מערכת COL | יום י"ז טבת ה׳תשע״ח 04.01.2018

ההקלטה נחשפת: הנאום בי"ט כסלו האחרון שהפך לנאום פרידה

"סבא קדוש, הבטחת לנו שמי שישמח בשמחתך יצא מהמצר למרחב ומגלות לגאולה. תקיים מה שהבטחת לנו", קרא בקול נרגש הגאון החסיד רבי זאב דוב סלונים ע"ה, חבר בית דין רבני חב"ד ורב מרכז ירושלים, במהלך נאומו בחג הגאולה האחרון בבית הכנסת הוותיק במאה שערים – שהפך לנאום פרידה מצמרר • באדיבות שבועון 'כפר חב"ד', שמפרסם את התמליל המלא, אנו מגישים את ההקלטה • לסיפור המלא, ולהאזנה>>
ההקלטה נחשפת: הנאום בי
במסגרת הסיקור המקיף והמיוחד בשבועון 'כפר חב"ד' על פטירתו של הגאון החסיד רבי זאב דוב סלונים ע"ה, חבר בית דין רבני חב"ד בארץ הקודש ורב מרכז ירושלים, מתפרסם תמליל מלא מנאומו בחג הגאולה י"ט כסלו האחרון בבית הכנסת הוותיק במאה שערים.

הרב סלונים סיפר, במהלך נאומו, כי יזם שבית הכנסת ייקרא על שמו של בעל התניא ובהמשך דיבר על מהותו של חג הגאולה.

ולפתע, לקראת סיום נאומו, החל לדבר על ההבטחה של בעל התניא שמי שישמח בשמחתו יוציאו מן המיצר אל המרחב, ואמר בקול נרגש: "זו אמירה לא פשוטה אבל יש לי התעוררות לומר את זה: סבא שלי קדוש, הבטחת לנו שמי שישמח בשמחתך יצא מהמיצר למרחב ומגלות לגאולה – וכאן היו כמה שעות של שמחה, וכעת תקיים מה שהבטחת לנו ויהיה אור גדול לכולנו, כאיש אחד בלב אחד, עם הצדיקים ועם משיח צדקנו, בגאולה השלמה. אמן כן יהי רצון".

בשבועון 'כפר חב"ד' מתפרסם התמליל המלא, לצד תולדותיו של הרב סלונים, תמונותיו מתקופותיו השונות, לרבות ממחיצת הרבי, וכן פרויקט בלעדי במסגרתו כל חברי בית דין רבני חב"ד נפרדים במאמרים אישיים ומרגשים.

להאזנה - לחצו כאן!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.