מערכת COL | יום כ"ח שבט ה׳תשע״ח 13.02.2018

שלושת השותפים ל'יריית-הפתיחה' של הקמפיין להרחבת אוהלי תורה

בימים אלו, מוסדות 'אוהלי תורה' רוכשים את בנין הדירות 639 שבאיסטרן פארקוויי אשר נמצא בסמוך לקמפוס הקיים ● הדבר מאפשר למוסד להוסיף עוד 14 כיתות לימוד נוספות, ומרחבים פתוחים לבילוי בשעות הפנאי ● נוסף על כך, הדבר יאפשר להרחיב את כל שטח הקמפוס, ומעניק ל-1850 התלמידים שלנו את הנוחות והצרכים הראוים להם ● שלושה שותפים, חברים וותיקים, בוגרים ותומכים, הגדילו ושילשו את התרומות עבור קמפיין זה. שותפים אלו חולקים את חזון ההתרחבות של אוהלי תורה - מוסד שהוא גאווה אמתית וחלק בלתי נפרד מקהילת חב"ד ליובאוויטש ברחבי העולם ● לסיפור המלא
שלושת השותפים ל'יריית-הפתיחה' של הקמפיין להרחבת אוהלי תורה
הרב יצחק והרבנית שיינדל שיחיו רייטפורט
הקשר של המשפחת רייטפורט עם אוהלי תורה מתמשך קרוב ל-60 שנה. בהיותו צעיר, הרב רייטפורט גר בקרבה לאוהלי תורה, שהשתכנו בימים ההם בשדרות רוצ'סטר ואיסטרן פארקווי. אמו, הרבנית פשה רייטפורט ע"ה, הייתה ידידה של הגב' אסתר טייטלבוים ע"ה ומרת שרה רויטבלט ע"ה, ממייסדות עמותת 'אוהלי תורה' לנשים.

הרב רייטפורט נזכר בזיכרונות מתוקים כיצד אמו הייתה באה אל אוהלי תורה עם קופת צדקה גדושה שהיא וילדיה אספו ומילאו, ובאהבה וגאווה גדולה מציגה זאת בפני הנהלת הישיבה. היא הייתה מלאת סיפוק מהיותה תומכת המוסד אשר ממשיך את האידיאל של "בית אבא" גם בארץ החדשה.

בנוסף, בהיותה מגדלת את משפחתה לבדה לאחר שאיבדה את בעלה, היא הבינה את חשיבותו של חינוך אמיתי ובריא ואת התפקיד האינטגרלי שהישיבה ממלאת בחינוכו של הילד הצעיר.

מסירות התמיכה של אמו בישיבה פעלה רושם רב על הרב רייטפורט, והפכה את קידום מטרותיו של המוסד לאחד מסדרי העדיפות שלו. ולא רק על ידי תמיכה כספית, אלא גם על ידי השקעת מאמצים להעלות את רמת לימוד התורה והצמיחה הרוחנית של תלמידי הישיבה.

הרב והרבנית רייטפורט שיחיו עקבו אחר צמיחתם ופריחתם של מוסדות "אוהלי תורה" ותמכו בנדיבות בחלק ארי מפעולות המוסד. כחברים קרובים של מייסדי הישיבה, הרב מיכאל טייטלבוים ע"ה, הרב דוד דייטש ע"ה ויבדל"ט, מנכ"ל המוסדות, הרב יוסף שיחי' רוזנפלד, דלתם של הזוג רייטפורט תמיד המתינה פתוחה עבורם והם התקבלו תמיד בחום וחיבה.

כיום, בנייני המוסד 'אוהלי תורה' נושאים בגאווה את השם 'רייטפורט' בהקדשות רבות ברחבי הבניין. ובית המדרש המרכזי, שנפתח בשנת 2001, שבו אלפי תלמידים מבלים שנים יקרות בלמידה ושקידה, ידוע בעולם הישיבות כ-"בית המדרש - רייטפורט" כהקדשה הגדולה המופיע בחזית הבניין. וגם ארון הקודש המפואר המעטר את בית המדרש, נושא את שם משפחת רייטפורט בגאווה.

