מערכת COL | יום כ' אדר ה׳תשע״ח 07.03.2018

מוסקבה: המלוה מלכה השנתי לטובת הגמ״ח המרכזי

ידידי הקהילה היהודית הגדולה במוסקבה, התכנסו עם גדולי התומכים של עולם החסד היהודי ברוסיה, לצד שלוחים וידידים רבים, לחגיגת ה״מלוה מלכה השנתי״ שנערכה בפעם ה-17 • אורח הכבוד היו סגן שר הביטחון של רוסיה מר רוסלאן צאליקוב, ידיד אישי של הרב בער'ל לאזאר • המלווה מלכה השנתי
מוסקבה: המלוה מלכה השנתי לטובת הגמ״ח המרכזי
צילום: לוי נאזרוב
בשבת אחים גם יחד, זה לצד זה, התכנסו ידידי הקהילה היהודית הגדולה במוסקבה, עם גדולי התומכים של עולם החסד היהודי ברוסיה, לצד שלוחים וידידים רבים, לחגיגת ה״מלוה מלכה השנתי״ שנערכה בפעם ה-17, כשהפעם הוא מלווה בפסוק ״אך ׳טו״ב׳ וחסד ירדפוני כל ימי חיי״, המבטא את פעילותו רבת ההיקף והמעש של "קופת גמילות חסדים המרכזית במדינות חבר העמים" - ״קרן חי׳ה מושקא״, שבמסגרתו הוקמו במהלך השנים מספר מכובד של תוכניות עזר שונות ומגוונות, כאשר המטרה היא אחת: להיות לעזר ואחיסמך לכל יהודי באשר הוא ברחבי רוסיה.

קרן גדולה וחשובה זו, הוקמה לפני 17 שנים, לזכרה הטהורה של הילדה השליחה חי׳ה מושקא ע״ה, בתם הבכורה של יבלחט״א רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר ורעייתו הרבנית שיחיו, ומני אז, זכה וסייע למאות ואלפים, כשחוד החנית של הפעילות היא קרן ההלוואות ליהודי רוסיה, ללא ריביות וללא בירוקרטיה רוסית מקובלת. דבר שהיווה חידוש גדול בתחיית יהדות רוסיה המפוארת, לצד קרנות רבות של הכנסת כלה, תמיכה כספית בהולדת צאצאים, קמחא דפסחא, מתן בסתר ועוד רבות.

בשעה היעודה במוצש״ק פרשת כי-תשא, התאספו יחד מאות איש באולם האירועים המפואר והגדול במלון ״רעדיסון״ שעל גדות נהר מוסקבה, והתיישבו לסעודה מפוארת לכבודו של דוד מלכא משיחא, בשילוב תוכנית מרתקת ועשירה שריתקה את הקהל מהחל ועד כלה, בהנחיית מנהל הערוץ הראשון של הטלוויזיה הרוסית מר אלכסנדר פייפמן, שמזה כמה שנים התקרב לשמירת תומ״צ ולימוד תורה וחסידות.

את המשא המרכזי, נשא רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר, העומד בראש הקרן הגדולה מיום היווסדה, כשהוא מדרבן ומעודד בכל עת את ראשי הגמ״ח להגביר חסד לאלפים, ובעצמו גם פונה לידידים שונים שיתמכו ויהיו שותפים בהגדלת הפעילות, שב״ה הולכת וגדלה משנה לשנה, בזכות צוות חברים מסורים העושים מלאכתם מלאכת מחשבת, מתוך כבוד ומסירות לכל פונה באשר הוא.

במהלך המשא, הביא הרב את ביאורו של הרבי מליובאוויטש במהות הסיבה כי הצדקה בפורים נקראת "מתנות לאביונים" ולא 'צדקה' כמו כל השנה כולה, כאשר בפועל עבודת הקודש של הקרן בכל יום, היא ממש עניין של מתנות לאביונים במשך כל השנה כולה!

אורח הכבוד היו סגן שר הביטחון של רוסיה מר רוסלאן צאליקוב, ידיד אישי של הרב הראשי שליט"א. ובשם נציגי תומכי הקרן, נשא דברים הנגיד מר אדוארד שיפרין. כמו כן נשאו דברים נשיא איגוד הקהילות ברוסיה הרב אלכסנדר ברדה, ושגריר ישראל ברוסיה מר גרי קורן.

בין הפרקים, הנעימה תזמורת מיוחדת של כלי זמר בשירים חסידים משובבי לב, ובעיצומה של הערב, נערכה ׳הצגה׳ מקצועית ומרגשת על צדקה וחסד, שריתקה את הציבור כולו, עד למסר הגדול של חשיבות התמיכה ולקיחת נטל בהגדלת מעשי החסד ע״י ״קרן חי׳ה מושקא״.

לאחר חלוקת פרסי הוקרה והערכה לתומכים בשנה זו, כובד מנכ״ל המרכז היהודי ״מארינה רושצ׳ה״ השליח הרב מרדכי ויסברג בברכת המזון.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.