מערכת COL | יום כ"ה אייר ה׳תשע״ח 10.05.2018

הרבי מזהיר מפני תכנית ההתפשטות האיראנית. פרק ב' ● חשיפה

בעקבות הכתבה "הרבי, נתניהו ותכנית הגרעין האיראנית", שעוררה גלים, פנה חוקר לר' שבתאי וינטראוב וגילה התייחסות ראשונה מסוגה באותה תקופה מצד המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי, שלא זכתה לתשומת לב עולמית, על 'פניה של איראן להתפשטות' ● שלושה חודשים לאחר מכן, הרבי מזהיר: "לא להניח לאיראן להתפשט" ● מגזין שישי ● הרבי מזהיר עוד בנושא:הרבי, נתניהו, ותכנית הגרעין האיראנית ● תגלית היסטורית הרבי על ההתפשטות האיראנית המסוכנת: "סכנה לעולם" ● מדהים
הרבי מזהיר מפני תכנית ההתפשטות האיראנית. פרק ב' ● חשיפה
למעלה: הרבי מדבר על ההתפשטות האיראנית בשיחתו עם רון נחמן. למטה: שיגור רקטות לעבר רמת הגולן, אמש, ומפת תקיפות התגובה של חיל האוויר (עיבוד: COL)

העימות עלה מדריגה: לאחר חצות נורה מטח כבד של רקטות לעבר קו המוצבים הקדמיים של צה"ל ברמת הגולן, אזעקות נשמעו ואזרחים ירדו למקלטים.
בחסדי שמיים יורטו הרקטות ע"י מערכת כיפת ברזל ואחרות, רובם עוד בצד הסורי של הגבול. בתגובה, תקף חיל האוויר שורה ארכה של עמדות איראניות בסוריה, כולל מערכות הגנה אווירית ומכ"מים. דובר צה"ל הגדיר את התקיפה כ"גדולה סוגה בשנים האחרונות".


למעלה: ירי של רקטות אמש, לעבר רמת הגולן. באמצע: מטוס 'רעם' של חיל האוויר (צילום: אתר חיל האוויר) למטה: מפת התקיפות אמש


כמו שפרסמנו כאן לראשונה, הרבי היה הראשון למעשה שעורר על הסכנה האיראנית. המדינאי היחיד שהצביע על סכנות ההתפשטות והגרעין של איראן, היה... בנימין נתניהו.

בעקבות הכתבה "הרבי, נתניהו ותכנית הגרעין האיראנית", שעוררה גלים, פנה חוקר לר' שבתאי וינטראוב וגילה התייחסות ראשונה מסוגה באותה תקופה, שלא זכתה לתשומת לב עולמית, על 'פניה של איראן להתפשטות'.

המנהיג העליון של איראן: "פנינו להתפשטות". הרבי מזהיר: לא להניח לאיראן להתפשט

הרב שבתי ויינטראוב

בעקבות הכתבה בנושא דבריו של הרבי ב-6 באוקטובר למניינם (כ"ח תשרי תשנ"ב), "...מוכרח בשביל טובת כל העולם, כולל ארה"ב, שצריכה להיות ארץ ישראל חזקה, בשביל שלא להניח התפשטות של סוריה ושל הערבים ואיראן וכיוצא בזה, שהם נגד ארצות הברית לא פחות מאשר ארץ ישראל ואולי עוד יותר."

תכנית ההתפשטות האיראנית

מעיון וחקר על ההתרחשויות באותה תקופה, עולה כי דבריו של הרבי לראש עיריית אריאל מר רון נחמן ז"ל היו ממש במקביל בו הכריז לראשונה הנשיא האיראני רפסאנג'ני (באוקטובר 1991) על ייצור פצצה גרעינית איסלאמית נגד ישראל. וכך, בנאום שנשא: "אנו המוסלמים חייבים לשתף פעולה בייצור פצצה גרעינית", מה שמאיר באור חדש את דבריו של הרבי לרון נחמן, לפעול ולהשפיע בתוך ארצות הברית ולא להניח לאיראן להתפשט.

 


בעקבות הכתבה שעוררה הדים רבים מאד, התקשר אליי עמית-חבר שאינו נמנה על עדת חסידי חב"ד, שבמשך שנים חלק מעבודתו בכתיבה ומחקר הוא חוקר את נושא איראן והפצצה הגרעינית, והאיר את עיני לדבר מופלא עוד יותר בדברי הרבי "לא להניח לאיראן להתפשט".

