מערכת COL | יום ג' כסלו ה׳תשע״ח 21.11.2017

סוכני הביטוח החב"דיים: ביטוח או 'קרן צדקה'? • חלק שלישי

סדרת הכתבות - 'דואגים לעתיד הילדים': לאחר הטור שפורסם ב-COL על הדאגה לעתיד הילדים של חסידי חב"ד, והסוף לקמפיינים של ההתרמות והצ'ארידי הכואבים - ערכנו ראיון עם יו"ר קרן 'יחד' הרב הלל הורביץ, שענה על שאלות הגולשים • כעת: סוכני הביטוח החב"דיים - ר' יוסי רייניץ, ר' דובי מקובצקי ור' איציק קליינמן עושים סדר ומסבירים - מדוע ביטוח יותר משתלם ללקוח יותר מרישום לקרנות צדקה? • לראיון המלא >>>

> דיי ל'צארידי', דיי לקמפיינים כואבים: דואגים לעתיד הילדים • טור
> התשובות לשאלות: מה ההבדל בין 'יחד' ל'ערבים'? • שירות COL
סוכני הביטוח החב
צילום: COL, רקע: ויקיפדיה

מאת: מנדי זילברשטרום - COL

***

לפני כשבועיים, עלה ב-COL טור דעה, בנוגע להתרמות הצ'ארידי והקמפיינים הכואבים למשפחות בחב"ד, כאשר אחד ההורים רח"ל, הלך לעולמו והשאיר את היתומים חסרי כל, ללא דאגה לכלכלה גשמית עבור הילדים הקטנים, ואף הגדולים.

לאחר כתיבת ופרסום הטור, 'מרכז התקשורת החב"די - COL' פתח את מערכת התגובות ואיפשר לקהל הגולשים להביע את דעתם, וכן לשאול שאלות - אותן שלחנו ליו"ר קרן 'יחד', הרב הלל הורביץ מחברון, (שענה לשאלות הגולשים - ראה כתבה נפרדת), וכן לנציג קרן 'כל ישראל ערבים' שלא נענה ולא הציג תשובות הקרן לשאלות שלנו.

כעת, לאחר החלק הראשון (הטור) והשני (ראיון עם הרב הורביץ), בסדרת הכתבות 'דואגים לעתיד הילדים', ביקשנו מסוכני הביטוח החב"דיים - לענות על השאלות: ההבדל בין קרנות צדקה לביטוח, וכן מה הם מציעים לקהל חסידי חב"ד? 


תמונה: אתר flicker

כתבה שלישית בפרויקט >>>    

***

לדעתכם: מה ההבדל בין ביטוח בחברת/סוכנות ביטוח, לבין קרנות ׳יחד׳ ו׳ערבים׳? מדוע מומלץ לבטח את עצמי דווקא בחברת ביטוח ולא ב'קרן צדקה'?

סוכן הביטוח החב"די ר' יוסי רייניץ: א'. אני בהחלט ממליץ לעשות מנוי לקרן 'יחד' או 'ערבים'. למרות החסרונות שאני רואה בזה, עדיין יש להם יתרונות: א'. זה כספי מעשר לעזרה חודשית לנזקקים. ב'. העלות לא גבוהה, ובפרט לאנשים מבוגרים, שעלות הביטוח חיים שלהם יקרה מול הקרנות.

ב'. המטרה של הקרנות הם מכוונים יותר לחתונות הילדים, ולא לחיי היום יום. 'ערבים' בכלל לא נותנים כסף לאלמנה ולחיי היום-יום, ללחם וחלב וכו', אלא רק לחתונות. כשרוב הכסף מגיע לרכישת דירה. ('יחד' נותנים כ-50,000 ₪, מיד בפטירה ח"ו).

ג'. בכל הקרנות, אין חוזה ברור - מה ה'קרן' תיתן לאלמנה או לאלמן וליתומים. הכל לפי תקנון שמשתנה מעת לעת.

ולאור האמור לעיל, אני ממליץ תמיד לעשות ניהול סיכונים ולהסתכל: 1. על הצרכים של המשפחה. כי לא דין משפחה עם 8 ילדים קטנים, כמשפחה עם 5 ילדים בוגרים. תמיד צריך להתאים את הכיסוי הביטוחי לצרכים. 2. לקחת בחשבון גם הכנסות עתידיות מקרן השתלמות, או מכל דבר שיניב כסף בעתיד, וגם מקרנות הצדקה.

ביטוח חיים זה חוזה עם חברת הביטוח, שניתן לקבוע מראש את סכומי הפיצוי. ונכון לקבוע אותם, לפי הצרכים כאמור, וניתן גם לקבוע תשלום חלקי כתשלום חד פעמי במקרה פטירה ובמקביל תשלום קצבה חודשית עד שהילדים יתחתנו. רצוי גם מעת לעת להתאים שוב את הפוליסה למצב המשפחתי".


תמונה: אתר פיקיווקי

סוכני הביטוח החב"דיים - ר' דובי מקובצקי ור' איציק קליינמן: "כשמתייחסים לביטוח חיים, צריך לזכור שמדובר במוצר מורכב, שמצד אחד הינו 'מוצר צריכה בסיסי', שכל הורה לילדים חייב להחזיק באמתחתו ומצד שני נדרשת התאמה מקצועית לצרכים הספציפיים של כל משפחה. בקרנות הצדקה הסכום שהמשפחה תקבל במקרה אסון, הוא שרירותי, ללא קשר למצב המשפחה, גילאי הילדים, רמת החיים שהורגלו בה וכדו'.

