מערכת COL | יום כ"ה טבת ה׳תשע״ח 12.01.2018

מאות מילדי השלוחים התכנסו בקעמפ 'שלוחים שטעטל' • גלריה

כ-200 חיילי צבאות השם מבני ובנות השלוחים ברחבי אירופה התכנסו בשבוע האחרון בז'יטומיר ודנייפר שבאוקראינה, למחנות החורף המפורסמים של 'שלוחים שטעטל', המתקיימים לילדי השלוחים דוברי עברית מכל רחבי אירופה • "העובדה שישנו מחנה באוקראינה לילדי השלוחים הוא לא פחות מנס", אומר הרב ישראל זילברשטיין, שליח בצ'רניגוב - אוקראינה • לגלריה; כתבה המלאה
מאות מילדי השלוחים התכנסו בקעמפ 'שלוחים שטעטל' • גלריה
למעלה מ-90 בנים וכ-110 בנות מילדי השלוחים ממדינות - אוקראינה, גרמניה, רוסיה, בלארוס, גיאורגיה, הונגריה, פולין, ישראל וסין הרחוקה - נסעו לערים ז'יטומיר ודנייפר שבאוקראינה למשך שבוע שלם, בכדי להכיר חברים חדשים, ליהנות מפעילויות, חיות והשראה חסידית ב"שלוחים שטעטל", מחנה חורף מיוחד לילדי השלוחים דוברי עברית מכל רחבי אירופה, שנערך זו השנה השמינית ברציפות.

האווירה החמימה והביתית בשני מחנות החורף כמו חיפו על מזג האוויר הסוער, זאת בזכות הניהול המוצלח של המחנות ע"י הרב משה ושושי וובר, שלוחים בדנייפר, אוקראינה, בשיתוף ארגון 'My Shliach' שתחת 'מרכז 302'.

בעיר שלא הייתה ידועה כמסבירת פנים ליהדות וליהודים בתקופה בה הרבי גר שם כילד קטן בתקופת השלטון הקומוניסטי, התאספו חיילי צבא הרבי בכדי לשאוב השראה וליצור חברויות אמיצות, טרם שובם הביתה בכדי לעזור להוריהם בהפצת המעיינות במקומות שליחותם ברחבי אירופה וברית המועצות לשעבר.

הקעמפ עבר את כל הציפיות שלנו

כותב השליח הרב שמעון פרוינדליך מבייג'ין סין:

"כששמענו לראשונה על הקעמפ, התלבטנו האם כדאי לנו לשלוח את ביננו אהרון, מאחר ומדובר על מרחק של 10 שעות טיסה, מדינה זרה, וילדים שאת רובם המוחלט הוא בכלל לא מכיר.
אבל, החלטנו לשלוח את אהרון, כדי שינצל את החופשה הקצרה, יכיר עוד שלוחים צעירים ויזכה לחברה - דבר שכה חסר לו בבייג'ין.

לשמחתנו, הקעמפ עבר את כל הציפיות שלנו. ההשקעה העצומה בכל פרט, הרמה החסידית המיוחדת וההתמסרות המוחלטת של המדריכים וכל אנשי הצוות עברו כל גבול. לכל זה חברו התנאים הגשמיים המעולים, הארוחות המשובחות והמזינות, הטיולים המהנים והתוכניות המגוונות.
התמוגגנו מנחת בכל טלפון שבו שמענו את קולו של אהרון זורח משמחה כשסיפר על זכייה בתמונה של הרבי כאות הצטיינות בתפילה, או כשסיפר סיפור נוסף על הרבי אותו שמע מאנשי הצוות במהלך ארוחה או טיול.

אהרון שב הבייתה כשרעננות וחיות חדשה ננסכו בו. אין לנו ספק שההשפעה של הקעמפ תלווה אותו למשך זמן ארוך מאד, וברצוננו רק להודות מקרב ליבנו למארגנים - הרב משה ושושי וובר, וארגון my shliach הנפלאים - ולומר רק מילה אחת: המשיכו! וביתר שאת וביתר עוז למען ילדינו, דעם רבי'נס קינדער.

