מערכת COL | יום כ"ט טבת ה׳תשע״ח 16.01.2018

זכרון להולכים: הרב ברוך שנ"ז שניאורסון ע"ה - סבו של הרבי

היום, כ"ט טבת חל יום היארצייט של הרב ברוך שניאור זלמן שניאורסון ע"ה, אביו של רבי לוי יצחק שניאורסון, סבו של הרבי, ונכדו של כ"ק אדמו"ר הצמח צדק נ"ע. היה חסיד של כ"ק אדמו"ר המהר"ש נ"ע, וכ"ק אדמו"ר הרש"ב נ"ע, ידוע כגאון גדול ובעל זיכרון נפלא אשר ידע את כל הש"ס בעל-פה ● מדוע הוסיפו לו את השם ברוך? ● לסיפור המלא
זכרון להולכים: הרב ברוך שנ
פדיון נפש שכתב אל אדמו"ר הריי"צ
היום, כ"ט טבת חל יום היארצייט של הרב ברוך שניאור זלמן שניאורסון ע"ה, אביו של רבי לוי יצחק שניאורסון, סבו של הרבי, ונכדו של כ"ק אדמו"ר הצמח צדק נ"ע. היה חסיד של כ"ק אדמו"ר המהר"ש נ"ע, וכ"ק אדמו"ר הרש"ב נ"ע, ידוע כגאון גדול ובעל זיכרון נפלא אשר ידע את כל הש"ס בעל-פה.

ברוך שניאור היה הנין הראשון של אדמו"ר הזקן שנקרא על שמו, בברית שלו הוא נקרא שניאור זלמן, ולא ברוך שניאור, כי סבו ר' ברוך שלום היה עדיין בחיים. כאשר התחתן עם בת החסיד ר' זלמן חייקין, ובצוואת רבי יהודה החסיד כתוב: שלא ישא אדם אשה ששם חמיו כשמו, והעצה לכך הוא פשוט להוסיף שם - הוסיפו לו את השם ברוך והשם זלמן השתקע.

תאריך פטירתו לא היה ידוע עד שהתגלה שהתאריך המדוייק הוא כ"ט טבת. למרות זאת, שנת פטירתו המדוייקת נותרה בגדר תעלומה, וההשערה היא שנפטר בין השנים תרפ"ו-ח, כשהרבי היה לערך בן 25.

זוגתו זעלדא רחל נפטרה בחייו בכ"ג אדר, בערך בשנת תר"ע-ג. ובנישואין שנייים נשא את דבורה רבקה וזכה שאדמו"ר הרש"ב יוליך אותו לחופה. ילדיו מנישואיו הראשונים הם: הגב' ראדזיא (ראדיא) סימא, קאזאצקוב מדאברינקא, רבי לוי יצחק אביו של הרבי, ר' שמואל, ור' שלום שלמה
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.