מערכת COL | יום י"ג טבת ה׳תשע״ח 31.12.2017

יום עיון בכפר: זיהוי חסמי הצלחה במשקי בית ובעסקים

אמש התאספו כ-100 רבני קהילות ושלוחים מכל רחבי הארץ בכפר חב"ד ליום עיון מיוחד בנושא: הכשרה בזיהוי יעיל ואפקטיבי של גורמי וחסמי ההצלחה במשקי בית ובעסקים • יום העיון אורגן ביוזמת 'מכון אלף', והועבר על ידי המומחה יועץ כלכלי ופיננסי מר צבי סילבר • לכתבה המלאה
יום עיון בכפר: זיהוי חסמי הצלחה במשקי בית ובעסקים

מנהיגות מוצלחת - לקבל כוח כדי לתת כוח

אמש התאספו כ-100 רבני קהילות ושלוחים מכל רחבי הארץ בכפר חב"ד ליום עיון מיוחד בנושא: הכשרה בזיהוי יעיל ואפקטיבי של גורמי וחסמי ההצלחה במשקי בית ובעסקים. יום העיון אורגן ביוזמת 'מכון אלף' בראשות הרב לוי קנלסקי.

יום ההכשרה הועבר על ידי המומחה יועץ כלכלי ופיננסי מר צבי סילבר, מחבר הספר "הפסיכולוגיה שבגרוש" יועץ עסקי ב"מעוף" לקידום עסקים ויזמים בישראל של משרד הכלכלה, מאבחן ומנתח כלכלי/רגשי ובעלים של משרד "מיומנות" לייעוץ כלכלי ופיננסי לפרטיים, מוסדות, ארגונים ועסקים שכבר ליווה עד היום מאות משפחות ועסקים והוביל אותם בהצלחה לדרך המלך.

רבני הקהילות והשלוחים מתמודדים עם בעיות כלכליות של משפחות ויחידים בתוך הקהילות. הם פוגשים מקרים מורכבים של עוני, אבטלה, הלוואות וחובות, ובפרט חוסר הבנה מוחלט של המצב בו המשפחות שרויות וסירובם ללכת ליעוץ וטיפול. במקרים כאלו אינטואיציה טבעית ורצון לעזור אינם מספיקים. נדרש לימוד ותרגול של כלים מקצועיים למתן עזרה ראשונה והפניה לייעוץ מקצועי.

בנוסף לכך, רבני הקהילות והשלוחים מתמודדים עם עומס רב של תקציבים למספר רב של פרויקטים ומיזמים, כתוצאה מכך נוצר חוסר איזון בהוצאות ובהכנסות דבר שפוגע בהם בטווח הקצר ובוודאי שבטווח הארוך.

'מכון אלף', המסייע רבות לרבני הקהילות ולשלוחים בהדרכה והכשרה מקצועית בנושאים שונים בהם הם נתקלים מידי יום בקהילתם, עמל על ארגון יום הכשרה מיוחד, שנבנה בהתאם לצרכים הספציפיים של רבני הקהילות ושלוחי חב"ד, שמטרתו: הקניית כלים מעשיים, תובנות ועקרונות להתנהלות כלכלית נכונה עבור משפחות הקהילה, ועבור המוסדות. איך לטפל ולהציל משפחות מבלי לאבד את העשתונות, איך לעזור ולהגדיל הכנסות למשפחות מבלי לצמצם הוצאות, איך להגדיר את השירותים שנותנים לבני קהילתם, איך לתמחר אותם, איך להכין תקציב ולאזן אותו ועוד הרבה תובנות וכלים חשובים. דגש רב ניתן לכך שמשתתפי הקורס יוכלו ליישם את הכלים הנלמדים מיד לאחר הקורס.
חשוב לציין, שיום ההכשרה היה בסבסוד מלא, ורבני הקהילות והשלוחים השתתפו בו ללא עלות כלל.

רבני הקהילות והשלוחים יצאו בהתפעלות מיום העיון, והודו ל'מכון אלף' על היוזמה ועל הארגון, וביקשו לערוך ימי עיון נוספים בנושא הזה ובנושאים מגוונים אחרים.

אחד מהרבנים שהשתתף, כתב למערכת: "אנחנו, בתור רבנים ומנהיגים בקהילתנו, מגיעים במגע עם הציבור הרחב ומסייעים לו. תפקידנו, היא לא רק רוחנית תורנית, אלא גם ולא פחות חשוב, אנחנו צריכים להיות מוסמכים לתת מענה מקצועי גם בנושאים חברתיים, כלכליים ואישיים. ערך העליון של הרב צריך להיות: הכתובת לכל פניה ציבורית ועל זה מגיעה תודה רבה ענקית ל'מכון אלף' על היוזמה והביצוע בפועל של ימי הכשרה לתועלת רבני הקהילות"

"מדובר ברכישת והקניית כלים שלא יסולאו בפז בתחומים בהם הם נשאלים ועמם הם מתמודדים מדי יום ושעה. אין ספק שהיכולות והידע אותם קיבלו הרבנים בימי ההכשרה, ירימו את קרנה של תורה וקרנה של הרבנות בעיני אנשי הקהילות הזקוקים לעצה והכוונה נכונה".

בעקבות הביקוש הרב והצורך הגדול של רבני הקהילות והשלוחים, בהדרכה והכשרה מקצועית בנושאים שונים על מנת לפתור בעיות בהן הם נתקלים מידי יום בקהילתם מתוקף תפקידם, 'מכון אלף' עמל בימים אלה על ימי עיון, קורסי הכשרה ופיתוח מקצועי נוספים עבור רבני הקהילות והשלוחים, לצורך ניהול מקצועי ופיתוח קהילותיהם ולצורך הפצת תורה ויהדות.

יו"ר מכון אלף לקידום ערכי היהדות הרב לוי קנלסקי מסר בסיום יום ההכשרה: "עד היום עשינו מספר ימי הכשרה והרצאות שבהם השתתפו מאות רבני קהילות, מנהיגים ושלוחי חב"ד, הפידבקים והמשובים שקיבלנו מהרבנים רק מחזקים אותנו להמשיך בתוכניות ויוזמות כאלו", ציין בסיפוק.הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.