מערכת COL
|
יום ה' אב ה׳תשע״ח
17.07.2018
שישקעס בט' באב: לשמחה זו מה עושה? ● דיון גולשים
בתשעה באב נהגו ליידות "שישקעס" - אלו גלעיני עץ האזדרכת, או "בובקעס" – גלעיני עצי ברוש על אומרי הקינות, וזאת כנהוג בקהילות בישראל מקדמת דנא, בכדי שלא לשקוע יותר בקדרות ובעצבות ● יש אומרים: מנהג ישראל מקדמת דנא - מוסיף לאווירה של ט' באב, ואי אפשר בלעדיו ● ויש אומרים: אווירה של פריקת עול בבית הכנסת, 'מלחמות' מיותרות, עוגמת נפש למי שנקלע למארב בטעות, ואף לסכנה ממשית • ומה דעתכם האישית? • שתפו אותנו במערכת התגובות >>>
![שישקעס בט' באב: לשמחה זו מה עושה? ● דיון גולשים שישקעס בט' באב: לשמחה זו מה עושה? ● דיון גולשים](https://col.org.il/files/uploads/crop/2018/07/5c33d5e75cc03_1546900967_news_main_gallery.jpg)
ארכיון COL
![](https://col.org.il/website_files/img/col/news/add_comment.png)
הוסף תגובה
0 תגובות