מערכת COL | יום כ' אדר ה׳תשע״ח 07.03.2018

זעזוע: אלמונים השחיתו מקווה טהרה במושב בורגתא שבעמק חפר

מי עומד מאחורי מסע הוונדליזים במקווה החדש במושב בורגתא שבעמק חפר? • אלמונים הרסו את מקווה הטהרה החדש ביישוב שבימים אלו היה אמור להיערך חנוכת הבית למקווה המהודר • בעקבות המקרה פנה השר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי לשר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן וביקש ממנו לבדוק מה בכוונת המשטרה לעשות עם התלונה שהוגשה • לכתבה המלאה
זעזוע: אלמונים השחיתו מקווה טהרה במושב בורגתא שבעמק חפר
מי עומד מאחורי מסע הוונדליזים במקווה החדש במושב בורגתא שבעמק חפר? תושבי המושב בורגתא שבעמק חפר נדהמו לגלות שאלמונים הרסו את מקווה הטהרה החדש ביישוב שבימים אלו היה אמור להיערך חנוכת הבית למקווה המהודר.

"ככל הנראה הפשע ארע ביום שבת. פועלים שהגיעו למקום נדהמו לגלות את ההרס הרב שנזרע במקום" אומר משה, אחד מתושבי המושב. ראש המועצה הדתית בעמק חפר מר יאיר בטיטו הגיש תלונה במשטרה.

"המאפיין של הפסיפס האנושי שבחר לגור בעמק חפר הוא האחדות והיכולת להכיל דעות ורעיונות שונים. רוב הציבור אינו דתי אך נושאי הדת נעשים בשיתוף פעולה מלא בין יו"ר המועצה האזורית וחברי המועצה לבין המועצה הדתית ורבני המועצה דבר הבא לידי ביטוי גם בהתנהלות בתוך היישובים של קידום פעילות רוחנית בדרכי נועם". אומר יו"ר המועצה הדתית מר בטיטו.

בעקבות המקרה פנה השר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי לשר לביטחון פנים ח"כ גלעד ארדן וביקש ממנו לבדוק מה בכוונת המשטרה לעשות עם התלונה שהוגשה.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס ציין לשבח את פעילותו של יו"ר המועצה הדתית יאיר בטיטו בנושא פיתוח ובניית מבני דת: "בתקופת כהונתו של יאיר בטיטו ניבנו שלושה מקוואות חדשים ושופצו חמישה מקוואות קיימים. כמו כן נבנו שישה בתי כנסת חלקם בקיבוצים שהיו נטולי זיקה למסורת ישראל". בכוונת מנכ"ל המשרד עו"ד עודד פלוס לקיים סיור במקום.

במשרד לשירותי דת מציינים שראשי מועצות דתיות נתקלו בעבר במקרים מסוג זה ומקווים שמשטרת ישראל אכן תמגר את תופעת השחתת מבני דת.

ובתוך כך ח"כ דן (דני) סיידא שוחח עם ראש המועצה הדתית בעקבות המקרה. והגיש שאילתה לשר לביטחון פנים בנושא השחתת מבני דת. סיידא ביקש לדעת כמה תלונות הוגשו במשטרה על השחתת מבני דת בשנים 2017-2016 וכיצד מתקדמת חקירת המשטרה בנושא השחתת מקווה במושב בוגרתא שבעמק חפר.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.