בית המדרש המשמש את הישיבה הקטנה ידוע כ-"בית המדרש כץ" על שם הוריה של הרבנית רייטפורט, הרב אלתר גרשון חנוך הניך הכהן וביילא צירל כץ, ז"ל.

ספריית הישיבה הוקדשה לזכר בנם האהוב, התמים שלום דובער רייטפורט ז"ל, ויש בה כרכים רבים של ספרי הקודש של הרב רייטפורט. ספרי קודש אלה כוללים 22 כרכים של ביאורים על הרמב"ם, 2 כרכים של "תורת יצחק" על השולחן ערוך, השלמות והוספות על ספריו לרמב"ם ועוד ספרים רבים נוספים, כולל את קבציו היוצאים מדי שבוע ולרגל החגים. וגם ספרו החדש של הרב רייטפורט המכיל מעל 350 עמודים, שיוצא לאור בימים אלו לקראת חג הפורים. כל הנ"ל נכתב בהוראת, בעידוד ובברכת הרבי.

במשך השנים, נעשו הקדשות נוספות, כולל ארון הקודש במחנה הקיץ החדש של אוהלי תורה שנרכש בקינגסטון, ניו יורק, וכניסה והקדשה בולטת "שער אליהו" בבית המדרש שם לזכרו של הרב אליהו רייטפורט ז"ל, אחיו הגדול של הרב רייטפורט שיחי'.

השותפות היום עם קמפיין ההתרחבות של אוהלי תורה, מביאה לרב ולרבנית רייטפורט הרבה שמחה ונחת כאשר הם רואים אחרים מצטרפים גם הם לתמיכה במוסד כה חשוב שהולך וגודל.
דירקטוריון אוהלי תורה, עם הצמיחה העצומה של "אוהלי תורה", הצורך בדירקטוריון נמרץ, מעורב ומסור, נעשה הכרחי יותר ויותר.

בהנהגתו של הרב יוסף רוזנפלד, מנכ"ל המוסדות, באוהלי תורה הגיעו לגבהים ולמקצועיות גדולים ביותר. הן בעניינים של צמיחה פיזית וביציבות פיננסית, והן מתוך דאגה לרוחניותו של המוסד.

בעבודה משותפת, התרחב הוועד ל -13 חברים, בהם חברים בכירים שעבדו עם המוסד במשך קרוב ל -50 שנה, וכן חברים צעירים שהצטרפו זה מכבר, בעלי ניסיון בחינוך ובענייני הקהילה.
חברי הדירקטוריון הינם:
הרב יוסף רוזנפלד - המנכ"ל, ר' ברוך בריקמן, ר' יוסף בריקמן, ר' שמואל ברוק, ר' זלמן חיין, ר' מוטל דייטש, ר' אברמל לוקשין, ר' משה מלמד, ר' לייבל מוצקין, ר' יענקל פינסון, ר' שלום בר ראבקין, ר' שלום רוזנפלד ור' אליעזר טייטלבוים.

לאחרונה, הוסיפה הועדה דבר חדש לבית הספר היסודי והוסיפה עוזרי מנהל לכל חטיבת גיל, ובכך סיפקה למנהלים עזרה בעבודתם המקצועית עם מספר רב של תלמידים, כך שהם יכולים להעריך ולעקוב כראוי אחר הצמיחה של כל תלמיד ותלמיד מתוך שימת לב לצרכיו האישיים.

