מערכת COL | יום כ"ז טבת ה׳תשע״ח 14.01.2018

מאות בכינוס המרכזי בבני ברק לכבוד כ"ד טבת

תגיות: בערל לאזאר
קהל גדול של חסידים ואנשי מעשה מכל גווני הקשת של העיר התורה והחסידות בני ברק גדשו אל אולם האודיטוריום שבשכונת רמת אלחנן בעיר, שם נערך כינוס המרכזי לרגל כ"ד טבת • אורח הכבוד היה רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר • רב העיר בני ברק הרב משה יהודא ליב לנדא נשא משא מאלף על סידורו הנפלא של בעל התניא, בשילוב דוגמאות הלכתיות המראה על גאונות נפלאה •  לסיפור המלא
מאות בכינוס המרכזי בבני ברק לכבוד כ
צילום: בעריש פילמר
קהל גדול של חסידים ואנשי מעשה מכל גווני הקשת של העיר התורה והחסידות בני ברק גדשו אל אולם האודיטוריום שבשכונת רמת אלחנן בעיר, שם נערך כינוס המרכזי לרגל יומא דהילולא קדישא של הוד כ״ק הגאון הקדוש רבי שניאור זלמן מלאדי זי"ע, בעל התניא והשו״ע ומייסד חסידות חב״ד, המקום היה צר מהכיל את המשתתפים הרבים שנהרו למקום החל מתחילת האירוע ועד סיומו בהתוועדות חסידים בשעות הקטנות של הלילה.

את המעמד פיארו גלריה רחבה בשולחן המזרח של עשרות אדמור"ים ורבנים בין השאר, רב העיר בני ברק הגרמי״ל לנדא, ואורח הכבוד הגר״ב לאזאר, האדמו״רים מאלכסנדר, מחנובקא-בעלזא, נאראל, ביאלא ר"א, שומרי אמונים, אשלג ,ראדזין, אופלע.

עוד פיארו בשולחן המזרח: הגרי"י בלינוב, הגר"מ גולדשמיד, הגר"ז הורביץ, הגרי"י וייס, הגר"י טוביאס, הגר"א לנדא, הגר"י פלדמן, הגר"מ שטרן, הגרש"א שטרן, הגר"א שפירא, הגרח"צ שפירא, הגר"א שרמן ואישי ציבור ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט, חבר מועצת העיר בני ברק הרב שלמה קוסטליץ וחבר מועצת העיר בית שמש הרב שמעון גולדברג.

הכנס נפתח על ידי רב מערב בני ברק ואב״ד 'שערי הוראה' הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן, שעמד על יחודו של 'שולחן ערוך הרב'' ופסיקותיו המיוחדים של בעל ההילולא, והביא מספר דוגמאות נפלאות.

רב העיר בני ברק הגאון רבי משה יהודא ליב לנדא נשא משא מאלף על סידורו הנפלא של בעל התניא, בשילוב דוגמאות הלכתיות המראה על גאונות נפלאה.

באמצעות מסכי ענק התחבר הקהל היישר מארה״ב להתוועדות חסידית עם בעל הנס הרה״ח ר' שלום מרדכי רובשקין, ששיתף את הקהל בכמה סיפורים מתוך המאסר והגאולה המפתיעה בדרך ניסית ומעוררת אמונה וביטחון בכל העולם.

על עבודת התפילה בדרך החסידות במשנתו של בעל ההילולא נשא אב״ד קהילות החסידים באלעד הגאון רבי ישראל זושא הורביץ, שעורר את הקהל הגדול לתפילה חסידית ומעוררת.

את המשא המרכזי נשא אורח הכבוד רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, שבמשך שעה ארוכה הפליא בעובדות וסיפורים על מסירות נפשם של יהודי רוסיה במשך כל השנים, והרינה יקצורו שזוכים כעת בזכות הזריעה בדמעה של האדמו״ר הזקן וכל אדמו״רי חב״ד ואלפי החסידים שהלכו במסירות נפש למען הפצת תורה, חסידות וחינוך יהודי כשר בכל השנים הקשות.

הרב עורר את הציבור ללימוד חסידות באמצעות שיעורים מסודרים ע״י ארגוני לימוד חסידות בבני ברק, והספרים הרבים המתאימים לכל נפש.

ראש עיריית בני ברק הרב חנוך זייברט שסייע רבות למען הצלחת הכנס, הביא את ברכת העירייה ותושביה והעלה זכרונות מרגשים בעת ביקוריו אצל הרבי מליובאוויטש זי״ע, והרעיף בתשבחות על פעילות חב"ד העניפה בעיר.

את הכנס הנחה בטוב טעם הרב מנחם קעניג מראשי ישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש בלוד.

מקהלת חסידית הנעימה את הערב בשירי בעל ההילולא ושירים חסידיים נוספים, כאשר עם סיום החלק הרשמי והראשון פצח הקהל בריקודים חסידים סוחפים לכבודו של בעל התניא זי״ע.

לאחר תפילת ערבית התיישבו מאות מהמשתתפים להתוועדות חסידית גדולה עם אורח הכבוד רבה הראשי של רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, ששילב שיחות קודש, עם מאמרי חסידיות וסיפורים ועובדות, בהתוועדות שנמשכה עד השעות הקטנות של הלילה.

תושבי העיר ברוב תודות לעיריית בני ברק ופיהם מלא שבח והודיה לכל מארגני האירוע בניהולו של הרב יוסף פילמר - ארגון ממלא כל עלמין, בשיתוף עם כל ארגוני ומוסדות חב"ד בעיר. צעירי אגודת חב"ד בראשות השליח הרב מענדי קסטל , היכל מנחם בראשות הרב שמואל אנגלסמן, ומעייני ישראל ב"ב בראשות הרב יוסף רבינוביץ והרב מרדכי כהן.

קדם לפתיחת הכינוס, התקבל האורח הגר״ב לאזאר בביתם של כ״ק האדמור"ים מאלכסנדר, ספינקא, הגר״ח קנייבסקי, הגרמי״ל לנדא, והגרש״א שטרן.

שיעור מיוחד מסר בפני כמאה וחמישים תלמידי ישיבת ׳תומכי תמימים׳ בבני ברק, בהשתתפות ראש הישיבה הגר״מ גולדשמיד, מנהל הישיבה הרב לוי רוזנברג ורמ״י הישיבה.

כמו כן, הגיע לבקר במאפיית המצות יחד עם הרב יוסף יצחק מרזל, רב הכשרות ברוסיה, לפקח על הכשרות באפיית מצות בע״ה השמורה ליהודי רוסיה, הנאפים במקום בפיקוח משגיחים מטעם הרבנות הראשית לרוסיה והעדה החרדית.

ביקור מיוחד נערך ב'בית התבשיל' כאורחו של היו"ר, איש החסד הנודע הרה״ח שמחה קרקובסקי נאמן ביתם של אדמו"רי לעלוב.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.