מערכת COL | יום ה' כסלו ה׳תשע״ח 23.11.2017

כמיטב המסורת: 'באנקעט' בישיבת תות"ל באנטוורפן

כמיטב המסורת, נערך בישיבת 'תומכי תמימים' שבאנטוורפן, בה לומדים רבים מבניהם של השלוחים ביבשת אירופה, 'בנקעט' מפואר לכבוד כינוס השלוחים העולמי, במטרה לציין את גאוות היחידה ולשמוח בזכות הגדולה שנפלה בחלקם • לסיפור המלא
כמיטב המסורת: 'באנקעט' בישיבת תות
כמיטב המסורת, נערך בישיבת 'תומכי תמימים' שבאנטוורפן, בה לומדים רבים מבניהם של השלוחים ביבשת אירופה, 'בנקעט' מפואר לכבוד כינוס השלוחים העולמי, במטרה לציין את גאוות היחידה ולשמוח בזכות הגדולה שנפלה בחלקם.

למעלה משישים תלמידי הישיבה התכנסו לחגיגה הגדולה סביב שולחנות ערוכים באולם האירועים שעל-ידי בית חב"ד המקומי, יחד עם צוות הישיבה והתלמידים השלוחים שעשו לילות כימים בהשקעה למען הצלחת המעמד הייחודי.

כל אחד מהמשתתפים ב'באנקעט' ענד על דש חליפתו תג ייחודי, שעליו דגל המדינה בו הוא מכהן בשליחות הרבי.

בדומה לתוכנית הבאנקעט המרכזי, נפתח האירוע באמירת פרקי התהילים של הרבי והרבנית ולזכות יושבי ארץ הקודש, על ידי נציגי התלמידים.

הנחה את המעמד בטוב טעם, הת' השליח יעקב אבודרהם אשר הלהיב את קהל המשתתפים והעלה על נס את גדול הזכות והחובה שבמילוי שליחותו הקדושה של הרבי.

נציג התמימים, הת' מנחם מענדל חזן, משלוחי הרבי לרומא שבאיטליה חזר שיחת קודש בשפת האנגלית, בה מבאר הרבי את שליחות יעקב לחרן. בשפת העברית נשמעה גם כן שיחה, מפי הת' מענדל זקלס, משלוחי הרבי לקרואטיה, אודות חשיבות השליחות גם בזמן השהות בישיבה בלימוד התורה ועבודת השם.

צלילי שירה וזמרה על ידי הת' יוסי הרץ, שליח באיידיגעם שבבלגיה, נשמעו במהלך הערב ועוררו את הקהל.

השליח הראשי בניס שבצרפת, הרב יוסף פיצחק פינסון, אשר לו נכד הלומד בישיבה, השמיע דברים בנוגע לראש חודש כסלו שחל השבוע שצריך להמשיך את העובדה בתנופה חדשה.

לאחריו עלה המשפיע הכללי בישיבה, השליח הרב שבתי סלבטיצקי, ששב מכינוס השלוחים בניו-יורק היישר אל המעמד ושיתף את התמימים בחוויות המיוחדות. בסיום דבריו קידם בברכה את סגן ראש העיר, מר לודו וואן קאמפענטהויט אשר מסייע רבות לבית חב"ד.

השליח בישיבה הת' אלי קאלטמן מאוסטרליה הזמין את סגן ראש העיר לשאת דברים, האחרון דיבר אודות הזכות לעמוד לימין הפעילות החב"דית בעיר וכיצד חב"ד מוסיפה אור ושמחה לעיר ולעולם כולו.

ראש הישיבה הרב מנחם מענדל טברדוביץ הודה לו בחום והוסיף בדבריו, אודות החכם הרואה את הנולד כיצד כל בחור יהיה בעתיד שליח וחסיד ולכן כדאי מעתה להשקיע ולנצל את הזמן כראוי.

במהלך הערב צפו התמימים במסר חם מהאבא היישר מכינוס השלוחים אצל המשלח, שהופק במיוחד עבור הבאנקעט על-ידי התלמידים השלוחים אשקתד, וכלל בין היתר מראות קודש מהרבי אודות ענינו של כינוס השלוחים העולמי, כמו גם קטעי וידאו מרגעי צילום התמונה הכללית של אלפי השלוחים בחזית בנין 770 ומההתוועדויות הגדולות בבית חיינו בתום הבנקט.

ההפקה המיוחדת חיברה אותם לאווירה המיוחדת בימי הכינוס העולמי אצל נשיא הדור ועוררה בהם את התשוקה להצטרף בבוא העת לצבא הבלתי מנוצח.

כאן הגיע שיאו של הערב, כמיד שנה במעמד ה'ראל קול' כשבאולם נשמעו שמות עשרים המדינות בהם מתגוררים התלמידים בשליחות כ"ק אדמו"ר. נרגשים התייצבו התמימים בזה אחר זה רוקדים ושמחים על המתנה הנפלאה בה זכו להימנות על לגיונו של מלך.

ריקודי שמחה של מצווה סוערים נתנו את האות לסיומו של ערב הבנקט שימשיך ללוות את השלוחים הצעירים שיגדלו להיות נרות להאיר ולבטח ימשיכו לגדול כרצונו הטהור של המשלח עד כי ישלימו את המשימה שנותרה - להביא את הגאולה השלימה.

הנהלת הישיבה מבקשת להודות לכל המסייעים להצלחת האירוע ובראשם התלמידים השלוחים לשנה זו, התמימים אלי קאלטמן זלמי בירמאן יעקב אבודרהם מנחם לפידות שלום מאייערס לייביש העכט שמואל מדינה לוי גרינברג מנחם מיכאלשווילי ושניאור בריכטא.
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.