מערכת COL | יום ל' כסלו ה׳תשע״ח 18.12.2017

'חב"ד לנוער' הוא המצאה גאונית • טור

במסגרת הפעילויות הללו, חנכנו לפני כשנתיים את סניף 'חב"ד לנוער' ביישוב עומר, שעליו מנצח ביד אמן ובמלאכת מחשבת אחי, השליח הרב יודי פלמן • כמנהל בית חב"ד וכשליח הרבי, הייתי עד לכך שפעילות עם בני נוער- אינה מספקת: הם "נופלים בין הכסאות" • לכן, 'חב"ד לנוער' הוא המצאה גאונית • הרב מנחם פלמן מנהל בית חב"ד בעומר בטור מיוחד: היו שותפים, למען דור העתיד! • לטור המלא
'חב
ב"ה בית חב"ד בעומר - היישוב הדרומי שבו אנו מתגוררים בשליחות הרבי, בו משמש הרב יוסף גינזבורג כרב היישוב ושליח הרבי - התקדם עם השנים בהיקף העשייה ועם הזמן מתווספות עוד ועוד פעילויות שעיקרן: לסייע ליהודי אחר הזקוק לעזרה, בגשמיות וברוחניות.

במסגרת הפעילויות הללו, חנכנו לפני כשנתיים את סניף 'חב"ד לנוער' ביישוב עומר, שעליו מנצח ביד אמן ובמלאכת מחשבת אחי, השליח הרב יודי פלמן.

אני מוצא את עצמי לא פעם עומד נפעם מהפעילות העניפה, מההשקעה הרבה בכל נער ונערה ומה"פירות" הנפלאים שיוצאים מהפעילות.

כמנהל בית חב"ד וכשליח הרבי, הייתי עד לכך שפעילות עם בני נוער - בין שאר הפעולות בבית חב"ד רגיל - אינה מספקת: הם "נופלים בין הכסאות", לעיתים, בשל העבודה הרבה עם שאר המגזרים וחתכי הגילאים.

לכן, 'חב"ד לנוער' הוא המצאה גאונית: עבור יודי ורעייתו, 'חב"ד לנוער' הוא מרכז החיים. הלב הפועם של העשייה שלהם - 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

הם מונחים בסניף שלהם יום-יום, שעה-שעה בפעילות, במחשבה, דיבור ומעשה. הוא עם הבנים והיא עם הנערות. סדר היום שלהם, המרץ, ההשקעה, כוחות הנפש והגוף. הכל סובב סביב הפעילות:

החל מחברות וקשר עמוק עם הנערים ודרכם לכל המשפחה; עבור דרך שיעורי תורה מרתקים ועמוקים מחד - אך שווים לכל נפש מאידך; וכלה בהתנדבות בקהילה, שהוא נושא שבו אנו משקיעים רבות. זה, למעשה, חלק מהייעוד והיעד: להפוך את בני הנוער לאנושיים ואכפתיים יותר, לחשוב עוד יותר על אודות הזולת, כי הם דור העתיד. הדאגה לכל אחד, גם בגשמיות, הוא חלק בלתי נפרד ממהותנו ועבודתנו כחסידים. "עשה טובה ליהודי וה' ייטיב עמך; קרב יהודי וה' יקרב".

מלבד הפעילות הענפה שכוללת שיעורים, טיולים, ערבים של שיחה וחשיבה עד השעות הקטנות, פעילות במוסדות החינוך ועוד ועוד, גולת הכותרת, בעיניי, היא "מעגל הידידות". הפרויקט הזה עונה על צורך חשוב מאין כמותו: ילדים בעלי צרכים מיוחדים, שלרוב אינם מקובלים בחברה או שאין מי שינעים את זמנם, פוגשים את בני גילם, נעזרים בהם ומשחקים איתם; לא תמיד ניתן להבין את מה שהם רוצים לומר, אבל את ההתרגשות ואת העיניים הבורקות שלהם קשה לפספס! ואתם יודעים מה? גם הנערים הפעילים ב'חב"ד לנוער' מחכים בקוצר רוח לפעילות הזו; רוח העשייה והסיוע דבקה בהם, נהייתה חלק בלתי-נפרד מהם.

שני הצדדים נהנים, עד כדי שלא ברור מי מעניק יותר למי... האם הילדים בעלי הצרכים המיוחדים שאינם חשים בבדידות, או שמא חבריהם החדשים שלומדים לתת מעצמם - למרות שזה לא תמיד קל. מה שבטוח הוא שכולם נשכרים ועם טעם של עוד. וההורים? "אלו ואלו באומר מאדירים", "אלו ואלו בהלל מהללים"...

קוראים וקוראות יקרים! מחר הוא יום ההתרמה של ארגון 'חב''ד לנוער' בארץ הקודש. זה הזמן שלנו להושיט להם יד כלכלית ולתרום לפעילות, כדי שיוכלו להמשיך לסייע לבני הנוער הזקוקים להם. כולנו יודעים עד כמה ייקר הרבי את הפעילות עם בני נוער. היו שותפים, למען דור העתיד!
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.