בשני המחנות, השקיע הצוות מאמץ עצום ותכנון דקדקני, בכדי ליצור לוח זמנים גדוש בחוויות מרגשות ומעוררות השראה לשלוחים הצעירים.

הרב שניאור שניאורסון, שליח ברובנא אוקראינה, הודה לצוות על מסירותו. "כאבא, אני רוצה לתת ישר כוח גדול לבחירה המצויינת בצוות המדריכים הזה. התחושה שקבלתי מהבנים שלי היתה, שמלבד ה"שטורעם" וההתלהבות, הצוות היה מסור מאוד עד לפרטים הקטנים ביותר, בכדי לוודא שהמחנה יהיה מהנה לכולם".

חניכים בשני המחנות נהנו משלל טיולים מרגשים ופעילויות מאתגרות כולל; סקי, החלקה על קרח משחק פיינטבול, בריכה, ואף שכרו עבורם פארק מים משוכלל שהקפיצה את הנאתם לגבהים.

הארוחות הטעימות והמזינות שהורכבו ממוצרים שהוזמנו במיוחד מישראל וארה"ב הוכנו על ידי השליח ר' אברהם דייטש - מנהל המסעדה המפוארת בכפר 'אור אבנר' אשר בז'יטומיר, שפינק את הילדים באוכל משובח ואיכותי, בשפע רב, והיוו פינוק מיוחד לילדים שבאו ממקומות בהן יש אפשרויות מוגבלות מאוד לאוכל כשר.

כבשנים עברו, מחשבה ותכנון רב הוכנסו לא רק ל"גשמיות" של המחנה אלא גם ל"רוחניות", וזאת באמצעות תוכנית לימודים מיוחדת שנועדה להגביר את הידע החסידי ואת ההתקשרות. בשתי החטיבות, הן של הבנים והן של הבנות, התמקדה תוכנית הלימודים בנושא: 'אין וואס ליגט איר' - לימוד עיוני על דרכי החסידים והאחריות המוטלת על כתפו של כל שליח המקושר לרבי, פעילויות שנוגעות במיוחד לנושא זה. תוכנית הלימודים נטעה בחניכים ערכים שילוו אותם לאורך זמן.

״הבן שלי שנה שעברה בדרך חזור מהקעמפ ביקש שאני ארשום אותו לשנה הבאה...״ אמר הרב יוסי וולף, השליח בחרסון, אוקראינה.

"המחנה 'שלוחים שטעטל' מציע לילדי השלוחים הזדמנות נפלאה לפגוש ולהתיידד עם ילדים אחרים שחיים אף הם בשליחות הרבי, מתוך אווירה של חום וחיות חסידיים", אומר הרב מנדי קוטלרסקי מ"מרכז - 302".

"ותודה רבה למשפחת וובר ולצוות המדהים על כל ההשקעה במחנה בגשמיות וברוחניות", כתב הרב עקיבא נימוי, שליח בברדיצ'ב, אוקראינה.

לסיום, חובה להוקיר תודה מיוחדת לשליח הרב שמואל קמינצקי, רבה הראשי של דנייפר וצוות מרכז מנורה על אירוח מחנה הבנות – שיצאו מגדרם כדי להנעים את שהות הילדים, והכל נעשה באהבה לע"נ הרבנית דאבא בת הרה"ח ר' אברהם ע"ה.

מחנה הבנים התאפשר הודות מסירותם של הרב שלמה וילהלם רבה הראשי של ז'יטומיר והשלוחים הרב שניאור זלמן בוקעט והרב מענדי ליכטשטיין. תודה מיוחדת לרב מנדי שאנוביץ מנהל ארגון "My Shliach" על חביבותם המיוחדת למחנה זה, ומסירותם לילדי השלוחים בכל רחבי העולם, במהלך השנה כולה.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.