הרבי על ההתפשטות האיראנית המסוכנת: "סכנה לעולם" ● מדהים

שלשה חודשים בדיוק לפני דברי הרבי ביולי 1991 (חודש אב תנש"א) נשא המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי נאום במסגד עם אלפי מאמיניו, לגבי כוונותיה של איראן. וכה אמר בהצהרתו: "האם אנו שואפים לשמור על שלמות אדמתנו, או האם אנו שואפים להתפשט? אין ספק כי פנינו להתפשטות."


משמאל: המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, עם מחמוד אחמניג'אד

פועלה של איראן בימינו יעידו כאלף עדים על מימוש תוכנית ה"התפשטות" שלה, כהצהרתו של מנהיגה העליון. היא מקיימת פעילות חתרנית בעיראק, בחריין, תימן, ערב הסעודית, רצועת עזה, לבנון וסוריה, וממסדת זרועות טרור וחוליות רדומות ברחבי העולם וזורעת טרור ורצח בכל העולם.

ושימו כעת לב כיצד עונה הרבי מה צריכה להיות התגובה של נשיאי ארצות הברית בנוגע לכוונותיה של איראן, ממש כתגובה ישירה לדבריו של עלי חמינאי שלשה חודשים קודם. ואלו דברי הרבי: "קל לברר זה על-ידי שיבררו, שימצאו את הנאומים של הנשיאים של ארצות הברית, אלה שנאמו לפני חצי שנה ושנה ויותר, ושם הסבירו לפני כל עם ועדה, איך שמוכרח בשביל טובת כל העולם, כולל ארה"ב, שצריכה להיות ארץ ישראל חזקה, בשביל שלא להניח התפשטות של סוריה ושל הערבים ואיראן וכיוצא בזה, שהם נגד ארצות הברית לא פחות מאשר ארץ ישראל ואולי עוד יותר...".

הרבי, נתניהו, ותכנית הגרעין האיראנית ● תגלית היסטורית

אותו חוקר שהפנה את תשומת ליבי לדברים אמר בהתפעלות רבה, ששום מדינה מערבית לא חשבה בכלל בכיוון, שאיראן עומדת לממש את תוכנית ההתפשטות שלה, ולא התייחסו לכך בכלל.
להיפך, ארצות הברית של אותם הימים בראשות בוש ובייקר לא עשו דבר וחצי דבר נגד איראן אלא השקיעו את כל מרצם להצר ולדחוק את ישראל לפינה מול העולם הערבי, דחפו לועידת מדריד והלכו לכיוון הערבי בדעה צלולה.

ומנגד, הרבי מליובאוויטש מתריע בשער בת רבים שיש להזכיר לנשיאי ארצות הברית את חובתם "לא להניח לאיראן וסוריה להתפשט שהם נגד ארצות הברית יותר מאשר ישראל" (כיום סוריה היא הבסיס הקדמי של איראן במסגרת תוכנית ההתפשטות) וכך במשך עשרות שנות הזנחה מצד ארצות הברית שאפשרה לאיראן לעשות כמעט הכל כשהשיא היה בחתימה על הסכם הגרעין בתקופת אובמה, לא רק שלא מנעה את תוכנית ההתפשטות של איראן אלא סייעה לה. הדברים המדהימים של הרבי מקבלים אור חדש בראייתו למרחקים את המצב העולמי, מה שלא חזה אף אחד כולל ארגוני המודיעין העולמיים.

יש לציין כי באוקטובר 1991 גם סגן נשיא איראן התבטא באופן דומה לנשיא איראן רפסאנג'ני בנוגע לפצצה גרעינית ואמר "אם למשטר הציוני יש הזכות להחזיק בנשק גרעיני אזי גם לכל המדינות המוסלמיות ישנה אותה זכות".

נקווה בע"ה שלאחר 'התגובה האיראנית' אמש, ושרשרת התקיפות של חיל האוויר על הבסיסים האיראניים בסוריה, הסתיים פרק העימות עם איראן, ונזכה לביאת משיח צדקינו תיכף ומיד ממש.

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.