מערכת COL | יום י"ד תשרי ה׳תשע״ח 04.10.2017

הכנות אחרונות לשמחה שטרם נראתה כמותה • כל הפרטים

ההכנות לקראת שמחת בית השואבה המרכזית בביתר עילית בעיצומן. נודע למערכת COL כי השנה מתכננים המארגנים להביא את שמחת בית השואבה לפיסגת השמחה בטהרתה ולאירוע שטרם נראה כמותו בעיר ביתר • התזמורת הידועה - 'המנגנים' בניצוחו של מוישי רוט הוזמנה לראשונה לעיר ביתר להגיע ולשמח, וכן גדול הזמר החסידי מארה"ב אלי מרקוס, וכמיטב המסורת גם 'זיקוקי דינור' עוצמתיים • המארגנים ל-COL: "בביתר עוד יזכרו לחודשים רבים את השמחה הגדולה שתהיה כאן ושמחה זו תמשך על כל השנה כולה ותגרום נח"ר לרבינו נשיאנו" • בפנים: סרטון ייחודי שהפיקו לקראת האירוע בפרסום ראשון • כל הפרטים>>>
הכנות אחרונות לשמחה שטרם נראתה כמותה • כל הפרטים

כתב COL

כמיטב המסורת של ביתר עילית – עיר התורה והחסידות, נערכת מידי שנה ושנה בחוה"מ סוכות 'שמחת בית שואבה' גדולה ומפוארת ורבת רושם בהשתתפות אלפים מתושבי העיר ומחוצה לה, ובהשתתפות רבנים משפיעים ופרנסי העיר. שמחת תושבי העיר נכרת בהשתתפות כל החוגים והעדות ראשי ישיבות לצד בעלי בתים בני תורה לצד בעלי עסק, באהבת אחים ושמחה של מצווה.

גם השנה, בשבועות וימים אלו, ההכנות לקראת שמחת בית השואבה המרכזית בעיצומן, נודע למערכת COL כי השנה מתכננים המארגנים נציג חב"ד בעירייה הרב יעקי הרשקופ והרב שניאור הניג, להביא את שמחת בית השואבה המתוכננת לפיסגת השמחה בטהרתה ולאירוע שטרם נראה כמותו בעיר ביתר;

התזמורת הידועה - 'המנגנים' בניצוחו של מוישי רוט הוזמנה לראשונה לעיר ביתר להגיע ולשמח את תושבי העיר, וכן גדול הזמר החסידי מארה"ב אלי מרקוס הוזמן אף הוא להוסיף לשמחת החג, וכרצונו הק' של הרבי לקיים את 'שמחת בית השואבה' ברחובה של עיר "שהשיחה והריקודים נמשכים גם ברשות הרבים ועד כדי כך שפועלים שרשות הרבים ירקוד. ולא עוד, אלא שמהפכים את רשות הרבים לרשות 'היחיד' יחידו של עולם".

בעיצומו של האירוע יאירו שמי ביתר וסביבותיה באור יקרות על ידי זיקוקי דינור עוצמתיים זכר לאבוקות של אור כמאמר התלמוד "חסידים ואנשי מעשה היו מרקדין בפניהם באבוקות של אור שבידיהן ואומרים לפניהם דברי שירות ותשבחות".

בהתאם לכך ההכנות לאירוע נערכות בהתייעצות ובהכוונת רבני העיר שליט"א ובראשות המרא דאתרא של קהילת חב"ד הרב אשר לעמיל הכהן שליט"א, שצפוי גם לבוא למעמד ולהרצות דברי תורה וברכה. ראש העיר ר' מאיר רובינשטיין צפוי לבוא אף הוא ולכבד את המעמד לצד רבנים נוספים ואישי ציבור, חברי עירייה ואנשי מעשה.

מארגני השמחה סיפרו למערכת כי "השמועה הרווחת בעיר היא שלא כדאי לפספס את השמחה שהחב"דניקים מארגנים, ומשפחות שלמות מתכננים את כל לוח הזמנים שלהם לחול המועד לפי היום והשעה בא נקבעה השמחה המרכזית של תושבי העיר, המתוכננת עד אור הבוקר". אמר רבי יהושע בן חנניה כל ימי שמחת בית השואבה לא היינו רואים שינה – משכימין אנו לתמיד של שחר... ומשם לשמחת בית השואבה".

"אין ספק" מסכמים הרשקופ והניג "כי בביתר עוד יזכרו לחודשים רבים את השמחה הגדולה שתיהיה כאן ושמחה זו תמשך על כל השנה כולה ותגרום נח"ר לרבינו נשיאנו".

ונסיים בדברי הרבי 'כשם שהענין ד"ונשלמה פרים שפתינו" הוא הכנה להקרבת הקרבנות בביהמ"ק השלישי, כך שמחת בית השואבה בזמן הזה היא הכנה לשמחת בית השואבה בביהמ"ק השלישי בב"א'. לצפיה בוידאו:
הוסף תגובה
0 תגובות
נצפה באתר
עוד באתר
 
העלאת תמונה
x
גרור תמונה לכאן
או
העלה תמונה
ביטול
תייג
טוען תמונות...
שגיאה!
  אישור
  מעלה תמונות...
  התמונות הועלו בהצלחה
  ויפורסמו לאחר אישורן
  התמונות תויגו בהצלחה
  ויוצגו במערכת התמונות
  המשך
  מתוך
  x
  תודה שנרשמת!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  עדכון הנתונים נשמר בהצלחה!
  מבטיחים לשלוח רק את הדברים הכי מעניינים :)
  x
  קיבלנו את בקשתך, לא נשלח יותר הודעות...
  באפשרותך תמיד להתחבר חזרה ולהינות מהעדכונים המעניינים ביותר.