מערכת COL | יום י"ב ניסן ה׳תשע״ח 28.03.2018

נשיא ארה"ב הכריז על יום החינוך לכבוד יום הולדת הרבי > מיוחד

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אירח משלחת של רבני שלוחי חב"ד והכריז על 'יום החינוך' לכבוד יום הולדתו של הרבי, י"א ניסן, ובכך המשיך מסורת רבת-שנים, מאז שנת תשל"ח • בראש המשלחת עמד הרב אברהם שמטוב, יו"ר אגודת חסידי חב"ד העולמית, שהעניק לנשיא טראמפ שי מיוחד • דיווח מלא, תמונות>>>
נשיא ארה מיוחד" title="נשיא ארה"ב הכריז על יום החינוך לכבוד יום הולדת הרבי > מיוחד" />
תמונות: אנדריאה הנקס, הבית הלבן

כתב COL בארה"ב

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הכריז ביום שלישי, י"א ניסן תשע"ח על "יום החינוך והשיתוף" בארה"ב, לרגל יום הולדתו של הרבי ביום י"א בניסן.

הנשיא טראמפ אירח משלחת של רבני חב"ד בארה"ב במשרד הסגלגל של הבית הלבן כדי להצטרף אליו לחתימת המסמך הנשיאותי, לפני שעות אחדות, ביום שלישי אחר-הצהריים.

הקונגרס האמריקאי העביר החלטה משותפת באפריל 1978 הקוראת ליום חינוך קבוע, ומציינת את "חשיבות החינוך לחיי האזרחים ולרווחה של האומה."

הרעיון של יום אחד המוקדש לחשיבה על חינוך הנוער בארצות הברית, המתמקד במיוחד במשמעות הנעלית של החינוך, התקבל ע"י מגוון רחב של מפלגות בארה"ב והיווה ציון דרך שקבע הרבי מליובאוויטש.

נשיאי ארה"ב חותמים מידי שנה על הכרוז ועורכים מפגש עם משלחת של רבני חב"ד הקוראת להתמקד בחינוך, והכרה במאמצי הרבי לחינוך ולשיתוף לכל בני האדם.

בראש המשלחת עמד הרב אברהם שמטוב, יו"ר אגודת חסידי חב"ד העולמית, אשר ריכז את הפעילות סביב חגיגת יום החינוך הראשון בוושינגטון, בשנת 1978.

המשלחת כללה:

הרב לוי שמטוב, סגן נשיא אגודת הידידים האמריקאים של חב"ד (וושינגטון; הרב משה הרסון, דיקן המכללה הרבנית באמריקה וראש שליחי חב"ד ניו ג'רזי; הרב ישראל שמוטקין - שליח ראשי ומנכ"ל ליובאוויטש של ויסקונסין במילווקי; הרב זלמן לברטוב - שליח ראשי ומנכ"ל חב"ד אריזונה בפיניקס; הרב יהושע הרליג - שליח ראשי ומנכ"ל חב"ד נבאדה בלאס וגאס; הרב לוי קליין - שליח ראשי ומנכ"ל חב"ד ליובאוויטש בטנסי בממפיס; הרב זלמן גרוסבאום - מנהל חב"ד בליווינגסטון בניו ג'רזי; הרב איסר ניו - מנהל שותף של חב"ד בג'ורג'יה באטלנטה; הרב מנדל אלפרוביץ - מנהל המרכז היהודי של דרום דקוטה בסיו פולס.

הנשיא קיבל אותם בחום לבית הלבן. הרב אברהם שמטוב, שעמד בראש המשלחת, אמר את התפילה המסורתית בפגישתו עם ראשי מדינה. הנשיא הביע את התפעלותו מהרבי מליובאוויטש, הרב מנחם מנדל שניאורסון, ובמיוחד על המאמצים המדהימים שיזם והשראתו בנושא החינוך.

הרב אברהם שמטוב המשיך לחלוק עם הנשיא את המסר של הרבי לגבי ימי הולדת ומשמעותם כזמן של התבוננות פנימית, כמו גם הזדמנות למשמעות ולמטרה של החיים. לאחר מכן חתם הנשיא על ההצהרה הרשמית לציון 27 במארס 2018, התואם ל -11 ניסן תשמ"ח, יום הולדתו ה -116של הרבי מליובאוויטש - כיום החינוך והשיתוף בארה"ב.

הרב לוי שמטוב הציג שתי מתנות לנשיא מטעם המשלחת. הראשון היה חנוכיית כסף, שניתנה יחד עם הסבר על משמעות השמש, נר "השירות" האמצעי, כסמל של עובד הציבור. השנייה היתה הגדה של פסח כרוכה בעור, ושמו של הנשיא מוטבע בזהב על הכריכה. כמו כן רשם הנשיא הגדה זהה לזו שנשלחו לחיילים יהודיים, שיוכלו להשתמש בה בליל פסח בעת שירותם הצבאי.

לאחר שקיבל את המתנות, ברך את חברי המשלחת, לפני שעזבו את המשרד הסגלגל.

מתוך הצהרת הנשיא טראמפ:

"השנה, לראשונה, פרסומים הוצאו על ידי מושלים של 50 מדינות, להכיר את היום ואת מה שהוא מייצג. כ -100 כרוזים נוספים בערים, מאלמדה, קליפורניה, לטומווטר, וושינגטון, לאל פאסו, טקסס, פורסמו.
יום החינוך נועד להדגיש את מטרתו הנעלית של החינוך, כשהרבי הדגיש ב – 1978 כי "על מערכת החינוך ... להקדיש תשומת הלב העיקרית, לבניית מידות טובות, תוך שימת דגש על ערכים מוסריים ואתיים ..."

הודות ליוזמתו של הרבי, ניתן למצוא מרכזים חינוכיים וחברתיים אלה בכל מדינה ובכל רחבי העולם. האדמו"ר מליובאוויטש האמין כי אפילו במקום החשוך ביותר, "אור הנר היחיד מאיר למרחוק". חייו הם דוגמה לכוחו של אדם אחד להשפיע על חייהם של רבים.

אנו שואפים להעביר אור זה לדורות הבאים, להקנות להם את הערך של החינוך ואת מעלותיו של אומץ וחמלה היכולים להשפיע על הקהילות שלנו ועל העולם לטובה.
כעת, לכן, אני, דונלד ג '. TRUMP, נשיא ארצות הברית של אמריקה, מכוח הסמכות הנתונה לי על ידי החוקה והחוקים של ארצות הברית, מכריז בזאת על ה -27 במרץ 2018 כ"חינוך ושיתוף בארה"ב".
אני קורא לפקידי ממשלה, למחנכים, למתנדבים ולכל אנשי ארצות-הברית להערך היום בתכניות, בטקסים ובפעילויות המתאימות.
DONALD J. TRUMP
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.