העדכונים והשיפור שיצרה הוועדה הקלה והעצימה את העבודה. ובקידומה הוקם ועד חינוכי של מחנכים ואנשי מקצוע ותיקים, המפקחים ומשפרים את רמת החינוך של המוסד ללא הפסקה.
בנוסף, נפתח זה מכבר בהנהלתו המסורה של הרב ישראל שיחי' לברטוב. משרד גדול ליחסי הציבור והחוץ של המוסד, להרחבת מעגל התורמים והידידים הפעילים במוסד.

נרכש שטח חדש של 120 דונם, הידוע כ"ישיבת קיץ קינגסטון", בעיירה קינגסטון, ניו יורק, המשמש את תלמידי כיתות ח' והישיבה קטנה למשך ימי חופשת הקיץ. שטח הקמפוס החדש הוקדש על ידי ר' הערשי ורייזי שיחיו פרידמן. וקמפוס זה צבר מוניטין רב בזמן כה קצר וכבר עכשיו הפך להיות אבן שואבת בימי הקיץ, המושכת חניכים מכל רחבי ארצות הברית והעולם.

כמו כן, דבר נוסף שהתחדש בשנה זו, היא חלוקה וחיזוק כוחות הצוות בשכבת התלמידים הצעירים בישיבה גדולה 'בית המדש - רייטפורט' עם מינויו של הרב ניסים שיחי' דייטש כמנהל השכבה.
והיום, מועצת המנהלים מתחייבת לקמפיין בנייה יוצא דופן שיוביל להתרחבות מסיבית ולשיפור כולל בכל אחד מחלקי המוסד. פתיחת קמפיין זה מתחילה עם רכישת המבנה 639 באיסטרן פארקווי.

וועד ההנהלה מוכיח את עצמו כמעורב, בעל ידע ומסור. ובמשך זמן רב תומך ומחזק, עם נתינת שעות רבות בכל שבוע לאוהלי תורה. ועם חזון גדול ומבט לעבר העתיד, מוסדות אוהלי התורה ברי מזל שזכו בחברי וועד כה מסורים.

כמקשה אחת - קבוצה של הורים, בוגרים וחברים הצטרפו יחד עם מכנה משותף אחד, אמונה ותמיכה במוסד החינוך המבוסס על הוראות הרבי, ורואה את חזון הקמפוס 'הכל-כלול' המורחב.
קבוצה זו כוללת גם תומכים ותיקים וחדשים, שיש להם אמונה במוסד שלנו ובהנהלתו.

מעניין לציין כי במכתב האחרון שאוהלי תורה קיבלו מהרבי, הרבי הוסיף את המילים הבאות:
"אני בטוח שכל המשתתפים. ואנ"ש בפרט, יגיבו במסירות מיוחדת, כדי לאפשר למוסד החשוב, המכון לחינוך אוהלי תורה, לחזק ולהרחיב את פעילותו החינוכית ".

אלו הם יוצאי-הדופן המקיימים את מילות אלו של הרבי ומחפשים להשפיע על רבים נוספים להצטרף לדרכי הצדקה שלהם
קבוצת אנ"ש כוללת:

אשר ורבקה קרנוסקי
ארי ומלכי שפרלין
מחבר הנהלת ישיבת הרבי ב770.
שמואל ורוזלין מלמד
מנהל המוסד הרב יוסף רוזנפלד
חונה נ. וחנה גווירץ
החפצים בעילום שמם

זלמן ורייזי קוזין
הורה אסיר תודה
איגוד קפיטול LLC
כבוד הרב לוי בורנשטיין
החפץ בעילום שם
יעקב ומלכי לאנג
אחד מתלמידיה הראשונים של אוהלי תורה
שרולי וטובי ריצ'לר
לזכות ילדי החסידים
שניאור זלמן ויוכבד מינסקי

קהילת אוהלי תורה כולה מצדיעה ומוקירה עמוקות את התורמים ואת תמיכתם הכספית, המאפשרים בכך את המשך הצמיחה של המוסד אוהלי תורה.

לתרומה מקוונת

וידאו - אהלי תורה

 
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.