מערכת COL | יום כ"ד אב ה׳תשע״ח 05.08.2018

"ביהדות אין מנוחה" • גלריה מ'צעירי ליובאוויטש'

כ' מנחם אב ב'צעירי ליובאוויטש': ביהדות אין מנוחה, כדברי הרבי, ובישיבת הקיץ 'צעירי ליובאוויטש' מיישמים זאת בכל רגע ורגע - עליה לציון אחיו של הרבי ר' ישראל אריה לייב, התוועדות עם הרבי, התוועדויות עם הרבנים גולדברג, אליטוב, רייצעס ווילהלם; 'וואס געדיינקסטו' עם הרב ליפסקר; פארק המים שפיים והתוועדות בפארק הרצליה • גלריית סיכום מצעירי ליובאוויטש
צילום: הת' מיכאל זאייאנץ

יום רביעי בבוקר, לאחר שבליל אמש ראו התוועדות שלימה עם הרבי ולאחר מכן התוועדו עם הרב יצחק גולדברג ראש ישיבת תות''ל מגדל העמק, התוועדו עם הרב שאול משה אליטוב, ראש ישיבת אור אבנר בכפר סיטרין, לא וויתרו בצעירי ליובאוויטש על סדרי לימוד בהתאם ליום ההילולא.

בבוקר לאחר לימוד חסידות ושחרית למדו מתורתו של בעל ההילולא ולאחר ארוחת בוקר התיישבו לסדר נגלה ארוך בענייני משיח וגאולה מתוך הספר המיוחד "על גאולתנו".

בצהרי היום הגיע לספר מזכרונותיו הרב נפתלי ליפסקר יו"ר ועידת הסניפים של צאגו"ח. הרב ליפסקר שיתף בכשרונו המיוחד זכרונות מביקוריו בשנת תש"מ ומהקבוצה בשנת תשד"מ, שיחזר את היחידות המיוחדת לה זכה עם אביו, וסיפר את סיפורה של השליחות המיוחדת שקיבל והוראות הרבי בקשר ללימוד עם ניני בעל יום ההילולא. לסיום עורר הרב ליפסקר את התמימים על הזכות והחובה לצאת לשליחות הרבי.

בשנת תש"ל הורה הרבי דרך המזכירות לאנ"ש באה"ק לנסוע לציון אחיו ר' ישראל אריה ליב בצפת ביום כ' מנחם אב בקשר עם יום ההילולא של אב הרבי. גם בשנת תשל"א הורה הרבי לשליח מאוסטרליה הרב יצחק דוד גרונר לנסוע בכ' אב לציון אחיו. בצעירי ליובאוויטש מקפידים על הוראה זו, ומדי שנה נוסעים ביום כ' אב לציון אח הרבי בקשר עם יום ההילולא של רבי לוי יצחק.

לאחר תפילת המנחה יצאו צעירי ליובאוויטש לצפת שם קיבלו את פניהם שליח הרבי לצפת הרב חיים קפלן והרב אליקים וואלף. הרב קפלן המשמש גם כיו"ר רשת מפעלי הקיץ גן ישראל בארץ הקודש חזר בפני התמימים מתורת בעל ההילולא עם ביאורי הרבי על זה. לאחר אמירת התהילים עם אותיות השם של בעל ההילולא (כפי שמפורט בספר ימי תמימים שעשו כך בשנת תש"ל) חזרו ראש ישיבת הקיץ הרב אליהו שוויכה והמנהל הרוחני הת' שמואל מישולובין מתורת בעל ההילולא ומאמר דא"ח.

לאחר מכן נסעו לפארק המים שפיים, ולאחר הפארק – הפתעה, נסעו התמימים להתוועדות מיוחדת בפארק הרצליה עם המשפיעים הרב בנימין וילהלם שליח הרבי ברמת גן והרב אלחנן רייצעס משפיע בישיבת תות"ל אלעד. ההתוועדות המיוחדת עם ניגונים שנישאו ברמה הייתה בפארק עד לשעה מאוחרת.

ביום חמישי קמו הכל, ולאחר חסידות, שחרית ונגלה התקיים מבחן כללי על כל הספר על גאולתנו אותו למדו בצעירי ליובאוויטש, כשהפרס המובטח הוא מכתב קודש מהרבי שיוגרל בין כל מצטייני מבצע התורה.

ישיבת הקיץ צעירי ליובאוויטש שע"י רשת מפעלי הקיץ גן ישראל ארץ הקודש בראשות שליח הרבי לצפת, הרב חיים קפלן וע"י מרכז חב"ד תל אביב בראשית שליח הרבי ורב קהילת חב"ד תל אביב, הרב יוסף שמואל גערליצקי.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.