מערכת COL | יום כ' אדר ה׳תשע״ח 07.03.2018

אנטוורפן: נחנך אולם הלימודים המפואר בישיבת חב"ד

אנטוורפן החרדית לבשה חג השבוע, במעמד מרשים ונורא הוד של חנוכת הבית לאולם הלימודים המפואר עבור תלמידי ישיבת 'תומכי תמימים' בעיר, צעירי השלוחים מרחבי מדינות אירופה וחבר-העמים שבאים מקרוב ומרחוק להגות בתורה הקדושה ולהתעלות בדרכי החסידות • לסיפור המלא
אנטוורפן: נחנך אולם הלימודים המפואר בישיבת חב
צילום: משה יונתן
אנטוורפן החרדית לבשה חג השבוע, במעמד מרשים ונורא הוד של חנוכת הבית לאולם הלימודים המפואר עבור תלמידי ישיבת 'תומכי תמימים' בעיר, צעירי השלוחים מרחבי מדינות אירופה וחבר-העמים שבאים מקרוב ומרחוק להגות בתורה הקדושה ולהתעלות בדרכי החסידות.

בחודשים האחרונים הפך ה'זאל' בישיבה צר מלהכיל את ריבוי התלמידים כ"י, ואולם התגייסות מרשימה של ידידי הישיבה הביאה ליום הגדול בו זכו התלמידים יחד עם צוות הישיבה המסור לברך על המוגמר ולרומם את המגדלור השוכן בטבורה של השטעטל היהודי העתיק.

המרא דאתרא, הגאון הרב אהרון שיף כובד בקביעת מזוזה בשערי בית המדרש, יחד עמו קבע מזוזה המשפיע הרב יצחק מאיר גורארי', שבא במיוחד ממונטריאול שבקנדה להשתתף בחנוכת בית המדרש שהוקדש לעילוי נשמת נכדו להבחל"ח הת' אורי ניסן גוראריה ע"ה.

האורחים הנכבדים וראשי הישיבה הסירו את הלוט מעל שלט ההקדשה לאולם הלימודים, אשר הוקדש לזכרם של הת' אורי ניסן ע"ה בן יבלחט"א הרה"ח מנחם מענדל גוראריה וכן לזכרו של מר יוסף באזוב ז"ל, הודות לתרומתו של יבלחט"א הנדיב מר עופר באזוב שי'.

התמימים הנרגשים, קרוב לשמונים במספר כ"י, כמו גם עשרות מידידי ותומכי הישיבה, התכנסו באולם החדש לחגיגה מיוחדת לכבוד חנוכת הבית.

המעמד הונחה על ידי ראש הישיבה הרב מענדל טברדוביץ שפתח את המעמד בברכת "שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה", לקול שאגת אמן מפי המשתתפים. המנחה הזמין בהדרת כבוד את המרא דאתרא לשאת מדברותיו והודה לו מקרב לב על כך שמלווה את הישיבה מאז היווסדה ומקפיד ליטול חלק פעיל ולכבד את הכינוסים שנערכים בה.

אב"ד 'מחזיקי הדת' הגאון הרב אהרון שיף השמיע מילים חמות בפני התלמידים על הזכות להימנות על תלמידי הישיבה והפליא במעלת הזוכים לתמוך בלומדי התורה. בדבריו ברך הרב שיף את את הנדיב ר' עופר ושאר התורמים, בכל מילי דמיטב.

אחריו נשא דברים, האורח הדגול הרב יצחק מאיר גוראריה, על מעלתה של הישיבה הקדושה, ישיבת 'תומכי תמימים', וענינים של התמימים להיות נרות להאיר ולהביא את אור החסידות לתושבי העיר כולה. הנואם עודד את הנהלת הישיבה להמשיך להתרחב במובן הגשמי והרוחני, ושיתף את הנוכחים בהתרשמותו מהתלמידים בהם רואה יראת שמים ועדינות חסידית נדירה.

בסיום דבריו נקרא אל הבמה על ידי המנחה השליח הראשי בעיר ומשפיע הישיבה, הרב שבתי סלבטיצקי, אשר דיבר בהתלהבות אודות הזכות של התמימים להימנות על הנשמות שנבחרו על ידי הרבי הרש"ב נ"ע ללמוד בישיבת 'תומכי תמימים', וכל נשמה מקבלת כוחות מיוחדים וללא ספק רבותינו נשיאנו מעוררים רחמים על כל תלמיד הלומד בישיבה להצלחה בלימוד התורה מתוך יראת שמים.

בסיום דבריו הודה המנחה לרב סלבטיצקי שיחי' על כל המאמץ והטרחה להקמת הישיבה ולביסוסה ובירכו שזכות מסירות נפשו להקמת הבנין ובית המדרש תעמוד לו להתברך בכל מילי דמיטב הציבור ענה מעומק ליבו אמן ואמן, מיד לאחר מכן פרצו התמימים ואורחי המעמד בריקודי שמחה סוערים לכבודה של תורה. לאור התרחבות הישיבה, מתארגנים בהנהלה לקליטת תלמידים חדשים לקראת זמן הלימודים הקרוב.

על מנת לאפשר לכל התלמידים להתקבל הוקמה קרן מיוחדת הדואגת לסייע לשלוחים המתקשים לשלם שכר לימוד מלא, ושתעמוד לימין השלוחים ככל שניתן.

כמו כן נפתחה ההרשמה ללימוד בישיבה לשיעור א' ולשאר השיעורים אפשר להרשם דרך אימייל [email protected]
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.