"עניין נוסף וחשוב הוא, שקרנות הצדקה כדוגמת 'ערבים', עם כל החשיבות שיש להם, אינם יכולות להוות תחליף לביטוח חיים מסודר בחברת ביטוח. הקרנות הללו משלמות בדרך כלל סכום מוגבל ורק לחתונות של הילדים. כל אדם אחראי, מבין שכאשר יש בבית ילדים וחשוב לו שהמשפחה תמשיך להתקיים ברמת החיים אליה הורגלה, לא יכול לסמוך על-כך שייכנס סכום של כמה עשרות אלפי דולרים בעוד כך-וכך שנים - בחתונה, אלא צריך לדאוג קודם ללחם והחמאה ביום יום.

"אנחנו יכולים להעיד באופן אישי ממקרים לא מעטים באנ"ש, שנאלצנו לטפל בהם שכשאלמנה מקבלת שיק באופן אישי מאחד מאתנו בסמוך לאבדן, לעיתים אנחנו משמשים כנקודת האור היחידה בתוך המצוקה שבה היא נמצאת... ולזה אין תחליף".

שכנע את הגולשים מדוע לעשות דווקא אצלך ביטוח בריאות וחיים:

סוכני הביטוח החב"דיים - ר' דובי מקובצקי ור' איציק קליינמן: "אנחנו מאמינים שתיק ביטוח למשפחה צריך להיבנות ולהיות מלווה על ידי אנשי מקצוע הקרובים ללקוח ומכירים את הרגליו ואורח חייו. אצלנו בסוכנות, כל לקוח מקבל את החליפה המותאמת לו ולמשפחתו, תוך התחשבות בצרכים היחודיים של אנ"ש חסידי חב"ד.

"כיום, אנחנו נתקלים שוב ושוב במצבים בהם משפחות רבות באנ"ש משלמות מאות ואלפי שקלים כל חודש לביטוחים שונים שנמכרו על ידי מוקדני מכירות, חברות ביטוח ישירות וסוכנויות ענק ללא היכרות כלל ועיקר עם צרכי המשפחה, וכך נוצר לעיתים קרובות מאד תשלומים מיותרים על ביטוחים כפולים, ביטוחים מיותרים או סתם ביטוחים יקרים.

"חשוב לדעת, שברוב מוצרי הביטוח (הן ביטוחי חיים והן ביטוחי בריאות) חברות הביטוח מעניקות ללקוחות הנחות גבוהות לשנים הראשונות, כך שלאחר שנים ספורות מחירי הביטוח מתייקרים באופן משמעותי. לכן חשוב לבדוק את תיק הביטוח של המשפחה מפעם לפעם. שירות זה אנו נותנים ללא עלות ללקוחותינו.

"אנחנו עובדים עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל. לא תמיד כל מוצרי הביטוח של המשפחה יהיו באותה החברה. המצב הנכון הוא לקחת מכל חברת ביטוח את המוצר שבו יש לה את היתרון היחסי - הן ברמת הכיסוי הביטוחי והן במחיר, ולצורך כך, חשוב שיהיה סוכן ביטוח שמכיר את התיק הביטוחי המלא של המשפחה ובאפשרותו לתת את ההמלצות המתאימות.

"סוכן ביטוח זהו דמות מרכזית בצמתים רבים בחיי משפחה ממוצעת. אם מדובר בלידה בשעה טובה, בחתונה, תחילת או סיום עבודה ובעצם כל שינוי משמעותי בחיים - יש להתאים מחדש את הביטוח.

אנחנו במשרד משתדלים לתת מענה רציף לכל פניה שינוי או ח"ו תביעה בצורה הטובה ביותר".


תמונה: אתר flicker

סוכן הביטוח החב"די ר' יוסי רייניץ: א'. אני חושב שכל דבר שקונים צריך לקנות מהקהילה. ובביטוח יותר מכל דבר אחר. בחב"ד ישנם כמה סוכני ביטוח - מקצועיים, שנותנים ללקוחות באנ"ש שירות מעולה.

כשאני נפגש עם לקוח מאנ"ש, אני מרגיש יותר מחויבות. לעיתים אני נפגש עם לקוחות שרכשו ביטוח אצל מישהו שהם לא מכירים והוא לא מכר להם את המוצר הטוב עבורם.

"סוכן בקהילה לא יכול להרשות לעצמו "ללכלך" את עצמו - במקצועיות ובשירות. אצלי במשרד קיימת גם הנחה מיוחדת לביטוח חיים לאנ"ש, בהנחה קבועה לכל חיי הפוליסה.

המשרד שלי קיים למעלה מ-20 שנה, ובעזרת ה' אני מצליח לתת שירות ועם צוות המשרד המקצועי, אנחנו יודעים לספק גם מקצועיות בכל ענפי הביטוח - מביטוח חיים ובריאות ועד לביטוחי דירה, רכב ועסק, תכנון פיננסי וביטוח מנהלים, פנסיה ועוד.

"וכמובן - פרויקט הדגל שלנו בחב"ד - הביטוח נסיעות לחו"ל המיוחד לחב"ד בתנאים מיוחדים ומחירים בלעדיים, עם שירות אישי לתביעות.

"לסיכום אני פונה לאנ"ש חסידי חב"ד - פנו אלי ולחבריי, סוכני הביטוח החב"דיים... ותקבלו שירות ומקצועיות.. וגם מחירים הוגנים".

***

חושבים אחרת? יש לכם מה להגיב? > כתבו לנו באמצעות מערכת התגובות - ואנו נפרסם אותן לטובת ציבור הגולשים.  
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.