מערכת COL | יום ה' חשוון ה׳תשע״ח 25.10.2017

שופט בוושינגטון אסר להעמיד למכירה את ספר המהר"ש

פרסום ראשון: שופט פדרלי בוושינגטון, השופט רויס למברט, אישר היום (שלישי) כי עותק ממסכת יבמות עם חותמת אישית של אדמו"ר המהר"ש נ"ע, העומד למכירה פומבי בבית המכירות 'קדם' בישראל, הינו חלק מאוסף שניאורסון ברוסיה, וחייב את בית המכירות 'קדם' לגלות כיצד הגיע הספר אליו • כעת ייאסר על בית המכירות 'קדם' למכור ולסחור בספר • השבוע, ביקרו בבית המכירות 'קדם' בירושלים יו"ר אגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב ועו"ד נתן לוין כדי לבחון מקרוב את הספר, ולהיערך להגשת התביעה בווישנגטון • לסיפור המלא+ האם מסכת יבמות של המהר"ש שעומדת למכירה נגנבה? • חשיפה
שופט בוושינגטון אסר להעמיד למכירה את ספר המהר

שופט פדרלי בוושינגטון, השופט רויס למברט, אישר היום (שלישי) כי עותק ממסכת יבמות עם חותמת אישית של כ"ק אדמו"ר המהר"ש נ"ע, העומד למכירה פומבי בבית המכירות 'קדם' בישראל, הינו חלק מאוסף שניאורסון ברוסיה, וכי הוא כפוף לסמכותו, ובאחריותו שהוא יוחזר לחב"ד בארה"ב.

בהתאם לאמנת האג, הורה השופט לרשויות בישראל, לחייב את בית המכירות 'קדם' לגלות כיצד הגיע הספר לבית המכירות, לחקור את מוכר הספר, ולחייב, באופן משמעותי מאוד, כל רוכש פוטנציאלי או צד שלישי. כעת ייאסר על בית המכירות 'קדם' למכור ולסחור בספר.

השבוע, ביקרו בבית המכירות 'קדם' בירושלים יו"ר אגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב ועו"ד נתן לוין כדי לבחון מקרוב את הספר, ולהיערך להגשת התביעה בווישנגטון.

כזכור, בשנת 2013, הטיל השופט למברט, קנס של 50,000 דולר ליום על ממשלת רוסיה בגין סירובה למסור את הספרים, הידועים בשם "אוסף שניאורסון" לחב"ד. עד כה הסנקציות הצטברו ל -83.5 מיליון דולר.

הרב חיים קונין, משלוחי חב"ד בקליפורניה, הפועל בעניין הספרים ביחד עם אביו השליח הרב שלמה קונין, שהיה היום בדיון בבית המשפט ביחד עם אחיו הרב יוסי קונין, מסר ל-COL, כי הבקשה כעת לבית המשפט, הוגשה לאחר שלידי חב"ד הגיע המידע, לפיו בית המכירות הפומביות 'קדם' בישראל, השיג את אחד הספרים ובכוונתו למכור אותו. חב"ד ביקשה מהשופט לכפות על בית המכירות הפומביות להמציא מסמכים ולספק עדויות כיצד רכשה את הספר, והשופט נעתר לבקשה.

עורכי הדין חושדים כי פקידים או סוכנים רוסיים סייעו לצד שלישי בקבלת הספר, או שלא מנעו את גניבתו.

במהלך הדיון בבית המשפט בווישנגטון ציין עו"ד סטיבן ליברמן, כי חב"ד מתכננת לבקש להגדיל את הסנקציות של רוסיה ל -100 אלף דולר ליום, לאחר שרוסיה מפרה באופן בוטה את צו בית המשפט.

יצויין, כי בחודש פברואר שלחו 100 סנטורים האמריקאים מכתב לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שהצהיר מחדש את עמדתם כי על רוסיה להחזיר את האוסף לחב"ד. בתגובה הגיב שגריר רוסיה דאז, סרגיי קיסליאק, כי "חב"ד מעולם לא החזיקה את הספרים וכי אין לה זכויות קניין בהם".

הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.