מערכת COL | יום כ' שבט ה׳תשע״ח 05.02.2018

התושבים יכריעו: המועצה האזורית עמק לוד מחליפה את שמה

תגיות: דוד יפרח
בשבוע הבא יבחרו תושבי כפר חב"ד ביחד עם שאר תושבי היישובים שתחת המועצה האזורית עמק לוד, שם חדש למועצה • דוד יפרח, יו"ר המועצה אמר בקריאתו לתושבים: "מליאת המועצה המכהנת כעת החליטה בישיבתה הראשונה לשנות את שם המועצה אשר אינו מייצג כראוי את מאפייניה הבולטים ולהתאימו למציאות הנוכחית" • לכתבה המלאה
התושבים יכריעו: המועצה האזורית עמק לוד מחליפה את שמה
בניין המועצה, שיושב במרכז כפר חב"ד, והודעת היו"ר

מאת: כתב COL

***

ביום שלישי הבא, כ"ח בשבט תשע"ח, יתקיימו בכפר חב"ד בחירות לשינוי שם 'המועצה האזורית עמק לוד'. הקלפיות יוצבו במוסדות החינוך של המועצה.

בין תושבי המועצה, נמנים תושבי כפר חב"ד, שהוא היישוב הגדול ביותר מבין היישובים החברים בה, בהם: אחיעזר, ניר צבי, זיתן, יגל, משמר השבעה, גנות חמד וצפריה.

המועצה האזורית עמק לוד הוקמה ב-1952 לפני 66 שנה והיא תשנה את שמה, שנובע כעת ממיקומה הגאוגרפי בעמק לוד.

בעבר היא כללה עשרה יישובים. מאוחר יותר נותרו תשעה, לאחר שהישוב תוחלת פורק ותושביו הועברו ליישוב אזור וישובים נוספים. תחילה שכנה המועצה בצריף קטן במושב חמד. לאחר כשנתיים הועברו משרדי המועצה לצריף במושב תוחלת. כיום שוכנים משרדיה הראשיים בכפר חב"ד, בסמוך למשרדי ועד כפר חב"ד.

השמות העומדים לבחירה הם: מועצה אזורית דן, מועצה אזורית מבואות דן ומועצה אזורית שדות דן.

בקריאתו לתושבי הכפר אמר יו"ר המועצה מר דוד יפרח כי "מליאת המועצה המכהנת כעת החליטה בישיבתה הראשונה לשנות את שם המועצה אשר אינו מייצג כראוי את מאפייניה הבולטים ולהתאימו למציאות הנוכחית". 

בהזדמנות אחרת אמר יפרח: כי "הסטיגמה של העיר לוד פוגעת בנו, ואין לנו קשר לעיר לוד. כל מי ששומע את השם 'מועצה אזורית עמק לוד', אומר - מה.. לוד? אז אין לנו קשר עם העיר לוד, ולכן אנחנו מחליפים את השם של המועצה".

בבחירות האחרונות לראשות העיר לוד נבחר לקדנציה ראשונה עו"ד יאיר רביבו, שבמשך שנותיו המעטות בתפקידו, הצליח לחולל מהפך חיובי בעיר, במגוון רחב של נושאים.

על דבריו של יו"ר המועצה כנגד העיר לוד, אמר רביבו בשיחה ל-COL: "יש הרבה ישובים ששינו את שמם. זה לגיטימי. חבל שזה נעשה תוך כדי הנצחת סטיגמה מיותרת של העיר לוד".

עוד הוסיף רביבו ואמר: "העיר לוד היא מהערים העתיקות בעולם עם עבר יהודי מפואר, עם הווה מתחדש וב"ה אף עם עתיד מצוין שיסב הרבה גאווה לתושבי העיר ולכל האזור כולו". 

***

מה דעתכם על שינוי שם המועצה? הגיבו באצמעות מערכת התגובות ואנו נפרסם אותן.

הערת המערכת: רק תגובות ראויות, ענייניות ומכבדות - יתפרסמו!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.