מערכת COL | יום ח' כסלו ה׳תשע״ח 26.11.2017

שר הבריאות ליצמן הגיש את התפטרותו מהממשלה

לאחר שהבהיר לראש הממשלה נתניהו ביום שישי האחרון כי במידה ויתקיימו עבודות בשבת על ידי רכבת ישראל - הוא יתפטר מהממשלה, הבוקר שר הבריאות יעקב ליצמן מימש את הבטחתו והגיש התפטרותו למזכיר הממשלה • בפנים: מכתב ההתפטרות • כל הפרטים
שר הבריאות ליצמן הגיש את התפטרותו מהממשלה
השר ליצמן הודיע: "מתפטר מהממשלה"


יעקב גרודקה, 'בחדרי חרדים'

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיש לפני דקות ספורות (ראשון) למזכיר הממשלה צחי ברוורמן את מכתב ההתפטרות שלו מהממשלה, זאת בעקבות חילול השבת המתמשך שנעשה באישור משרדי הממשלה על ידי רכבת ישראל.

במקומו של ליצמן ייכנס לתפקיד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמשמש בנוסף כשר החוץ. נתניהו מבקש לשמור לליצמן את התפקיד אם וכאשר הוא יבקש לחזור אליו, בקרוב.
ליצמן יישאר בתפקידו בכנסת ובשלב זה אין לו כל כוונה להפיל את הממשלה ולגרור אותה לבחירות מוקדמות.

השר ליצמן מודיע על ההתפטרות מהממשלה - צפו בווידאו

בש"ס וב'דגל התורה' ממתינים לראות האם הקואליציה תאפשר לקדם את חוקי השבת שיביאו פתרון לחילול השבת ולסוגיית המרכולים, באם 'הליכוד' ימנע את קידומם הרי שהסיכוי להחרפת המשבר – גדול.

"זוהי החלטה ערכית בעקבות ביצוע עבודות בשבת בפרהסיה בידי רכבת ישראל. איני יכול לקחת אחריות על חילולי שבת המנוגדים לסטטוס קוו, פוגעים בערכי מסורת ישראל ומהווים קו אדום", אמר ליצמן ל'ידיעות אחרונות'.

לדבריו, "שבת קודש היא ערך עליון, ולאורך כל הדורות ידע עם ישראל לשמור על יום המנוחה כאות של קדושה ומנוחה. ניסיתי למנוע חילול השבת בכל דרך, אך לא אוכל לשאת באחריות מיניסטריאלית לפגיעה בוטה כזאת בערכי הנצח של העם היהודי שהיא השבת. אני מתפטר מתפקידי בראש מורם ובתחושת שליחות יהודית".

"אני שמח על הזכות שהייתה לי לשפר ולקדם את מערכת הבריאות בישראל ואמשיך לפעול למען כלל אזרחי ישראל בכל דרך ובכל מקום", אמר לסיום.

*
מצ״ב טקסט מכתב ההתפטרות של שר הבריאות היוצא.
ח' בכסלו, התשע"ח
26 נובמבר 2017
 
לכבוד
מכובדי הנעלה
מר בנימין נתניהו
ראש ממשלת ישראל
 
שלום רב,
 
הנידון: התפטרותי מהממשלה
 
הנני להודיעך כי בהמשך להודעתי אליך, הריני מתפטר מן הממשלה בה כיהנתי בתפקיד שר הבריאות. החלטה זו באה בעקבות ביצוע עבודות בשבת בפרהסיה בידי רכבת ישראל.
 
לאורך כל הדורות שמר עם ישראל את יום השבת כערך עליון, כפי הנאמר בתורתנו הקדושה: "ושמרו בני ישראל את השבת לדורותם ברית עולם. ביני ובין בני ישראל אות היא לעולם" (שמות לא,טז). גם במדינת ישראל ידענו לשמור על יום המנוחה כאות של קדושה ומנוחה. משכך, איני יכול לקחת אחריות על חילולי שבת הפוגעים בערכי מסורת ישראל, מנוגדים לסטטוס קוו  ומהווים קו אדום מבחינתי.
 
כידוע לך, ניסיתי למנוע את חילולי השבת ברכבת ישראל בכל דרך, אך משלא הצלחתי, לא אוכל עוד לשאת באחריות מיניסטריאלית לפגיעה קשה באחד מערכי הנצח של העם היהודי, שהוא יום השבת.
 
אני מתפטר מתפקידי בראש מורם ובתחושת שליחות יהודית. אני שמח על הזכות שהיתה לי לשפר ולקדם את מערכת הבריאות בישראל, במהלכים ורפורמות חשובות לטובת אזרחי ישראל מכלל האוכלוסיות והמגזרים. אמשיך לפעול למען הציבור בכל דרך ובכל מקום.
 
בכבוד רב,
  הרב יעקב ליצמן, ח"כ
         שר הבריאות

העתק: מר צחי ברוורמן, מזכיר הממשלה

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.