודת האדם בקיום המצוות. ובהמשך גם מבואר השייכות לחודש אלול – משל המלך בשדה, המשכת המלך בשדה על דרך השמים כסאי, ועי"ז נעשית העלאת אנשי העיר, על דרך הארץ הדום רגלי.

2) התוועדות ש"פ ראה, א' דראש חודש אלול ה'תשל"א. בשיחה עם חברי המערכת, הם מגלים התרגשות מיוחדת, וזאת לאור העובדה כי חלקה של התוועדות זו לא היתה בנמצא, וזו פעם ראשונה ששיחות אלו יוצאים לאור עולם, על פי רשימה שהתגלתה בארכיונו של השליח הרה"ת ר' אהרן גולדשטיין שיחי', מהעיר אן-ארבור במישיגן, רשימה פרטית שרשם לעצמו בעת ה'חזרה' לאחר ההתוועדות.

במסגרת מאמצי החיפוש והמחקר, של הצוות המורחב העוסק בהוצאה לאור של תורת הרבי, להכנת הכרכים הבאים בסדרה 'תורת מנחם – התוועדויות' (הכוללת עד עתה 105 כרכים) מגיעים חברי הצוות למקומות שונים ולאנשים שונים, בניסיון לדלות כל מידע או תוכן הנוגע לדברי התורה שנשמעו מפיו הק' של הרבי.

פעמים, שדברים שנשמעו מפי הרבי לא נרשמו ב'הנחה' הרשמית מסיבה כזו או אחרת, או שההנחות באותה עת או באותה תקופה לא היו מסודרים בצורה אחראית ועקבית, ועל כן הרשימות האישיות של תלמידי התמימים או אברכים ששהו באותה עת בבית חיינו יכולים לשפוך אור להבנת הדברים, או כמו במקרה שלפנינו בהשלמת כמה שיחות מתוך התוועדות שלימה שהיו חסרים במשך כל השנים.

במדור ה'הוספות' של 2 הקונטרסים ניתן למצוא כמה אגרות קודש שעדיין לא באו בדפוס בסדרת 'אגרות קודש' ההולכת ונדפסת, כאשר מידי שבוע מזכים חברי המערכת את אנ"ש והתמימים וכלל לומדי תורת רבינו בטעימה מאוצרות אלו המונחים לפניהם עבור העריכה של הכרכים הבאים, שייצאו לאור עולם בעתיד הקרוב.

כך למשל באגרת מאדר"ח אלול ה'תשי"ד, כותב הרבי לא' שבא בקישורי השידוכין למזל טוב: "וחבל שמסיים במכתבו שרוצים לקובעה [את החתונה] לחודש כסלו שלכאורה יכולים היו לסדרה באלול, ועכ"פ יה"ר שתהי' בשעה טובה ומוצלחת ולבנין בית חסידותי בגשמיות וברוחניות". זאת לאור שיטתו הידועה של הרבי, שאין לדחות זמן החתונה וכן שבדורנו מוטב לקבוע תאריך החתונה בהקדם ואף בחודש אלול.

להורדת קונטרס 'מאמר' - לחצו כאן

להורדת קונטרס 'התוועדות' - לחצו כאן

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.